Dizaineris Robertas Kalinkinas atsikratė 10 kg: atsisakė vos vieno produkto

Robertas Kalinkinas/Asmeninio archyvo nuotr.
Robertas Kalinkinas/Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Žinomas šalies dizaineris, mados namų „Robert Kalinkin“ įkūrėjas Robertas Kalinkinas – kasdien grožio ir pramogų pasaulyje besisukantis menininkas. Per tris mėnesius 10 kg atsikratęs dizaineris tvirtina, jog jautėsi tiesiog nelaimingas toks, koks buvo ir pokyčiai atėjo gan greitai, iš savo mitybos raciono išbraukus vos vieną produktą.

Visuomenėje nuolat eskaluojamas liekno ir gražaus kūno kultas neretai priverčia kiekvieną sunerimti dėl savo svorio ar kelių priaugtų kilogramų. Svorio metimas daugeliui tampa dideliu išbandymu, kuomet galiausiai norimo rezultato vis tiek nepasiekiama. 

Vienas žymiausių šalies mados dizainerių Robertas Kalinkinas atviras ir savo istorijai – kuomet vyras pradėjo jaustis nelaimingas savo išvaizda, atėjo metas drąsiems pokyčiams.

„Aš nebuvau storas, tačiau buvau nelaimingas su tuo, ką turiu. Vienu metu svėriau 93 kg ir prie 184 m ūgio jaučiausi gerokai minkštesnis negu norėčiau būti. Kuomet nusprendžiau keistis, išbandžiau viską – valgiau vien grikius, vien mėsą, gėriau vien tik sultis. O rezultate suveikė tiesiog angliavandenių atsisakymas. Nemėgstu skaičiuoti kalorijų, todėl ėmiau skaičiuoti cukraus kiekį produkte. Per 3 mėnesius labai greitai numečiau 10 kg ir paslaptis paprasta – mažiau ėskit cukraus“, – itin drąsiai laidoje kalbės R. Kalinkinas.

Nors žinomas vyras pripažįsta, jog toks svorio metimo būdas nėra pats sveikiausias, tačiau gyvenant šiandieninėje greito vartojimo visuomenėje, sunku rasti sveikus maisto produktus, kurie neskatintų kilogramų augimo.

„Aš pamenu tuos laikus, kuomet namuose baltas rafinuotas cukrus stovėdavo bulvių maišais. Pamenu, kuomet mums, vaikams, cukrus buvo tarsi paskata už gerą darbą. Šiandien mes gyvename tais laikais, kuomet aplink mus viskas yra padaryta, jog būtų greita, patogu ir vietoje. Tačiau net toje pačioje parduotuvėje nėra apskritai sveikų produktų – juodų alyvuogių marinate galima rasti daugiau cukraus, nei šokoladiniame batonėlyje“, – diskusijoje pasakos dizaineris.

Visgi pats vyras neslepia, jog pramogų ir mados pasaulyje vyraujantis gražaus kūno kultas dažnai yra suformuotas pačios visuomenės ir įdiegiamas kiekvienam nuo nuolat supančios aplinkos.

„Mada yra tokia, ką žmonės mato diena iš dienos ant žurnalų viršelių, socialinėse medijose ar internete. Nors dabar yra labai madinga kalbėti apie „plus size“ modelius, tačiau nepaisant to, ant žurnalų aš vis tiek matau tuos pačius veidus su 34 dydžio suknelėmis“, – laidoje pasakos R. Kalinkinas.

Diskusijoje apsilankiusi visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė, dietologė Liepa Šalūgaitė antrina dizaineriui, jog nors dietų yra įvairiausių, ne visos jos yra tinkamos kiekvienam.

„Dietų laikosi labai daug žmonių, vieniems jos padeda, kitiems – ne. Ta pati ketogeninė mityba, kuomet dominuoja riebalai ir baltymai, o angliavandenių vartojama itin mažai, yra moksliškai pagrįsta, kad gali padėti ne tik numesti svorio, bet ir sumažinti cholesterolio kiekį organizme. Tačiau tokios dietos negali būti propaguojamos visą gyvenimą“, – diskutuos L. Šalūgaitė.

Anot mitybos specialistų, žmogaus svorio rodikliai nustatomi pagal jo kūno masės indeksą (KMI) – kuomet ūgis yra dalinamas iš svorio gramais. Pasak L. Šalūgaitės, normalus KMI yra nuo 18,5 iki 25, nuo 25 iki 30 yra įvardijama kaip antsvoris, o daugiau nei 30 jau yra nustatomas nutukimas.

„Dažniausiai viršsvoris yra psichologinė problema – nežinojimas tam tikrų gyvenimo faktorių ir to neatsižvelgimas, privedantis prie šitos situacijos. Jeigu tai nėra hormoninis sutrikimas, tuomet pagrindinė problema – nesąmoningas užkandžiavimas, kuomet psichologinį stresą bandoma kompensuoti kitais saldžiais malonumais. Lygiai taip pat antsvorį sukelia ir nesudozuotas maitinimasis dienos eigoje, kuomet ryte nespėjama, dienomis tik pribėgom, o vakare jau prisivalgoma už visą dieną“, – pasakos sporto medicinos gydytojas Juozas Jankauskas, ragindamas visus, norinčius numesti svorio, vesti mitybos dienoraštį.

Laidoje laukia ir dvi įkvepiančios istorijos, kuomet radikaliomis priemonėmis pavyko įveikti nelengvas skyrybas su kilogramais. Tinklaraščio „Veidrodėli, veidrodėli“ autorė Aistė Simėnaitė, svėrusi 100 kg, vardan geresnės savijautos ryžosi vienam drąsiausių svorio metimo žingsnių – skrandžio mažinimo operacijai.

„Mes labai daug kalbame apie tai, kaip numesti svorio, nesigilindami į priežastis, kodėl mes jo priaugame. Nutukimas yra liga ir čia neišvengiama yra psichologų, valgymo sutrikimo specialistų, dietologų ar endokrinologų pagalba. Skrandžio mažinimas nėra plastinė operacija, tu negali jos panorėti. Tai privalo būti gydytojų rekomenduojamas būdas, kuomet jokios kitos svorio kontrolės priemonės nebepadeda“, – pasakos 27-erių metų mergina.

Savo istorija dalinsis ir sportininkas Raimondas Jokubauskas, kuomet iš 112 kg svėrusio paauglio tapo fitneso čempionatuose dalyvaujančio tobulai ištreniruoto kūno savininku.

„Nesveikas maistas, sėslus gyvenimas, kompiuteriniai žaidimai ir ta saldi paauglystė atvedė iki didelio antsvorio. Mokykloje buvo ir patyčių, ir žodinių užgauliojimų, kurie paskatino mane keistis. Pradėjau bėgioti naktimis, jog niekas nematytų, nes nežinojau, ar man pavyks. Tačiau kuomet numečiau svorį ir pasiekiau tinkamą kūno masės indeksą, užsibrėžiau kitą tikslą – jeigu stambus gali numesti svorį, jis gali pasiekti ir varžybinį lygį“, – apie savo patirtį pasakos jaunas sportininkas.

Kaip tinkamai kovoti su nepageidaujamais kilogramais, ką svarbu žinoti prieš nusprendžiant laikytis vienos ar kitos dietos, kaip sukontroliuoti mitybą ir kada kreiptis pas specialistus – šį ketvirtadienį, „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Skyrybos“.