Didelis antsvoris ir sportas: kaip nepamesti galvos?

Projekto „Lieknėjame dviese“ dalyviai / Organizatorių nuotr.
Projekto „Lieknėjame dviese“ dalyviai / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
A
A

Lieknėti nusprendę su nutukimu kovojantys žmonės dažnai imasi radikalių būdų – ima laikytis griežto mitybos režimo ir susiruošia į savo pirmąsias treniruotes. Asmeninis treneris, studijos „Burneika Fitness“ įkūrėjas Bronius Burneika sako, kad tai dažnai būna tiesiausias kelias gydymo įstaigų link. Specialistas pataria, kaip didelį antsvorį turintiems žmonėms susidraugauti su sportu.

Projekto „Lieknėjame dviese“ dalyvė Kristina, kartu su broliu Gediminu jau aštunta diena laikosi specialaus „Nutriless“ lieknėjimo metodo. Nors svoris sparčiai krenta, kol kas intensyviau sportuoja tik Gediminas. Būsimosios nuotakos treniruotės apsiriboja lengvomis mankštomis ir pasivaikščiojimais gryname ore.

„Žmonės, kurie turi pirmojo ar antrojo laipsnio nutukimą, pradėti judėti turi nuo labai mažų žingsnelių. Pradžioje tai gali būti vos 10-15 minučių trunkantys pasivaikščiojimai, lipimas laiptais vietoje kilimo liftu ir kita, atrodytų paprasta, tačiau lieknėjantiems žmonėms ypač reikalinga fizinė veikla“, – sako B.Burneika.

Projekto „Lieknėjame dviese“ dalyviai
Projekto „Lieknėjame dviese“ dalyviai / Organizatorių nuotr.

Asmeninis treneris jokiu būdu nerekomenduoja daryti pagrindinės klaidos – apsiauti bėgimo batelius ir pradėti bėgioti arba lankytis grupinėse, aukšto intensyvumo treniruotėse. Per didelis svoris bėgant ar kitaip aktyviai mankštinantis gali stipriai pakenkti pėdoms, sąnariams, nugarai, taip pat sukelti visam organizmui didelį stresą ir šoką.

„Bėgimo batelius įsigyti galima – su jais bus lengviau ir patogiau vaikščioti, tačiau pradėti bėgioti, o dar geriau – sparčiau vaikščioti, didelį antsvorį turintiems žmonėms patariama tik atsikračius daugiau nei pusės sukaupto antsvorio. Jeigu jau labai norisi bėgti, tai bėgimas turi būti labai lėtas, nuosaikus, ristele, pradžioje jį reikia kaitalioti su ėjimu. Pradėti bėgioti reiktų nuo penkių minučių ar net mažiau“, – pataria treneris.

Mankštintis irgi reikėtų nuosaikiai. Didelį antsvorį turintiems žmonėms labai tinka ramūs tempimo pratimai ir pati paprasčiausia mankšta, kuri padeda išjudinti sustingusį kūną.

„Dažna lieknėjančių žmonių klaida yra mąstymas, kurį aš vadinu „viskas arba nieko“. Pradėję nuo per didelio fizinio krūvio beveik visi be išimties labai greitai pavargsta tiek fiziškai, tiek emociškai, persitempia, todėl prasideda įvairūs negalavimai. Žinoma, prieš ko nors imantis, visada yra geriausia pasikonsultuoti su savo srities specialistu“, – pataria B.Burneika.

Kokius patarimus jis dalino projekto „Lieknėjame dviese“ dalyviams Kristinai ir Gediminui galima pamatyti šiame video: