Dizaineris Egidijus Rainys tapo projekto „Kalbėkime apie smurtą prieš moteris“ ambasadoriumi

Egidijus Rainys / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Egidijus Rainys / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Antradienį pasaulis mini Tarptautinę žmogaus teisių dieną, kuria simboliškai buvo užbaigta socialinė akcija „16 Aktyvumo dienų prieš smurtą prieš moteris“. Ta proga vilniečiams buvo pristatyta paroda Vilniaus dailės akademijos muziejaus parodų salėje „Titanikas“, kurioje eksponuojami studentų darbai, meno kalba išreiškiantys smurto artimoje aplinkoje problemą.

Parodą organizavo „Avon“ moterų labdaros fondas kartu su projektas „Kalbėkime apie smurtą prieš moteris“, kurio ambasadoriais yra drabužių dizaineriai Egidijus Rainys ir Lilija Larionova. Antradienio renginyje pasirodęs E.Rainys džiaugėsi, kad studentai aktyviai dalyvavo kūrybiniame procese ir sukūrė begales įdomių eksponatų.

„Mes jau seniai su Lilija galvojome, kad reikia kažkaip įprasminti savo veiklą, kad nebūtų tiesiog vien mada. Kažkaip pasišnekėjome su kosmetikos gamybos kompanija, kad galime prisidėti prie šios veiklos. Jie turi specialiai tai temai kelias atsakingas programas ir mes prisidėjome. Jei mes surenkame pilnas žmonių auditorijas, tai kodėl tuo nepasinaudojus ir nepakalbėjus apie rimtus dalykus“, – portalui Žmonės.lt pasakojo E.Rainys.

Parodos atidarymo akimirka
Parodos atidarymo akimirka / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Dizaineris atviravo, kad mielai prisideda prie įvairių socialinių projektų ar akcijų, tačiau šis – labiau tęstinis iš visų. „Per mūsų kolekcijos pristatymus mes apie tai šnekame („Mados infekcijoje“ pristatydami savo paskutinę kolekciją E.Rainys ir L.Larionova ant podiumo pasiuntė tris basus modelius, kurie žengė skambant statistikai apie smurtą patiriančias moteris – aut. pastaba). Dabar apie tai kalbamės su Vilniaus dailės akademijos studentais“, – džiaugėsi E.Rainys.

Paklaustas, ar turi pažįstamų moterų, kurios galbūt kenčia nuo psichologinio, seksualinio, fizinio ar kitokio smurto, Egidijus teigė, kad tokių moterų yra ypač daug ir galbūt ne apie visas yra žinoma. „Visi žmonės turi tokių pažįstamų ar bent jau girdėję. Tai yra pakankamai paplitusi problema, todėl apie ją reikia kalbėti. Kodėl mūsų visuomenėje vangiai kalbama apie šią problemą? Manau, viską lemia tradicijos, įpročiai, tačiau turi praeiti tam tikras laikas, kad įvyktų pokyčiai ir pradėtumėme su tuo kovoti, kalbėti apie tai ir ieškoti sprendimo būdų“, – kalbėjo dizaineris.

Parodos atidarymo akimirka
Parodos atidarymo akimirka / Lukas Balandis / BNS nuotr.