Diskusijoje su „Policijos akademijos“ žvaigžde M. Winslow – kova su A. Tapinu ir V. Stakėno dainos
Šį savaitgalį Vilniuje vykstantis populiariosios kultūros festivalis „Comic Con Baltics“ subūrė po vienu stogu kino, televizijos šou, kompiuterinių žaidimų ir komiksų gerbėjus. Tarp galybės pramogų – diskusijos su žvaigždėmis. Šeštadienį „Laisvės TV“ su Andriumi Tapinu priešakyje pravedė diskusiją su komiku, žmogumi-orkestru, „Policijos akademijos“ žvaigžde Michaelu Winslow.
Seržanto Džounso vaidmeniu išgarsėjęs M.Winslow geba savo lūpomis sukurti neįtikėtinus garsus. Sakoma, kad jis geba pavaizduoti daugiau nei 10 tūkst. garsų.
„Norėčiau dirbti „Žvaigždžių karams“ nes sukurčiau tokius garsus, kokių jie negali sukurti“, – pasakė M.Winslow ir inscenizavo kovą su šviesos kardais. Michaelui ir Andriui šviesos kardus atstojo vandens buteliukai.
Taip nuotaikingai prasidėjęs susitikimas privertė A.Tapiną kvatotis: „Tai geriausia reklama šiam mineraliniam vandeniui per ilgą laiką. Negerkite jo, naudokite kaip šviesos kardą.“
Sunku kalbėti apie interviu su M.Winslow. Kone kiekvieną mintį jis užbaigia ją iliustruojančiais garsais. Pavyzdžiui, kai A.Tapinas paklausė, kada jis atrado savo talentą garsams, aktorius atsakė. „Aš tai darau nuo...“ – kūdikio verksmą pavaizdavo M.Winslow.
„Policijos akademijos“ kūrėjai atrado Michaelą, kai šis priklausė džiazo grupei – jo vienintelis instrumentas buvo burna. Filmo komanda buvo tokie sužavėti, kad pakvietė jį filmuotis ir specialiai dėl jo sukūrė seržanto Džounso veikėją.
„Nesitikėjome, kad tai bus toks didelis fenomenas. Jau kitais metais pamatysime, kas bus padaryta su aštunta filmo dalimi“, – apie „Policijos akademijos“ sėkmę kalbėjo M.Winslow ir atskleidė, kad naujausioje dalyje išvysime ir jį. A.Tapinas pažymėjo, kad šį filmą Lietuvoje rodo kasmet mažiausiai bent po vieną kartą. „Štai iš kur tie čekiai ateina! Ačiū, Lietuva,“ – juokavo M.Winslow.
Kodėl tokia paprasta komedija tapo tokiu fenomenaliu reiškiniu? „Pirmas dalykas, policininkus parodėme kaip paprastus žmones. Jie buvo smagūs. Be to, šiame filme niekas nebuvo nužudytas. Šis filmas nieko neįžeidžia“, – kalbėjo M.Winslow, bet A.Tapinas iš karto paprieštaravo, primindamas sceną bare „Žydroji austrė“. Žinoma, M.Winslonw nebūtų M.Winslow, jei nebūtų „sugrojęs“ muzikinio takelio iš „Žydrosios austrės“ scenos.
M.Winslow – ir šiurpaus gremlinų balso savinininkas iš filmo „Gremlinai“. Aktorius atviravo, kad filmas buvo toks baisus, jog žmonės bijojo žiūrėti po lovomis. Šiurpų gremlinų balsą Michaelas atrado vaikystėje, kai nelegaliai skambinėdavo telefonu (juodaodžiai tuo metu neturėjo teisės turėti telefono numerį) nepažįstamiems žmonėms.
„Kuriant „Gremlinus“ buvo labai keista. Filmavomas vyko Toronte. Buvo karščiausia vasara per kelerius metus. Mes tiesiog tirpome, kostiumai svėrė 20 kilogramų, o mes turėjome stovėti ir būti juokingi“, – prisiminė M.Winslow.
Tiesa, ne visuomet M.Winslow lydėjo sėkmė. Buvo laikotarpis, kai jis gyveno automobilyje.
„Kai nori išvykti į Kaliforniją ir išbandyti save, lieki vienas. Turi būti geras. Rengiau daug stand-up comedy, gyvenau savo automobilyje“, – apie sunkumus nedaugžodžiavo M.Winslow ir pabrėžė, kad anuomet buvo daug sunkiau būti pastebėtam, nes socialiniai tinklai dar nė neegzistavo.
Kai A.Tapinas su M.Winslow įsišnekėjo apie kantri stiliaus muziką, lietuvių žurnalistas papasakojo amerikiečių aktoriui apie mūsų šalies populiariausias senas dainas. Ta proga visa salė kartu su A.Tapinu sudainavo Virgio Stakėno „Stovi malūnas“, o M.Winslow jiems akomponavo beatbox‘u.
Michaelas patikino, kad mėgsta visas „Policijos akademijos“ dalis ir negali išsirinkti vienos mėgstamiausios. Jis tai prilygino lyg prašymą tėvui išskirti mylimiausią vaiką.
Viena iš „Policijos akademijos“ dalių buvo filmuojama Maskvoje. Aktorius atviravo, jog šiame mieste netrūko nuotykių. Jis sulaukė daug dėmesio ne tik todėl, kad imitavo įvairius garsus, bet ir dėl odos spalvos. Komiškas nutikimas įvyko per filmavimą parke, kur M.Winslow parodė, kaip turėtų skambėti šuo, važiuojantis motociklu, besikeikiantis rusiškai ir mušantis katę.
Įrangą su mikrofonais davė rusai. Pasirodo, tokį M.Winslow garsinį šou išgirdo milicija, esanti už šešių kilometrų. Atskubėjus milicininkams paaiškėjo, kad įranga buvo sujungta ne tik su milicija, bet ir su rusų kariuomene.
„Taip, tikrai buvo linksma“, – tai prisiminęs kvatojosi M.Winslow.