Didžėjus, įkūręs vinilinių plokštelių parduotuvę
Prieš keletą metų sostinėje duris atvėrė nedidelė muzikos įrašų, prekių ir aksesuarų parduotuvė „Discotag“. Ją įkūręs Arnas Gataveckas – naktiniuose klubuose iki šiol grojantis didžėjus, vienas pirmųjų Lietuvoje melomanams pasiūlęs šiuolaikinės elektroninės muzikos vinilinių plokštelių rinkinius bei kolekcijas.
Nuo džiazo iki reivo
„Muzika man buvo artima nuo vaikystės. Keletą metų dainavau vaikų džiazo ansamblyje pas Artūrą Noviką. Paauglystėje, kaip ir visi, klausiausi labai įvairios muzikos – nuo pop chart’ų iki grupės „Nirvana“. Kažkuriuo metu atradau techno, dub, drum & bass. Nuėjau į pirmus reivo vakarėlius Vilniuje ir nuo to laiko daugiausia domiuosi elektronine muzika“, – apie savo muzikines ištakas pasakoja „Discotag“ įkūrėjas.
Prieš 12 metų išvykęs gyventi į Angliją, Arnas Gataveckas įsisuko į naktinių vakarėlių sūkurį. „Londone daug metų dirbau įmonėje, kuri prekiauja muzikine įranga. Ten pradėjau pirkti vinilines plokšteles ir organizuoti pirmuosius vakarėlius kaip didžėjus. Dar baigiau garso dizaino kursus ir, nors kūryboje savęs neatradau, žinau, kaip veikia sintezatoriai, todėl ir įrašų studijoje nepasimečiau“, – sako pašnekovas.
Dar gyvendamas Londone jis pradėjo prekiauti vinilinėmis plokštelėmis internetu. „Buvo momentas, kai svarsčiau, ką noriu toliau veikti. Svarsčiau grįžti į Lietuvą ir sugalvojau pabandyti parduoti plokštelių internetu. Pavyko įsigyti keletą gerų kolekcijų, pradėjau prekiauti, bet žmonės vis rašė, klausė, kur ir kada gali ateiti, apžiūrėti. Taip prieš porą metų Pylimo gatvės rūsyje atidariau pirmąją parduotuvę, o visai neseniai persikėliau į „Amadeus Bar“, – pasakoja jaunasis verslininkas.
Vinilas – naktinės kultūros dalis
Šiandien „Discotag“ parduoda įvairaus formato muzikos įrašus ir vinilines plokšteles. Čia galima rasti senų džiazo bei klasikos, pasaulio muzikos kolekcijų, taip pat įvairių lietuvių autorių, tokių kaip „Ministry of Echology“, „Kabloonak“, Paulius Kilbauskas, Manfredas, „Roe Deers“, „Grad_U“, „Without Letters“, albumų.
Visgi didžiąją dalį muzikos įrašų asortimento, pasak Arno Gatavecko, sudaro naujai išleistos plokštelės – elektroninė, eksperimentinė muzika, skambanti naktiniuose klubuose. „Pamenu, stebėdavausi, kad Vilniuje, palyginti su Ryga ar Talinu, naktinių klubų kultūra ganėtinai stipri, tačiau beveik niekas pastaruoju metu neprekiavo elektroninės muzikos plokštelėmis, o juk tai – naktinės kultūros dalis. Tai paskatino mane pabandyti atvežti šio žanro vinilinių plokštelių į Lietuvą“, – prisimena Arnas Gataveckas.
„SumUp“ pasiūlė paprastą, patogų ir greitą būdą priimti atsiskaitymus kortelėmis. Įsigyji nedidelį aparatą, įsidiegi programėlę ir gali iš karto priimti atsiskaitymus bet kokiame taške, kur yra mobilusis ryšys ar bevielis internetas. Tai – išsigelbėjimas pradedančiam verslui, kuriam svarbu kuo greičiau gauti pajamų
Ar pagrindiniai „Discotag“ pirkėjai – didžėjai bei elektroninės muzikos mėgėjai? „Iš tiesų įrašus perka plati auditorija, kuri klausosi įvairios muzikos. Anksčiau maniau, kad Vilniuje gyvena koks šimtas žmonių, kurie tuo domisi. Bet jau praėjo dveji metai, o aš vis sutinku nematytų veidų. Rodos, Lietuvoje stipri kolekcionavimo kultūra, nors tokių parduotuvių niekada nebuvo labai daug“, – komentuoja pašnekovas.
Paklaustas, kuo išsiskiria jo parduodama produkcija, atsako, kad ne tik skambesiu. „Vinilas yra archajiškas, analoginis, fizinis daiktas. Tai – ir pojūčio dalykas. Pirkdamas vinilinę plokštelę esi išrankesnis, nes tai yra brangus malonumas. Be to, tam tikros leidybos kompanijos leidžia didžėjams skirtas riboto tiražo vinilines plokšteles, kurių nerastum internete. Taigi, taip gali rasti muzikos, kurios niekas kitas neturi“, – reziumuoja Arnas Gataveckas.