Dizainerė Eglė Žiemytė kemperiu su šeima apkeliavo Norvegiją: „Vaizdai ten gniaužė kvapą“

Kelionės akimirkos / Asmeninio archyvo nuotr.
Kelionės akimirkos / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Dizainerė Eglė Žiemytė (37) šią vasarą su dukromis Sofija (9) bei Kotryna (6) ir vyru Simonu Gedžiu (41) leidosi į kelionę kemperiu po vakarų Norvegiją. Sugrįžusi iš šešiolika dienų trukusios, įspūdžių kupinos išvykos, ji su portalu Žmonės.lt sutiko pasidalyti savo patirtimi.

„Džiaugiuosi, jog su vaikais keliauti nebuvo sunku, visur mus lydėjo gera nuotaika, o vaizdai tiesiog gniaužė kvapą. Tiesa, Norvegija – brangi šalis, tad visiems ten besiruošiantiems vykti panašiu būdu, rekomenduoju pasirūpinti keliais baziniais dalykais“, – atvirauja dizainerė E.Žiemytė. 

Kemperiu jau ne vieną vasarą keliaujanti Eglė sako, kad Norvegiją pasirinko neatsitiktinai.

Kelionės akimirka / Asmeninio archyvo nuotr.
Kelionės akimirka / Asmeninio archyvo nuotr.

Pasakiškais peizažais garsėjantis kraštas metai iš metų traukia minias turistų. Eglė juto, kad šįkart jų kelyje bus tiek, kiek paprastai nesutiktų – gerokai mažiau.

„Pandemija apkarpė žmonių srautus, tad pamatėme daugiau, nei pamatytume keliaujant įprastu laiku. Žinoma, gausu naujų ribojimų bei reikalavimų, tačiau aš įžvelgiau ir gerąją viso to pusę. Turėjome galimybę pasidžiaugti gamtos stebuklais, kurie paprastai būna žmonių užgulti“, – neslepia ji.

Kelionės akimirka / Asmeninio archyvo nuotr.
Kelionės akimirka / Asmeninio archyvo nuotr.

Kone didžiausią įspūdį moteriai paliko Jostedalio ledynas, įsitaisęs Sogno ir Fjordanės apskrityje, vakarinėje pietų Norvegijos dalyje. „Ši vietovė traukia keliautojus iš viso pasaulio, džiaugiamės su šeima galėję jį pamatyti iš labai arti“, – šypsosi Eglė. Neišdildomus prisiminimus padovanojo ir Prekestulenas – skardis pietvakarių Norvegijoje. Prekestulenas iki šiol yra vienas populiariausių Norvegijos paminklų, nuo kurio atsiveria vaizdinga panorama į fjordą.

Kelionės akimirka / Asmeninio archyvo nuotr.
Kelionės akimirka / Asmeninio archyvo nuotr.

„Įveikėme 11 kilometrų kilometrų žygį, kuris įtrauktas į 50 geriausių žygių pasaulyje sąrašą. Stovint ant uolos atsivėrė vaizdai, mums visiems atėmę žadą“, – prisimena dizainerė.

Paklausta, ar lengva daugiau nei dvi savaites keliauti su vaikais kemperiu, žinoma moteris neslepia, jog buities neišvengė. Kadangi kainos Norvegijoje dažnai pasikandžioja, Eglė stengėsi pasirūpinti maistu bei kitais reikalingais daiktais dar Lietuvoje. „Nusprendėme kuo daugiau valgio gamintis patys kemperyje, tad tikrai nemažai laiko teko praleisti nedidukėje erdvėje. Manau, normalu, jog neišvengėme buities. Mano mergaitės puikiai ištvėrė visą kelionę, leidosi net į dešimties kilometrų žygius. Kartą net papokštavau, Kotryna su Sofija su mumis vingiuotais takais keliavo it kalnų ožkytės“, – prisimena Eglė.

Kalbant apie finansus, moteris išlieka santūri, tačiau atvirai pripažįsta, kad keliavimas kemperiu – nepigus malonumas.

Kelionės akimirka / Asmeninio archyvo nuotr.
Kelionės akimirka / Asmeninio archyvo nuotr.

„Šiais metais važiavome moderniu nameliu ant ratų, kuriame visko tiek, kad ramiai galėtum bet kur sustoti net porai dienų. Na, bet aš mėgstu patogumus, kai yra kur švariai išsiplauti indus, susitvarkyti, nusiprausti, todėl rinkomės kemperių stovyklas. Gal daug kam atrodo, jog taip keliaujant susitaupo pinigų, tačiau nakties kaina panašioje stovyklavietėje apytikriai prasideda nuo 30 eurų. Neseniai kalbėjau su drauge, kuri tokiu būdu turistavo Kroatijoje – ten kainos prasidėdavo nuo 40-ies eurų ir kai kur siekė net 100 eurų už naktį. Žinoma, viskas priklauso nuo žmonių skaičiaus, nuo to, ar vyksti su augintiniu“, – pasakoja Eglė.

Panašiai avantiūrai pasiryžusiems žmonėms E.Žiemytė pataria iš anksto pasirūpinti keliais pagrindiniais dalykais.

Kelionės akimirka / Asmeninio archyvo nuotr.
Kelionės akimirka / Asmeninio archyvo nuotr.

„Šios kelionės metu greit supratau, kad geras sprendimas buvo iš anksto apgalvoti maisto produktų sąrašą. Aišku, keista atsistojus parduotuvėje galvoti, tai kiek čia kepalų duonos ar kiaušinių pakuočių į šešiolikos dienų kelionę pasiimti, bet rebusą išsprendžiau. Norvegijoje nėra populiarios šalikėlės užkandinės, tad vietine virtuve retsykiais mėgavomės tik vakarienių metu. Taip pat visiems, kurie sugalvos panašiai keliauti, siūlau apmąstyti kelionės metu praversiančius prietaisus. Tikrai nepamaišys koks elektrinis siurbliukas, jei keliaujate su šeima“, – šypsosi dizainerė.

Fotogalerija: