Dizainerė Ramunė Piekautaitė su jauduliu laukė filmui „Miegančių drugelių tvirtovė“ kurtų drabužių „debiuto“

Ramunė Piekautaitė ir Kęstutis Verslovas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Ramunė Piekautaitė ir Kęstutis Verslovas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
2012-01-12 20:36
AA

Ketvirtadienį Vilniuje, kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ įvyko iškilminga režisieriaus Algimanto Puipos filmo „Miegančių drugelių tvirtovė“ premjera. Joje pasirodė ir dizainerė Ramunė Piekautaitė, su kurios kurtais drabužiais filme buvo galima išvysti vilkint pagrindinę heroję Moniką.

„Labai gerbiu šį kūrėją ir su dideliu nerimu laukiu premjeros“, – prieš įžengdama į kino salę atviravo dizainerė.

J.Piekautaitės kurtais drabužiais filme vilkėjo pagrindinį vaidmenį suvaidinusi, antroji filmo režisierė Janina Lapinskaitė. Pasak dizainerės, jos kurti drabužiai tiesiog „įsipynė į šį filmą tarp visų kitų kostiumų“.

Paklausta, koks turi būti drabužis, kad jis efektingai atrodytų ekrane, dizainerė teigė nežinanti – šis kartas pirmasis, kai jos kurti drabužiai atsiduria didžiajame ekrane.

„Nežinau (juokiasi). Man tai pirmas kartas ir aš tikiuosi, kad mano drabužiai padės atskleisti filmo herojės charakterį. Manau, kad tai yra svarbiausia. Jie atspindi tą moterį, kuriai aš visą laiką kuriu drabužius. Tai yra intelektuali, išsilavinusi, graži, jausminga moteris“, – teigė R.Piekautaitė.

Dizainerė teigė specialių pageidavimų filmavimo metu iš J.Lapinskaitės nesulaukusi.

„Janina labiau gilinosi į savo vaidmenį, taigi rūpintis jos herojės apranga buvo mano ir stilistų darbas. Mes parinkome spalvas, kurios labiausiai derėjo tam tikrais momentais. Patys kostiumai puikiai tiko iš mano kolekcijos, tik jie buvo individualizuoti, pritaikyti J.Lapinskaitei“, – pasakojo R.Piekautaitė.

Filmavimo darbai juda prie pabaigos / Kristinos Sereikaitės nuotr.