Didžiosios Britanijos princas Charlesas vyksta į Jordaniją, Katarą ir Omaną

Didžiosios Britanijos princas Charlesas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Didžiosios Britanijos princas Charlesas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2013-02-13 18:14
AA

Didžiosios Britanijos princas Charlesas ir jo sutuoktinė Camilla kitą mėnesį planuoja lankytis Jordanijoje, Katare ir Omane, kad sustiprintų ekonominius, politinius ir kitokius Britanijos ryšius su šiomis šalimis, trečiadienį pranešė Klarenso rūmai.

Į Jordaniją Didžiosios Britanijos sosto įpėdinis atvyks kovo 11 dieną, o vėliau iš ten skris į Katarą ir Omaną. Princas Charlesas susitiks su visų trijų šalių karališkomis šeimomis, nurodoma pranešime.

Charlesas ir Camilla į Britaniją planuoja grįžti kovo 19 dieną.

„Kelionė padės sutvirtinti Jungtinės Karalystės (JK) dvišalius santykius su svarbiausiomis partnerėmis šiame regione, – santykius, kurie yra paremti artima asmenine Jų karališkųjų didenybių ir kiekvienos iš šių šalių karališkųjų šeimų draugyste“, – skelbia Klarenso rūmai.

„Šiais vizitais tai pat siekiama atsižvelgti į JK ekonominius interesus, pabrėžiant augančius komercinius ryšius tarp britų kompanijų ir jų partnerių Jordanijoje, Katare ir Omane“, – sakoma  pranešime.

Trečio oficialaus vizito į Jordaniją vykstantis princas Charlesas susitiks su karaliumi Abdullah II ir karalienė Rania, taip pat dalyvaus tarpkonfesiniame renginyje bei verslo konferencijoje.

Katare aplinkosaugai neabejingas princas „pirmiausia pažiūrės, kaip šalis tvarkosi su maisto saugos iššūkiais“, o Omane domėsis „karinio personalo, sveikatos apsaugos ir švietimo klausimais“.

Visose trijose šalyse Camilla atskirai dalyvaus  renginiuose, kurių pagrindinis dėmesys skirtas „augančioms moterų galimybėms visuomenėje“, pranešė rūmai.

Tai Camillai tai bus pirmas oficialus vizitas ir Omane ir Jordanijoje. Katare ji su vyru jau laukėsi 2007 metais.