Dizainerė Sandra Straukaitė – apie madą karo akivaizdoje: kodėl tai yra galingas įrankis?

Sandra Straukaitė / Vyginto Skaraičio nuotr.
Sandra Straukaitė / Vyginto Skaraičio nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2022-05-07 12:22
AA

Drabužių dizainerė, teatro kostiumų dailininkė ir festivalio „Mados infekcija“ organizatorė bei siela Sandra Straukaitė mados pasaulyje sukasi jau daugiau kaip 30 metų. Jos diktuojamas stiliaus pojūtis išsiskiria ir pribloškia originalumu, o pažvelgus į jos kūrinius, dažniausiai nė nereikia klausti, kieno jie – toks stiprus yra Sandros braižas. Kokį vaidmenį mada gali turėti karo akivaizdoje bei kas mados ir stiliaus gerbėjų laukia artėjančioje Mados savaitėje“?

Klysta tie, kurie mano, jog mados pasaulis nesusijęs nei su politiniais, nei su socialiniais ar kitais aspektais. 

„Jokiu būdu negalima sakyti, kad mada yra apolitiška. Visiškai nemadinga yra neturėti savo pozicijos, savo nuomonės. Mada yra galingas įrankis bet kurioje plotmėje. Pavyzdžiui, net ir prasidėjus karui, Zelenskio komanda pradėjo diktuoti pasaulines madas ir keisti pasaulį“, – sako Sandra.

Šiandien akivaizdu, kad Ukrainos prezidento dėvima apranga turi įtakos visiems – tiek politikams, tiek ir paprastiems žmonėms. Net Prancūzijos – mados epicentro – prezidentas pradėjo kopijuoti V.Zelenskį, tačiau, ne paslaptis, buvo išjuoktas.

Sandra papasakoja, kaip į prasidėjusį karą reagavo aukštosios mados kūrėjai, kokios spalvos ir modeliai ėmė užkariauti podiumus. „Mados pasaulis negali išlikti abejingas. Negali pasakyti, kad man nesvarbu, aš noriu būti apolitiškas, lengvas drugelis, kuris nenori susitepti. Taip nėra“, – įsitikinusi kūrėja.

Floristikos dizainerė Kristina Rimienė ir dizainerė Sandra Straukaitė

„Ir velnias dėvi Prada“

„Aš manau, kad Prada visą savo kitų metų kolekcijų reklamą galėtų padaryti labai paprastai – reikėtų tik Kadyrovo nuotraukos su jų aulinukais bei užrašo „Ir velnias dėvi Prada“. Tai tiek“, – negaili ironijos Sandra, reaguodama į vangią mados namų „Prada“ reakciją, kai pasirodė nuotrauka, kurioje Rusijos prezidento pakalikas Kadyrovas avi šio ženklo aulinius batus.

Tačiau daugelis mados kūrėjų neliko nuošalėje – savo kolekcijose jie skyrė dėmesį Ukrainos palaikymui.

Mados meno šventė – „Mados infekcija“

Sandra papasakojo ir apie gegužės 27-28 d. vyksiančią, nuo pavasario tiesiog nebeatskiriamą „Mados infekciją“. Šį renginį ji organizuoja jau daugiau kaip ketvirtį amžiaus, tad nenuostabu, kad šventė nebeatsiejama ir nuo S.Straukaitės pavardės.

Šis festivalis dažnam mados kūrėjui tampa savotišku tramplinu į sėkmę, todėl dalyvauti jame ne tik garbė, bet ir didelis įvertinimas. Sandra atskleis, kaip gimė festivalis, kuo jis ypatingas ir svarbus.

Ji papasakos, kokių netikėtumų būta „Mados infekcijos“ festivaliuose, su kokiais nemalonumais teko susidurti šio renginio dalyviams ir svečiams.  

Norintys sužinoti, ką apie karą Ukrainoje mano kūrėja, pamatyti, kaip į agresiją reaguoja žymūs mados namai ir kam bus paskirta šių metų „Mados infekcija“, kviečiami nepraleisti šio sekmadienio laidos „Pasaulis pagal moteris“.

Floristikos dizainerė Kristina Rimienė ir dizainerė Sandra Straukaitė