Dirbtinis intelektas ir Holivudas: ko bijo kino žvaigždės

„Dirbtinis intelektas gali naudotis visais mūsų ankstesniais darbais. Pateikiate užduotį ir jis pristato naują produktą“, – nekontroliuojamas technologijų naudojimas kelia nerimą aktorei ir rašytojai Justine Bateman. Nuotraukoje – Bateman (centre) aktorių ir scenaristų protesto demonstracijoje prie  / Getty nuotrauka
„Dirbtinis intelektas gali naudotis visais mūsų ankstesniais darbais. Pateikiate užduotį ir jis pristato naują produktą“, – nekontroliuojamas technologijų naudojimas kelia nerimą aktorei ir rašytojai Justine Bateman. Nuotraukoje – Bateman (centre) aktorių ir scenaristų protesto demonstracijoje prie / Getty nuotrauka
Ieva Basokė
Šaltinis: Žmonės
2023-10-26 18:33
AA

Neseniai atrodė, kad dirbtinio intelekto (DI) vaisiais Holivudas nesinaudos dar ilgai. O šiandien ekrano žvaigždės skambina pavojaus varpais ir protestuoja prieš neuroninius tinklus.

Liepos 14-ąją prasidėjęs didžiausias aktorių profsąjungos SAG-AFTRA protestas nuo Ronaldo Reagano, kadaise vadovavusio aktorių profesiniam susivienijimui, laikų neketina baigtis. Scenaristų gildija, prie kurios tik vėliau prisidėjo aktoriai, sutarė su Kino ir televizijos prodiuserių aljansu. O SAG-AFTRA (profsąjungai priklauso apie 160 tūkstančių narių) neketina sudėti ginklų ir nuolankiai grįžti į filmavimo aikšteles.

Dirbtinis intelektas, „ChatGPT“, deepfakes (vaizdo klastotės, kai vaizduojamam asmeniui suteikiamas kito žmogaus balsas, veido bruožai) ar kitos neuroninio tinklo apraiškos – ne vieninteliai ekrano žmonių priešai.

Iš tikrųjų dirbtinis intelektas kine