Dieviška mados šventė: metų pokylis „Met Gala“ suviliojo daugybę garsenybių

„Met gala“ / Vida Press nuotr.
„Met gala“ / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-05-08 08:10
AA

Pirmadienio vakarą Niujorke surengtas Metropoliteno meno muziejaus Kostiumų instituto pokylis – svarbus metų mados renginys „Met Gala“. Jo metu renkamos lėšos Kostiumų institutui.

„Met Gala“ pokylio šeimininkė – amerikietiškojo „Vogue“ žurnalo redaktorė Anna Wintour, o vesti jį buvo patikėta neįprastai trijulei: dviem mados banditėms Rihannai ir Donatellai Versace bei stilingajai Amal Clooney.

Amal Clooney / Vida Press nuotr.

Pokylio tema kasmet keičiasi, o šiųmetė gal net prieštaringiausia iš visų keturiasdešimt penkių per visą „Met Gala“ istoriją. Iki šiol pokyliai ir parodos, skirti kad ir skandalingiems dizaineriams bei epochoms (nuo Cristóbalio Balenciagos ir Gianni Versace iki rusų kostiumo ar Alexanderio McQueeno), vis tiek buvo susiję su mada ir jos istorija. O šiemetinė tema „Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination“ („Dieviški kūnai: mada ir katalikiškoji vizija“) – ne tik intriguojanti, bet ir aštri bei visuomeniška.

Nepaisant kilusio triukšmo, Katalikų bažnyčia palaiko parodos idėją. Dėl jos tartasi gana ilgai: parodos kuratorius Andrew Boltonas aštuonis kartus skrido į Romą ir asmeniškai derėjosi su Vatikano atstovais, motyvuodamas, kad menas – tai tiltas, jungiantis tikinčiuosius ir netikinčius.

Po „Met Gala“ ilgiau nei pusmetį veiks paroda, kurie šiemet neapsiribos Annos Wintour kostiumo institutu – bus rodoma ir viduramžių meno galerijose bei vienuolyne. Pusšimtis būsimos parodos eksponatų (sakykim, popiežiaus apdarai iš Siksto koplyčios zakristijos) niekada nebuvo rodyti už Vatikano ribų. Parodoje taip pat eksponuojami Coco Chanel – vienuolių auklėtinės, Johno Galliano, Donatellos Versace, Cristóbalio Balenciagos kūriniai iš muziejaus kolekcijos (per 150 vienetų).

„Met Gala“ 2018: svečių stilius (104 nuotr.)
+98