Dingusio povandeninio laivo paieška tęsiasi: gelbėtojai netoli „Titaniko“ užfiksavo smūgių garsus

„OceanGate Expeditions“ povandeninis laivas „Titan“, plaukęs prie nuskendusio „Titaniko“ / „Scanpix“ nuotr.
„OceanGate Expeditions“ povandeninis laivas „Titan“, plaukęs prie nuskendusio „Titaniko“ / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS, Žmonės.lt
A
A

Gelbėtojai, antradienį sonaru ieškoję netoli nuskendusio „Titaniko“ Šiaurės Atlante dingusio povandeninio laivo su penkiais žmonėmis, užfiksavo smūgių garsus, pranešė žiniasklaida, remdamasi JAV vyriausybės pranešimais.

Paieškoje dalyvavęs Kanados lėktuvas „P-8“ „kas 30 minučių girdėjo smūgių garsus. Po keturių valandų buvo įjungti papildomi sonarai, ir vis dar girdėjosi smūgiai“, sakoma elektroniniame laiške, išsiųstame JAV vidaus saugumo departamento pareigūnams, rašo žurnalas „Rolling Stone“.

CNN taip pat pranešė, kad, remiantis JAV vyriausybės dokumentais, sonaras užfiksavo smūgių garsus, tačiau juose nepaaiškinta, kada antradienį buvo girdimi garsai, kiek laiko ir kas juos galėjo sukelti.

Prie nuskendusio „Titaniko“ dingęs povandeninis laivas
Prie nuskendusio „Titaniko“ dingęs povandeninis laivas / Vida Press nuotr.

JAV pakrančių apsaugos tarnyba trečiadienį patvirtino, kad laivo paieškos zonoje gelbėtojai aptiko povandeninį triukšmą.

„Kanados lėktuvas „P-3“ aptiko povandeninį triukšmą paieškos zonoje. Dėl to nuotoliniu būdu valdomų aparatų (ROV) operacijos buvo perkeltos, bandant ištirti triukšmo kilmę“, – savo oficialioje „Twitter“ paskyroje pranešė JAV pakrančių apsaugos pirmoji apygarda.

Jūrų kariuomenės padalinys pridūrė, kad ROV paieškos „davė neigiamų rezultatų, tačiau jos tęsiamos“.

Netoli „Titaniko“ nuolaužų dingusiame turistiniame povandeniniame laive su penkiais žmonėmis liko apie 40 valandų kvėpuoti tinkamo oro, antradienį sakė JAV pakrančių apsaugos kapitonas Jamie Frederickas.

Dingusio povandeninio laivo, kuris su penkiais keleiviais leidosi į ekspediciją, skirtą aplankyti legendinio „Titaniko“ nuolaužas, ieškoma nuo sekmadienio.

Pasak valdžios institucijų, 6,5 m ilgio laivas į vandenyno gelmes pradėjo leistis sekmadienį, tačiau mažiau nei po dviejų valandų su juo buvo prarastas ryšys.

Bendrovė „OceanGate Expeditions“, kuriai jis priklauso, vėlai pirmadienį naujienų agentūrai AFP pareiškime nurodė, kad „jau kurį laiką nepavyksta užmegzti ryšio su vienu iš mūsų povandeninių tyrinėjimų aparatų, kuris šiuo metu lankosi „Titaniko“ nuolaužų vietoje“.

Keleiviai

Vienas iš keleivių identifikuotas kaip britų verslininkas Hamishas Hardingas, kurio aviacijos įmonė apie jo ekspediciją buvo pranešusi socialiniuose tinkluose.

58 metų aviatorius, bendrovės „Action Aviation“ pirmininkas, sekmadienį savo „Instagram“ paskyroje parašė, kad didžiuojasi galėdamas prisijungti prie misijos „Titanikas“.

Tarp įgulos narių taip pat yra garsus Pakistano verslininkas Shahzadas Dawoodas ir jo sūnus Sulemanas.