Didžiausiame Lietuvos rožyne savo kūrybą pristatė daugiau nei 15 dizainerių: podiumu žengė žinomos moterys

Joana Bartaškienė,  Marija Grabštaitė, Ingrida Kazlauskaitė / „FYL I frameyourlife photography“ nuotr.
Joana Bartaškienė, Marija Grabštaitė, Ingrida Kazlauskaitė / „FYL I frameyourlife photography“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-07-18 12:18
AA

Liepos 17-ąją į Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodą rinkosi ne tik gamtos, bet ir Lietuvos dizainerių kūrybos gerbėjai – čia vyko „Kvapų nakties“ dalimi tapęs renginys „Kūrybos podiumas“. Jo metu kauniečiams ir miesto svečiams buvo pristatyta dešimt rankų darbo drabužių ir aksesuarų kolekcijų, o podiumu žengė ir žinomi žmonės.

Šeštus metus skaičiuojančio renginui organizatorės Inesa Uktverienė ir Kristina Parachomikienė neslepia, kad iki pat karantino pabaigos nebuvo aišku, ar renginys šią vasarą įvyks. Tad laiku jam pasiruošti tapo iššūkiu ir organizatorėms, ir savo kolekcijas pristatantiems kūrėjams.

Jas maloniai nustebino ypač didelis kūrėjų aktyvumas – norinčiųjų pristatyti savo naujausius darbus mados ir rankų darbo gaminių gerbėjams šiemet sulaukta dar daugiau nei ankstesniais metais. Tad organizatorėms neliko abejonės – renginys tikrai laukiamas, reikalingas ir privalo įvykti.

Podiumu žengusios moterys / „FYL I frameyourlife photography“ nuotr.

„Manau, tokį susidomėjimą lėmė keletas priežasčių. Kūrėjams per karantiną labai trūko gyvo bendravimo su klientais, išėjimo į viešumą. Kita vertus, renginys bėgant metams auga, tampa vis žinomesnis, pritraukia naujų veidų. Vis daugiau kūrėjų įveikia kuklumą ir išdrįsta pristatyti savo darbus viešai. Džiugu, kad net ir ištikimiems renginio gerbėjams kaskart galime parodyti kažką naujo, nematyto“, – sako I. Uktverienė.

Renginio žiūrovai penktadienio vakarą išvydo net dešimt kolekcijų, kurias paruošė daugiau nei penkiolika drabužių, aksesuarų ir netgi floristikos kūrėjų. Tarp jų – Daina Bilevičiūtė, Daiva Piličiauskienė, Edita Baranovič, Daina Danasienė ir kt. Kolekcijos pasižymėjo didele įvairove – modelius puošė velti, megzti, lininiai ir netgi odiniai drabužiai, akį traukiantys rankų darbo papuošalai.

Ingrida Kazlauskaitė / „FYL I frameyourlife photography“ nuotr.

Šiame renginyje gimė net du kūrėjų tercetai. Vieną bendrą kolekciją, dvelkiančią jūra, gėlėmis ir romantika, pristatė klaipėdietės Kristina Čyžauskienė (natūralaus šilko gėlių aksesuarų kūrėja), Rasa Lukoševičienė (proginių suknelių kūrėja) ir Lilija Sarma (suknelių fotosesijoms kūrėja). Taip pat žiūrovai išvydo kolekciją, kurią sudarė Giedrės Sunklodaitės subtilios, aukštosios mados įkvėptos suknelės, prabanga alsuojantys unikalūs „AteNora“ įkūrėjos Svietos Šliževičienės rankų darbo papuošalai ir floristikos dizainerės, televizijos laidų vedėjos Kristinos Rimienės išmoningai priderintos gėlių kompozicijos.

Be profesionalių floristų prisilietimo neapsieita ne tik kuriant vieną iš kolekcijų, bet ir puošiant renginio vietą. Įspūdingą gėlių sienelę specialiai renginiui sukūrė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro floristų mokytojų ir mokinių komanda.

Marija Grabštaitė / „FYL I frameyourlife photography“ nuotr.

Ne tik kūrėjų, bet ir modelių gretose buvo galima išvysti nemažai žinomų veidų. Podiumu žingsniavo šokėja Gintarė Slausgalvienė su dukromis, televizijos laidų vedėja Daiva Tamošiūnaitė-Budrė, dainininkės Ingrida Kazlauskaitė, Marija Grabštaitė ir Monika Ostrenkova, plaukų stilistas Karolis Murauskas, buvusi televizijos laidų vedėja Neringa Mažeikienė, vestuvių planuotoja Eglė Čiurlionytė su dukrele, Joana Bartaškienė, Beta Rumšienė, Rasa Marozienė ir kt.

Pasak organizatorių, į šių metų kolekcijų pristatymą siekta įtraukti daugiau paprastų žemiškų moterų, kurios jau perkopusios trisdešimt ar keturiasdešimt metų, bet spinduliuoja vidiniu ir išoriniu grožiu. „Šių metų kolekcijų pristatymuose norėjome akcentuoti, kad ne tik jauni profesionalūs modeliai gali eiti podiumu, – sakė I. Uktverienė. – Kitas niuansas – kūrėjai kuria drabužius ne tik jaunoms, tobulų kūno linijų merginoms, bet ir solidesnio amžiaus, rubensiškų formų moterims. Į tai atsižvelgėme modelių atrankoje.“

Podiumu žengusios moterys / „FYL I frameyourlife photography“ nuotr.

I.Uktverienė ir K.Parachomikienė jau šeštus metus kasmet organizuoja „Kūrybos podiumą“ siekdamos populiarinti rankų darbą Lietuvoje, sudaryti lietuvių kūrėjams sąlygas pristatyti savo naujausią kūrybą visuomenei. Šis renginys unikalus tuo, kad jame kolekcijas pristato ne tik garsius prekės ženklus turintys dizaineriai, bet ir savo kūrybinį kelią pradedantys jauni, ambicingi ar tik brandesniame amžiuje savo talentą atradę žmonės.

Podiumu žengę modeliai (69 nuotr.)
+63