Dizainerė iš Lietuvos Reda Paula aprengė aktorę Eva Longoria: „Suknelės kūrimas buvo sudėtingas“

Eva Longoria / Scanpix, asmeninio archyvo ir socialinių tinklų nuotr.
Eva Longoria / Scanpix, asmeninio archyvo ir socialinių tinklų nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-12-05 17:41
AA

Dizainerė Reda Paula atkreipė vienos didžiausių Holivudo žvaigždžių, Evos Longorios, dėmesį. Garsi aktorė yra žinoma kaip aktyvi feministė, moterų teisių gynėja, moterų verslumo skatintoja, tad tai, jog Eva renkasi dėvėti mažų, nišinių dizainerių rūbus – jokia paslaptis, sako lietuvių dizainerė Reda Paula. O geriausia tai, jog Evos Longorios stilistė Redą susirado pati.

Dizainerė Reda Paula pasakoja, jog vieną dieną jos partneriai Los Andžele sulaukė netikėto skambučio iš Evos Longorios stilistės, kuri aktorei ieškojo aprangos Kanų kino festivaliui. Anot jos, festivalio metu vysta daug renginių, tad Evai reikėjo net keleto suknelių ir kostiumų kiekvienai festivalio dienai.

„Stilistė Evai parinko mano kurtą lininę suknelę, su kuria aktorė visgi nusprendė keliauti po Meksiką, reklamuojant savo naują tinklalaidės projektą, o ne vilkėti ją Kanuose, kaip buvo planuota. Labai džiaugiuosi tokiu jos pasirinkimu, nes suknelė puikiai tinka šiltiems orams. Tad užrašiau jai atvirutę su palinkėjimu ir padėka, kad palaiko tvarią madą, ir išsiunčiau. Žinojau, kad Eva ją vilkės, tik nebuvau tikra, kada. O tai, kad ją visgi apsivilko, pamačiau jau jos instagramo istorijoje“, – pasakoja dizainerė Reda Paula.

Eva Longoria / Socialinių tinklų nuotr.

Kaip pasakoja dizainerė, Eva Longoria yra aktyvi feministė ir savo veiklomis įkvepia daug žmonių visame pasaulyje, tad sulaukti dėmesio iš tokios asmenybės – didelis įvertinimas. Tiesa, kurdama šią suknelę dizainerė Reda Paula tokios sėkmės nesitikėjo, nes jos konstravimas buvo gana sudėtingas ir reikalavo nemažai darbo.

„Evos suknelę, kurią pavadinimo Akelė, pristatėme 2021 metų pavasario-vasaros kolekcijoje. Modelis buvo baltos, juodos ir rožinės spalvos. Šias metais paletėje atsirado ir chaki bei kelios ryškesnės spalvos. Eva pasirinko būtent chaki toną. Suknelės kūrimas buvo sudėtingas. Daug kartų ją ardėme, keitėme konstrukciją, technologiją, ilgius, apdirbimus, tad nemaniau, kad suknelė bus tokia sėkminga. Prieš pristatydama kolekciją niekada nežinau, kas sulauks populiarumo“, – dalinasi tvarios mados kūrėja.

Be to, kaip sako dizainerė, Evos suknelė yra pasiūta iš lietuviško lino. Kurdama kolekcijas Reda Paula visada stengiasi tai daryti kiek įmanoma tvariau.

„Linas – vienas ekologiškiausių pluoštų, kuriam išgauti nereikia tokio milžiniško kiekio pesticidų ir vandens kaip medvilnei. Tai – beatliekis pluoštas, kuris suyra ir nedaro žalingo poveikio gamtai. Be to, lino pluoštas yra labai tvirtas, sudaro puikų mikroklimatą odai, turi antibakterinių savybių, apsaugo nuo ultravioletinių spindulių“, – sako ji.

Eva Longoria / Socialinių tinklų nuotr.

Reda Paula atvira, baigusi studijas ji norėjo būti tik nišine dizainere ir kurti konceptualią madą. Tačiau ilgainiui dizainerė visgi nusprendė eiti į platesnius vandenis ir ėmė kurti modernią klasiką. Tai, anot jos, visiškai pasiteisino, o garsenybių dėmesys yra didelis pripažinimas.

„Man patinka rengti garsenybes, jie yra savo srities profesionalai, o tai man svarbu, nes ir pati darbe noriu siekti aukščiausios kokybės. Maža to, ir mano klientės džiaugiasi, kai gali apsirengti tokio pat modelio drabužiais kaip pasaulinio garso įžymybės. Meluočiau, jeigu sakyčiau, jog man nereikia pagyrų ir paskatinimo“, – atvirauja Reda Paula.

Maža to, studijuodama dizainerė Reda Paula turėjo galimybę prisidėti prie Velso princesės Kate Middleton suknelės kūrimo. Atlikdama praktiką pas žinomą dizainerę Emilia Wickstead, Reda turėjo galimybę stebėti visą procesą, nuo suknelės sukirpimo iki supakavimo, bei prisidėti prie suknelės dekoro.

„Emilia Wickstead yra viena mylimiausių karališkosios šeimos dizainerių. Ji kuria prabangią madą, pamėgtą ir Kate Midleton, ir Megan Markle. Mano praktikos metu Kate buvo užsisakiusi du gaminius: alyvinę pieštuko formos suknelę ir melsvą susegamą suknelę su saulės kliošo sijonu. Abi suknelės buvo iš 100% plonos vilnos ir 100% šilkinio pamušalo“, – prisimena Reda.

Reda Paula / Asmeninio archyvo nuotr.

Tiesa, nors Emilia Wickstead turi parduotuvę populiariojoje Londono Sloan gatvėje, pati princesė ten neatvyko. Dizainėrė važiavo į Kengsintono rūmus pamatuoti žymiąją klientę.

„Pamenu, suknelės liemens matas pasiuvus suknelę buvo 65 centimetrai, tačiau Emilia paprašė meistrų susiaurinti ją iki 60 centimetrų, sakydama, jog Kate nemėgsta laisvumo liemens srityje. Rakomis dekoravau kabliukus ir sagutes, kurias turėjau įsiūti į vidų. Apdaila pareikalavo daug rankų darbo. Ne tik išorė, bet ir vidus buvo nepriekaištingos kokybės. Pabaigtos suknelės, be jokio kliento primatavimo buvo nuvežtos dviejų pasiuntinių ir perduotos rūmų liokajui. Kate niekam iš mados namų neteko nei matyti nei bendrauti, tik pačiai dizainerei“, – pasakoja dizainerė Reda Paula.

Anot jos, šis patirtis jai leido pamatyti, kaip kuriami aukščiausios kokybės gaminiai, kaip vieningai komanda dirba ir kaip gera bei malonu kurti suknelę žinomam žmogui.

Rudens-žiemos kolekciją dizainerė pristatė rugsėjo mėnesį. Ją sudaro klienčių jau pamėgti trijų dalių vilnos kostiumai, oversized kirpimo paltai, vilnos trikotažo suknelės, šilko suknelės ir sijonai. Kaip ji pati sako, visa kolekcija yra sudaryta iš natūralių pluoštų ir perdirbtų medžiagų. Maža to, pirmą kartą kolekcijoje ji pristatė ir išskirtinį gaminį – suknelę iš vintažinio perdirbto šilko sijono. Kaip teigi ji pati, tai gali būti puikus pasirinkimas šventiniam laikotarpiui.

„Nors Reda Paula jau skaičiuoja 4-erius metus, vis dar esame nedideli. Tad nors prekiaujame internetu, siunčiame drabužius į visas pasaulio šalis. Stengiamės būti lankstūs klientams, atsakyti į visus klausimus, pateikti kuo daugiau informacijos ir papildomų nuotraukų. Gaminame mažais kiekiais ir priimame individualius užsakymus“, – pasakoja Reda.