Diana Nausėdienė su prezidentu Valdu Adamkumi pilstė maltiečių sriubą

Diana Nausėdienė su Valdu Adamkumi pilstė „Maltiečių sriubą“/LR Prezidento kanceliarijos nuotr.
Diana Nausėdienė su Valdu Adamkumi pilstė „Maltiečių sriubą“/LR Prezidento kanceliarijos nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-12-13 08:28
AA

Pirmoji ponia Katedros aikštėje dalyvavo maltiečių rengiamoje tradicinėje senelių paramos akcijoje „Maltiečių sriuba“. Čia jai kartu su Prezidentu Valdu Adamkumi ir kitais garbingais svečiais buvo patikėta vaišinti sriuba miestiečius ir miesto svečius, kviesti žmones prisidėti prie kilnaus tikslo auka.

Sriubų miestelis suvienija įvairias bendruomenes dėl bendro tikslo – kad garbingo amžiaus žmonės, sulaukę maltiečių savanorių su lauknešėliais, nors trumpam pamirštų bėdas ir ligas, kad tie apsilankymai praskaidrintų vienišą jų senatvę, kuri kartais baisesnė už skurdą.

„Visada palaikau šią kilnią akciją. Ji be galo reikalinga ne tik Lietuvos senoliams, bet ir mums – juk aukodami savo laiką ar lėšas dvasiškai turtėjame patys. Kas kaip galime, taip palaikome maltiečių savanorius – juk žmogus vienas negali nuveikti didelio darbo be kitų pagalbos. Taigi ši sriuba – tai ne tik sriuba, tai dalelė mūsų širdies, kuri aplanko senukus jų namuose“, – sakė Diana Nausėdienė, pasidžiaugusi, kad užsimezgusi jos draugystė su maltiečiais prasmingai tęsiasi.

Diana Nausėdienė su Valdu Adamkumi pilstė „Maltiečių sriubą“/LR Prezidento kanceliarijos nuotr.

„Maltiečių sriubos“ karavanas ketvirtadienį apsistojo Vilniuje, jau apsukęs ratą per visą Lietuvą. Šis renginys vainikuoja 2019 m. paramos akcijos žygį, primenantį žmonėms, kad žmogiška atjauta ir gerumas turėtų būti svarbiausia Kalėdų dovana. Už žygio metu surinktas lėšas seneliams visus metus bus vežamas šiltas maistas. Ir ne tik – jų bus skirta senelių priežiūrai jų pačių namuose. Dažnai seni žmonės nenori palikti savo būstų, ypač kaimuose, tačiau buities susitvarkyti jau nepajėgia, tad švara, malkomis, vaistais pasirūpina savanoriai.

Šiemet senelių paramos akcija „Maltiečių sriuba“ vyks jau keturioliktą kartą. Maltiečiai 42 Lietuvos vietovėse globoja 2600 senolių, kurie gyvena skurdžiai ir be kitų žmonių pagalbos neišsiverstų.

Diana Nausėdienė su Valdu Adamkumi pilstė „Maltiečių sriubą“ (8 nuotr.)
+2