Didžiausias iššūkis – iš gausybės odos puoselėjimo priemonių išsirinkti maksimaliai tinkamas. Kas padės?

klinika ODA / Organizatorių nuotr.
klinika ODA / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
A
A

„Oda mums siunčia signalus, ko jai per daug arba ko trūksta. Svarbu teisingai į tuos signalus reaguoti“, – sako didžiulę darbo patirtį turinti klinikos ODA kosmetologė Ilona Ūsienė.

Kaip buvo anksčiau ir yra dabar? Kokie esminiai pokyčiai krinta į akis?

Per dvidešimt metų kosmetologijos pramonėje įvykę pokyčiai – milžniški: rinkoje atsirado naujų produktų, technologijų, procedūrų. Šiandien yra daug plataus spektro, savo darbą gerai išmanančių specialistų, kurie gali padėti moterims individualiai konsultuodami, atlikdami kosmetines ir invazines procedūras. Pasikeitė moterų elgesys: jei anksčiau jos paprastai eidavo pas kosmetologus dėl odos problemų, dabar vizitai pas juos – nuolatiniai ir reguliarūs, moterys pageidauja kompleksiškos, prevencinio pobūdžio odos priežiūros.

Šiandieninė kosmetikos produktų, grožio procedūrų lavina, jūsų požiūriu, – daugiau teigiamas ar neigiamas dalykas?

Didelė priemonių pasiūla – vienareikšmiškai teigiamas dalykas: galima rasti produktų įvairiems atvejams, maksimaliai efektyvių. Didžiausias iššūkis – išsirinkti. Tam reikalingos specifinės žinios.

Kokių skundų, susijusių su oda, šiandien dažniausiai girdite iš moterų?

Jaunos merginos skundžiasi spuogais, brandžios moterys – raukšlėmis, daug dirbančios ir nespėjančios pasirūpinti savimi – papilkėjusia, pavargusia veido oda. Ir visoms be išimties reikalinga informacija, kokius kosmetikos produktus ar procedūras rinktis.

klinikos ODA kosmetologė Ilona Ūsienė
klinikos ODA kosmetologė Ilona Ūsienė / Organizatorių nuotr.

Klinikose ODA atliekame veido diagnostiką su „A-ONE Smart“ aparatu, padedančiu tiksliai identifikuoti odos pokyčius ir problemas. Galime ištirti pagrindinius odos rodiklius:

  • U ir T zonų sebumas. Kai jo, išskiriamo riebalinių liaukų, perdaug, plečiasi ir

kemšasi poros, oda blizga, atrodo papilkėjusi, nešvari. Tokia oda – palanki terpė spuogams, uždegimams. Jeigu riebalinės liaukos neaktyvios, oda sausėja ir tampa šiurkšti, nelygi, atsiranda nemalonus tempimo pojūtis. Tokia oda greičiau netenka elastingumo, sensta, gilėja raukšlelės. Pirmoji sebumo reguliavimo priemonė – teisingas prausiklis. Labai tinka produktai su glikolio, pieno ar gintaro rūgštimis.

klinikos ODA kosmetologė Ilona Ūsienė
klinikos ODA kosmetologė Ilona Ūsienė / Organizatorių nuotr.
  • Odos drėgmė. Jei odos paviršius tampa šiurkštesnis, jaučiamas sausumas, tikėtina, kad odai trūksta drėgmės. Reikia turėti galvoje, kad būna sausa ir dehidratuota oda, o dehidratacija gali ištikti ir riebią odą. Kai odai trūksta drėgmės, patartina kosmetikos kabinetuose reguliariai atlikti intensyvias drėkinamąsias procedūras, namie irgi naudoti intensyvias priemones, pavyzdžiui, serumą su hialurono rūgštimi, kremą su alavijais.

  • Odos pigmentacija. Pakitus odos spalvai ir atsiradus dėmėms reikia vengti saulės spindulių ir soliariumo. Būtina naudoti odos priežiūros priemones su UV spindulių filtrais. Norint dėmeles pašviesinti, rekomenduojama atlikti šviesinamąsias procedūras, namuose naudoti priemones su pieno rūgštimi, vitaminu C.
Klinikos ODA kosmetologė Ilona Ūsienė
Klinikos ODA kosmetologė Ilona Ūsienė / Organizatorių nuotr.
klinikos ODA kosmetologė Ilona Ūsienė
klinikos ODA kosmetologė Ilona Ūsienė / Organizatorių nuotr.
  • Porų dydis. Išsiplėtusios poros susijusios su padidėjusiu riebalų išsiskyrimu, inkštirais ir spuogais. Naudojant specialius kremus galima išspręsti dalį šių problemų. Norint sutraukti išsiplėtusias poras naudinga atlikti valymo procedūras su glikolio rūgštimi.

  • Mimikos ir kitos raukšlės. Pirmos raukšlelės veide pradeda formuotis sulaukus 23–25 metų. Kad tai nutiktų kuo vėliau, svarbu drėkinti odą – tuomet ji ilgiau išliks elastinga, mažiau raukšlių atsiras dėl mimikos ir kitų priežasčių. Jau esančias raukšles veiksmingai mažina procedūros su gintaro rūgštimi. Senstant odoje silpsta kolageno gamyba – ją skatina priemonės su kolagenu arba hialurono rūgštimi.

  • Odos elastingumas. Kolagenas – vienas svarbiausių organizmo baltymų, jis suteikia vidinei odos struktūrai stangrumo. Kolageno trūkumą galima kompensuoti specialia dieta, maisto papildais ir naudoti grožio puoselėjimo priemones su kalogeno sintezę skatinančiomis medžiagomis. Kosmetikos produktai su kolagenu, hialurono rūgštimi, peptidais, retinoliu (vitaminu A), dumbliais atkuria odos elastingumą, ją pakelia, mažina raukšles. Rytinė šalčio terapija su ledukais suaktyvina kraujotaką, grūdina ir stangrina odą.