Didžiausi mitai, susiję su dantų implantais – ką reikėtų žinoti?

Moters šypsena / Vida Press nuotr.
Moters šypsena / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-10-31 14:57
AA

Prieš kelerius metus gydyti smarkiai pažeistus dantis protezais ar tiltais buvo įprasta praktika. Vis dėlto šiandien specialistai sutinka, kad tokios procedūros kartais padaro daugiau žalos gretimiems dantims, nei padeda pažeistajam. Nuimami protezai nepadeda sustabdyti netekus danties vykstančių pokyčių žandikaulyje, kurie gali pasireikšti kaulo nykimu, išsikraipiusiais dantimis ar netaisyklingu sąkandžiu. Tačiau apie dantų implantus, kaip alternatyvą, sklando labai daug mitų. Tad ar tiesa, kad jie skausmingi, brangūs, pastebimi ir reikalauja ypatingos priežiūros?

1 mitas – dantų implantai skausmingi ir rizikingi sveikatai.

Danties implantas – tai danties šaknį atstojantis specialios formos titano lydinio varžtas, kurį organizmas gerai toleruoja, jis nesukelia alergijos. Kaulas suauga su implantu, tad šis procesas padeda išvengti žandikaulio nykimo.

„Paprastai implantacija yra vertinama kaip nesudėtinga intervencija, kuriai užtenka vietinės nejautros, tokios kaip taisant ar traukiant dantį, tad skausmas nejaučiamas. Trukmė – iki valandos. Tačiau būna ir daug sudėtingesnių atvejų, kai tam, kad būtų galima įsriegti implantus, tenka atkurti kaulo tūrį, kuris jau yra sunykęs nuo netinkamo ar uždelsto gydymo“, – teigia Andriejus Charitonovas, klinikos „InMedica“ gydytojas implantologas.

2 mitas – implantacijos procesas yra labai ilgas.

Danties implantą įsriegti galima vos per 20–30 minučių, jeigu paciento žandikaulio būklė gera. Vis dėlto dažnu atveju gydymą tenka padalinti į kelis etapus.

„Per pirmą apsilankymą atliekama diagnostika, sudaromas gydymo planas bei pradedamos pirminės gydymo procedūros, ypač jei reikia tvarkyti didelį skaičių dantų. Galima netgi atlikti ir implantaciją. Po implantacijos siūlai išimami praėjus savaitei ar dviem, kai įvertinama paciento būklė. Po 3–5 mėnesių, implantui suaugus su kaulu, galima pradėti protezavimo procesą: formuojamos dantenos, gaminamas dantis bei pritvirtinamas prie implanto. Ši procedūra užtrunka nuo 10 iki 20 dienų. Protezavimą galima atidėti ir vėlesniam laikui.“

3 mitas – dantų implantai yra pastebimi šypsantis ar kalbant.

Tiesa tokia, kad dantų implantai itin tiksliai atkartoja tikruosius dantis, tad aplinkiniai apie implantus burnoje sužinos nebent tada, jeigu patys jiems tai pasakysite.

4 mitaslabai brangu.

Dantų implantų kaina yra didesnė nei alternatyvų (dantų tiltelių ar protezų). Vis dėlto dantų implantai, priešingai nei protezai ar dantų tilteliai, leidžia išvengti sveikų dantų šlifavimo, sukuria galimybę ilgiau turėti natūralią šypseną. Dažnai tenka pasirinkti, ar atkurti kramtymo funkciją išimamais protezais, ar implantuoti.

5 mitas – implantai reikalauja specialios priežiūros.

Kalbant apie specialią priežiūrą, tiesa tokia, kad dantų implantai nereikalauja jokių papildomų šalinimų, valymo ar kitokios specialios priežiūros. Jais reikia rūpintis taip pat, kaip įprastais dantimis – užtenka paprasto dantų šepetėlio ir pastos, tarpdančių šepetėlio ir įprastinės burnos higienos du kartus per metus. Vienintelis niuansas – negalima naudoti tarpdančių siūlo.