Didžiajame „Šokių ant ledo“ finale nugalėjo ir 15 tūkst. litų laimėjo Gintarė Gurevičiūtė ir Aleksejus Rogonovas

Gintarė Gurevičiūtė ir Aleksejus Rogonovas / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Pačiūžos, ledas, šviesos, žiūrovų dėmesys, emocijos, komisijos kritikos strėlės ir beprotiška įtampa – taip sekmadienio vakarą atrodė LNK projekto „Šokiai ant ledo“ finišo tiesioji. Keturios geriausios šou poros didžiajame finale susikovė dėl nugalėtojo titulo ir piniginio prizo: pora – pirmosios vietos laimėtoja – gavo 15 tūkstančių litų, antrosios – dešimt, trečiosios – penkis tūkstančius. Pirmosios vietos laimėtojų laukė ir poilsinė kelionė į Tunisą, kitų – atsipalaidavimai SPA.

Pusė metų pasiruošimų, treniruočių  ir konkurso tiesioginiame eteryje. 600 valandų ant ledo – tiek maždaug čiuožė kiekviena pora. Beveik visi patyrė lengvesnes ar sunkesnes traumas: dusyk prieš pat tiesioginę transliaciją dalyviai buvo išvežti greitosios automobilyje. Keturi profesionalai – Aleksejus, Andrejus, Alisa, Aidas – specialiai į projektą atvyko iš užsienio. Projekte čiuožėjai vilkėjo per 130 skirtingų kostiumų.

Didžiajame „Šokių ant ledo“ finale – arši paskutinė kova dėl nugalėtojo titulo (118 nuotr.)
+112

Gintarė Gurevičiūtė ir Aleksejus Rogonovas, Asta Žukaitė ir Saulius Ambrulevičius, Vaida Genytė ir Tomas Katukevičius bei Vytautas Mackonis ir Gintarė Vostrecovaitė – keturios stipriausios poros, sekmadienio vakarą susikovusios dėl geriausiųjų vardo.

Portalas Žmonės.lt primena, kad prieš pat finalą į viešumą iškilo skandalas tarp šou lyderių Astos Žukaitės ir Gintarės Gurevičiūtės.

Didžiojo finalo metu dalyviai šoko po du paskutinius šokius – vieną, kurį laiko pačiu geriausiu savo pasirodymu ir antrą naują, pavadinimu „Atsisveikinimas“.

Nugalėtojus išrinko projekto žiūrovai ir komisija. Finale čiuožėjus vertino Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė, režisierius  Vytenis Pauliukaitis, baleto primarijus Nerijus Juška ir aktorė Asta Baukutė.

Pirmieji ant ledo pasirodė Vaida Genytė ir Tomas Katukevičius – jausmingas ir lyriškas šokis nepaliko abejingų komisijos narių, kurie gyrė porą už susikaupimą, sudėtingus judesius ir natūralumą. „Čiuožei čiuožei ir pričiuožei iki finalo, vadinasi, žmonėms jūs patinkte“, – gyrė Vaidą ir jos partnerį N.Juška.

Vaida Genytė ir Tomas Katukevičius / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Vytautas Mackonis ir Gintarė Vostrecovaitė atliko jausmingą šokį, kurio metu, deja, V.Mackoniui netikėtai užkliuvo pačiūža ir jis kluptelėjo ant ledo. Tiesa, greitai atsistojęs šokėjas tęsė pasirodymą ir nepasimetė po nedidelės nesėkmės. Vis dėlto komisija, nors ir pagyrusi porą už pastangas, atkreipė dėmesį į klaidas – ne tik kluptelėjimą, bet ir kitus smulkius techninius netikslumus.

Vaida Genytė ir Tomas Katukevičius / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Asta Žukaitė ir Saulius Ambrulevičius sušoko energingą šokį sirtakį. Komisijos nariai gyrė porą už gražų šokį ir energiją, o N.Juška net prisipažino, kad tai vienas mėgstamiausių jo šokių, todėl jis tiesiog negalintis vertinti poros blogai. „Jūs atiduodate labai daug meilės, į jus žiūrėdami žiūrovai pamiršta pykčius!“ – rėžė komisijos narė A.Baukutė po Astos ir Sauliaus pasirodymo.

Vaida Genytė ir Tomas Katukevičius / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Gintarė Gurevičiūtė ir Aleksejus Rogonovas ant ledo užkūrė tikrą pirtį – įspūdingas pasirodymas privertė žiūrovus be paliovos ploti. Sudėtingi triukai ir užtikrintumas jautėsi kiekviename poros žingsnyje, tuo neabejojo ir komisija. „Šlovė tau, Gintare! Tu esi lyderė, atrodo, kad esi sukurta pasirodymams ant ledo!“ – susižavėjimo neslėpė A.Baukutė.

Vaida Genytė ir Tomas Katukevičius / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Po pirmųjų pasirodymų komisijos nariai įvertino dalyvius taip: V. Pauliukaitis vienetą skyrė V.Mackonio porai, du balus – A.Žukaitės porai, tris balus – V.Genytės porai, keturis balus gavo G.Gurevičiūtės pora. A.Baukutė vieną balą skyrė V.Mackonio porai, du balus – V.Genytės porai, tris balus – A.Žukaitės porai ir keturi balai vėl atiteko G.Gurevičiūtės porai. N.Juška vieną balą skyrė V.Mackonio porai, du balus – V.Genytės porai, tris – A.Žukaitės porai, keturis – G.Gurevičiūtės porai. L.Vanagienė keturis balus skyrė A.Žukaitės porai, tris – V.Genytės porai, du – G.Gurevičiūtės porai ir vieną balą V.Mackonio porai.

Antruosius, atsisveikinimo šokius, pradėjo V.Genytės pora – jiedu sušoko jausmingą šokį pagal dainininkės Adele hitą „Sameone like you“. „Mes jau jaučiamės nugalėtojai, nes esame finale, ir liūdna, ir kartu džiugu“, –  prisipažino V.Genytė, paklausta, kokios emocijos užplūdo stovint finišo tiesiojoje.

Vaida Genytė ir Tomas Katukevičius / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

V.Mackonis su Gintare antro šokio metu ne tik atliko daug sudėtingų triukų, bet ir išvengė klaidų. Komisijos nariai vienbalsiai gyrė porą už eleganciją ir šokio choreografiją bei retoriškai klausė, kodėl tokių sugebėjimų ir profesionalumo jiedu neparodė anksčiau.

Vaida Genytė ir Tomas Katukevičius / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

A.Žukaitė ir Saulius pademonstravo ne tik sudėtingus triukus, bet ir tikras emocijas – po šokio Asta nesulaikė ašarų, o komisijos nariai negailėjo porai komplimentų ir sentimentalių žodžių. „Šis šokis buvo kur kas geresnis už sirtakį“, – neabejojo V.Pauliukaitis. Tuo tarpu L.Vanagienė nors ir pagyrė porą, akcentavo ir tai, kad klaida, kuomet Asta šiek tiek trinktelėjo galvą į ledą vis tiek buvo pastebėta.

Vaida Genytė ir Tomas Katukevičius / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Gintarė ir Aleksejus po savo šokio privertė žiūrovus kilti iš kėdžių ir ploti atsistojus. Ugnies elementai, itin sudėtingi triukai, tempas ir emocijos – poros pasirodymas nepaliko abejingų. „Tai buvo įdomiausia, ką man teko matyti šiame projekte. Nebuvo tuščios vaidybos ir nereikalingo vaipymosi, o kompozicija buvo nuostabi!“ – gyrė porą V.Pauliukaitis. „Noriu jus pasveikinti su jūsų pačių geriausiu šokiu šiame projekte, nebuvo jokio netikro jausmo, tai buvo nuostabu“, – jam antrino ir L.Vanagienė.

Vaida Genytė ir Tomas Katukevičius / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Galutinė finalo rikiuotė:

  1. Gintarė Gurevičiūtė  ir Aleksejus Rogonovas
  2. Asta Žukaitė ir Saulius Ambrulevičius
  3. Vytautas Mackonis ir Gintarė Vostrecovaitė
  4. Vaida Genytė ir Tomas Katukevičius

Paskelbus nugalėtojus, Gintarė su ašaromis akyse padėkojo savo tragiškai žuvusiam broliui Kęstučiui, be kurio, anot jos, nebūtų radusi savyje tiek jėgų ir valios: „Dėkoju savo angelui sargui, aš jaučiu jo globą. Jei ne mano brolis Kęstutis, nebūčiau tiek pasiekusi...“

Vaida Genytė ir Tomas Katukevičius / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Skaitykite daugiau