Dizaineriai Lilija Larionova ir Egidijus Rainys Verkių rūmuose pristatė rudens/žiemos kolekcijas

Lilijos Larionovos (kairėje) ir Egidijaus Rainio kolekcijų modeliai/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Lilijos Larionovos (kairėje) ir Egidijaus Rainio kolekcijų modeliai/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-04-18 23:24
AA

Vieni žymiausių šalies mados kūrėjų – Lilija Larionova ir Egidijus Rainys sugrįžo ten, kur jau kartą lankėsi prieš penkerius metus. Savo naujausias Prêt-à-Porter kolekcijas jie šįmet pristatė Verkių rūmų architektūriniame ansamblyje, kuriame klasika ir šiuolaikinis gyvenimo stilius šiandine susijungė į vieną.

Ant šių metų Egidijaus Rainio ir Lilijos Larionovos madų podiumo žingsniavo puikiai užsienyje vertinamų modelių agentūrų: „Duo Management“, „Ruta Model Management“, BMM, „Vilnius Models Management“ manekenės, o viso šou stilistika rūpinosi ilgus metus su garsiausiais šalies dizaineriais dirbanti stilistė Karina Leontjeva.

Dizainerį Egidijų Rainį sukurti šių metų kolekciją įkvėpė romantizmo epocha. Kolekcija atskleidžia laisvės troškimą, lavina vaizduotę: „Kurdamas apdarus šįsyk rėmiausi realaus ir susikurto idealaus pasaulių priešprieša. Nesąmoningai naudojausi revoliucinėmis idėjomis, būdingoms romantizmo epochai. Noriu išprovokuoti diskusiją, todėl kolekcija – eklektiška, dvilypė. Joje apstu tiek minimalizmo, tiek maksimalizmo: mažų, lakoniškų detalių ir itin masyvių“.

Spalvų paletė – nuo švarios baltos iki tikro spalvų sprogimo: „Visiems savo kūrybos gerbėjams sakau – vertindami tai, kas sukurta, iš karto atmeskite bet kokį racionalumą, logiką ar harmoniją. To kolekcijoje nerasite! – nusijuokia E. Rainys. – Naujieji kūriniai paremti individualumu, o pati kolekcija spontaniška ir skatinanti kiekvieno vaizduotę. Ši kolekcija tiesiog parodo, kaip aš žaviuosi mada, kaip pačiu reiškiniu.“

Egidijaus Rainio kolekcija (53 nuotr.)
+47

Dizainerė Lilija Larionova savo kūrybos mylėtojams paruošusi natūralių audinių – šilko ir vilnos apdarus: „Dominuoja paltai, suknelės ir vyriško stiliaus švarkai. Nusimanantys laikotarpiuose pajus septyniasdešimtųjų dvasią. Ypač tai atskleis sodrios, bet ne akį rėžiančios audinių spalvos, o kai kurios medžiagos kiek primins lobius iš močiutės skyrios: bordo, jūros žalia, violetinė, juoda, pilka.“

Pirmą sykį L. Larionova panaudojo žakardą, šilko organzą. „Norėjau, kad iš pažiūros griežto modelio apdarai būtų pristatyti žaismingai, netgi su šiokiu tokiu sarkazmu – tai, matyt, Italijos kultūros įtaka, kurioje dažnai lankausi“, – priduria Lilija.

Dizainerės kolekcijoje yra ir daugiau staigmenų – šou metu pristatytos ir jos vardo rankinės – masyvios ir visai nedidelės.

Lilijos Larionovos kolekcija (4 nuotr.)
M.Vaičiulio nuotr.
+1
Garsenybės būrėsi į L. Larionovos ir E. Rainio Prêt-à-Porter kolekcijų pristatymą (66 nuotr.)
+60