„Diptyque“ – stilingiems ir jaukiems namams

DIPTYQUE „Feu de Bois“ kvapioji žvakė, cremedelacreme.shop
DIPTYQUE „Feu de Bois“ kvapioji žvakė, cremedelacreme.shop
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2021-09-16 13:31
AA

1961-aisiais Paryžiuje duris atvėręs „Diptyque“ butikas iškart nustebino išrankią Prancūzijos sostinę pasiūlydamas stilingas interjero puošmenas bei gamtos kvapais dvelkiančias žvakes – pirmąsias patalpoms kvepinti skirtas augalinio vaško žvakes pasaulyje. Jau 60 metų kultiniais vadinami „Diptyque“ aksesuarai, namų kvėpikliai, kvepalai ir kūno priežiūros priemonės suteikia namams jaukumo, kuria malonius ritualus ir lepina žmogiškus pojūčius. Ikoniška ovalo formos etikete paženklinti „Diptyque“ gaminiai – tikras atradimas ieškantiems nepaprastų aromatų ir laikui nepavaldžių interjero detalių.

Apie interjero detalių svarbą namams kalbamės su garsia interjero dizainere Dovile Sakeviče.

Nuotolinis darbas, kiti karantino suvaržymai namus pavertė vieta, kurioje praleidžiame didžiąją dalį dienos. Kaip be milžiniškų pertvarkų namus paversti jaukia erdve, kad joje leidžiamas laikas būtų kuo malonesnis?

Pastarųjų metų įvykiai iš tiesų sugrąžino žmones į namus ir paskatino įdėmiau juose apsižvalgyti. Anksčiau visur bėgome, keliavome, retai buvome namuose ir nesukome galvos dėl šios erdvės, tačiau ilgiau pabuvę tarp keturių sienų ėmėme pastebėti: ir sienos jau nebegražios, ir baldai nebepatinka, ir jaukumo tarsi trūksta... Apdailos darbuotojai, užuolaidų siuvėjai dar niekada neturėjo tiek darbo, kiek dabar. Namai kiekvienam iš mūsų tapo kur kas svarbesni nei anksčiau.

DIPTYQUE „Ambre“ ir „Feu de Bois“ kvapiosios žvakės, cremedelacreme.shop

Dažnai sakoma, kad paprasčiausias būdas paversti namus jaukesne erdve – pakabinti užuolaidas, padėti pagalvėlių ir pakloti kilimą. Tačiau kartais to neužtenka.

Išgauti visumą padeda smulkios interjero detalės: jos tarsi užpildo spragas, sukuria vientisumo įspūdį, vos įžengęs į tokius namus matai, kad juose vyrauja harmonija.

Sykį atlikau eksperimentą: nufotografavau tą patį butą su interjero detalėmis ir be jų. Su žvakėmis, paveikslais, kilimu butas atrodė puikiai ir jaukiai, o kai aksesuarų neliko, tarsi akimirksniu nebeliko gyvybės. Taigi interjero detalės labai svarbios. Projektuojant reikėtų numatyti joms tinkamas vietas: namai iškart taps jaukesni.   

DIPTYQUE „Softening Hand Wash“ rankų ploviklis, cremedelacreme.shop

Ar egzistuoja kokios nors praktinės taisyklės, kaip tinkamai parinkti aksesuarus jaukiems ir stilingiems namams?

Svarbiausia – neskubėti. Rinkitės po vieną ar keletą detalių, o ne visas iš karto. Pavyzdžiui, į namus parsivežate kilimą: įvertinkite, ar jis tinka, ar ne. Tik tuomet jau galima ieškoti tinkamo kavos staliuko ar pagalvėlės. Jei pakabinote mėgstamą paveikslą – galbūt jo spalvas galėtų atkartoti pagalvėlės?

Jei pasistatėte gražų staliuką – gal ant jo puikiai atrodys namų kvepalų buteliukas ar kvapnioji žvakė? Sukurti jaukią miegamojo atmosferą galima tiesiog pakeitus patalynę.

Apskritai aksesuarus lengva keisti: juk vasarą dažniausiai norisi gaivių ir vėsių spalvų, o atėjus rudeniui mielesni tampa šilti tonai, žemės atspalviai.

DIPTYQUE „Paris“ kvapioji žvakė, cremedelacreme.shop

Kaip jūs pati savo namuose kuriate jaukią rudens atmosferą? 

Keičiu tekstilės gaminių spalvas: namuose atsiranda daugiau rusvų, pilkų tonų. O kartais pakanka tiesiog... uždegti žvakes (šypteli). Žvakės kvapas vos per porą minučių pasklinda po visus namus ir padeda sukurti jaukią nuotaiką.

Šį rudenį pamėgau „Diptyque“ „La Grand Tour“ linijos gaminius: jie mane vilioja kavos, kedrų, baltojo muskuso aromatais, kurie labai tinka šaltajam sezonui. Įdomus naujas produktas – kvapusis „Diptyque“ ovalas. Jį galima pakabinti ant durų rankenos ar net šviestuvo: dailiai atrodo, kvapas išlieka net keletą mėnesių. O svarbiausia – į tokius namus tikrai miela sugrįžti.  

Namų jaukumo prekių rasite čia: cremedelacreme.shop

DIPTYQUE „Milies“ kvapusis ovalas, cremedelacreme.shop
DIPTYQUE „Byblos“, „Roses“ kvapiosios žvakės ir „Fleur De Peau“ rankų kremas, cremedelacreme.shop