Dizainerė Lilija Larionova pristatė naujausią rudens ir žiemos kolekciją

Lilija Larionova pristato naują drabužių kolekciją / Evelinos Daveikaitės nuotr.
Lilija Larionova pristato naują drabužių kolekciją / Evelinos Daveikaitės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-09-13 15:34
AA

„Kai lietus tampa geru draugu, ūkanotas rytas – puikiu apšvietimu, ežero lieptas – tobulu podiumu, o cerkvės varpai – garso takeliu, tuomet gimsta 2020 – 2021 metų rudens ir žiemos kolekcijos pristatymas”, – būtent taip savo naujausią šaltojo sezono kolekciją pristatė viena žymiausių šalies dizainerių Lilija Larionova.

„Šią vasarą leidome Lietuvoje, geresniu oru važiuodavome su šeima  į Trakus prie ežero. Dar liepos mėnesį pamačiau tą lieptą ir pagalvojau, kad jis puikiai tiktų kolekcijos fotosesijai. Vasaros pabaigoje ten surengėme ne tik fotosesiją, bet ir nufilmavome vaizdo klipą – kolekcijos pristatymą“, – pasakoja L.Larionova.

L.Larionova užsiminė, kad buvo net šovusi mintis ant liepto sukviesti artimus bičiulius ir surengti spontanišką kolekcijos pristatymą. „Bet dieną prieš pasižiūrėjau orų prognozes, kurios nieko gero nepranašavo. Šou atšaukėme, o fotosesiją nusprendėme padaryti, nors pliaupė nuo ryto, – šypsojosi dizainerė. – Nepaisant to, buvo gana šilta, vyravo gera nuotaika, o komanda – su stiliste Karina Leontjeva priešakyje –  dirbo taip profesionaliai, kad viskas puikiai pavyko.“

Įgyvendinti šaltojo sezono kolekcijos pristatymą L.Larionovai padėjo video menininkas Jurgis Dūdėnas bei modelis Karina Korr.

Paklausta apie pačią kolekciją ir jos idėją dizainerė sako, kad kūrybos ašimi tapo nesuderinamų dalykų suderinimas. „Man labai norėjosi kontrasto, kažko netradiciško ir keisto – jokios banalios avalynės, podiumo, garso takelio, nei pačių drabužių. Gavosi gryna eklektika. Kolekcijoje vyrauja neįprasti faktūrų ir spalvų deriniai: pavyzdžiui, klasikinę eglutę, tvidą ar prabangią itališką kostiuminę vilną derinau su liureksu ir kitais audiniais, vietoj aukštakulnių – didžiuliai geltoni guminiai batai, kurie kolekcijai suteikė žavesio ir kitoniškumo. Visada jauti, į kurią pusę tave neša, nes savęs neapgausi. Visą pusmetį plaukiau pasroviui ir tiesiog mėgavausi kūryba. Nesistengiau visko padaryti teisingai. Norėjau, kad tai būtų gaivu, eskiziška, natūralu ir laisva. Man atrodo, kad būtent tai šiuo metu ir yra mada“, – tikina dizainerė. Jau daug metų L.Larionova savo kolekcijas pristato drauge su bičiuliu dizaineriu Egidijumi Rainiu. Bendras jų kolekcijų pristatymas buvo planuotas ir šių metų pavasarį, tačiau šalį užklupus karantinui, dizaineriai buvo priversti visus planus atšaukti.

Lilija Larionova pristatė naujausią 2020 – 2021 metų rudens ir žiemos kolekciją (10 nuotr.)
+4

Vietoje įprasto šou L.Larionova savo 2020 m. pavasario ir vasaros kolekciją balandį pristatė tuščioje Šv. Jono gatvės galerijoje – nufilmavo vaizdo klipą.

Paklausta, kuo ir kokiomis nuotaikomis gyvena šiuo metu, L.Larionova sakė, kad daug laiko skiria savo naujam projektui. „Pavasaris buvo viską pristabdęs, tris mėnesius sėdėjome namuose, bet dabar, su būtinomis apsaugos priemonėmis, kurių reikia laikytis, viskas vyksta toliau, niekas nestovi vietoje. Ir pavasarį sakiau, ir dabar laikausi tos pačios nuomonės, kad kūrybos atžvilgiu svarbu judėti pirmyn. Ir tikrai visada galima atrasti būdų, kaip tai daryti. Štai rugsėjo 25–27 d. Vilniuje organizuojame „Creative Showroom“ renginį, kuriame dalyvaus daugiau kaip 30 garsių profesionalaus dizaino, juvelyrikos, galanterijos, parfumerijos, keramikos ir mados iliustracijos kūrėjų. Tai ir siekis palaikyti kūrybą, kūrėjus, kad jie galėtų pristatyti savo darbus, ir galimybė žmonėms su tais darbais ir pačiais kūrėjais susipažinti“, – naujienomis dalinasi L.Larionova.