Dizaineris Robertas Kalinkinas: „Pasitikėkite ir būsite išskirtinė nuotaka“

Robertas Kalinkinas / Nerijaus Palucko nuotr.
Robertas Kalinkinas / Nerijaus Palucko nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-07-21 15:00
AA

Dizaineriui Robertui Kalinkinui vasara pats darbymetis – nuotakos viena po kitos varsto salono duris. Visos čia praleis vos po keliolika minučių, bet kiekviena akimirka svarbi, kad vestuvių dieną pasipuoštų nepakartojama suknele.

Dizaineris pasakoja, kad bendravimas su klientėmis prasideda daug anksčiau nei vestuvių sezonas. „Norėtume, kad būsimos nuotakos pas mus ateitų prieš metus, taip daug lengviau susidėlioti darbus. Tačiau dažniausiai jos vėluoja – ateina likus aštuoniems ar šešiems mėnesiams iki vestuvių, tad nors vasarą naujų klienčių neberegistruojame, visi gamybiniai darbai iš žiemos ir pavasario nusikelia į vasarą ir plušame iš peties“, – kalba Robertas.

Norėtume, kad būsimos nuotakos pas mus ateitų prieš metus, taip daug lengviau susidėlioti darbus. Tačiau dažniausiai jos vėluoja, todėl vasara – pats darbymetis.

Visos suknelės skirtingos

Anot dizainerio, dažniausiai siūtis suknelės atėjusios merginos nežino, kokio drabužio nori, bet turi tam tikrą viziją. „Pavyzdžiui, nori ilgos plasnojančios suknelės su skeltuku ir kaspinu ant nugaros ar pan. Mano darbas, remiantis šiomis gairėmis, sukurti kuo išskirtinesnę vestuvinę suknią, – sako pašnekovas. – Problemų atsiranda tada, kai daugelis merginų nori tą sezoną madingų pasikartojančių detalių ar net viso suknelės modelio. Prieš keletą metų sukūrėme nenaują pasaulyje klasikinę minimalistinę suknelę su V formos iškirpte nugaroje, dideliu kaspinu ir platesniu sijonu. Vis dar 90 procentų nuotakų nori šių suknelių, nes žino, kad galime tokias pasiūti. Labai sunku nekartoti to paties, tačiau kad užtikrintume, jog nebus vienodų kūrinių, nesaugome jų lekalų. Pageidaujamą suknelę galime atkurti tik iš atminties, nes geriausiu atveju lieka eskizas. Tačiau suknelė tikrai nebus tokia pati, kokią prieš tai vilkėjo kita nuotaka.“

R. Kalinkinas pasakoja, kad kartais su potencialiomis klientėmis atsisveikina nepasiuvęs nuotakos apdaro. „Tenka atsisakyti dirbti su merginomis, kurios įsivaizduoja, kad gali pas mus pasisiūti kažkur matytą kitų kūrėjų suknelę. Nepasiduosime spaudimui daryti tai, ką žmonės matė instagrame ar feisbuke, nes kitų kūrėjų darbų kopijavimas yra nusikaltimas. Deja, nemažai moterų su gražios suknelės nuotrauka eina ne pas siuvėją, nes mano, kad jos kompetencijos gali nepakakti nukopijuoti sudėtingą modelį, o pas dizainerį, į mados namus. Taip jos ne tik pačios apsikvailina, bet ir įžeidžia kūrėjus. Gal žmonės ir galvoja, kad dizaineriai kiaurą parą kopijuoja vieni kitus, bet mums tikrai smagiau yra kurti pačių sugalvotus drabužius“, – šypsosi vyras.

Robertas Kalinkinas dirba / Asmeninio archyvo nuotr.

Pirmo susitikimo metu anketa

Drabužių kūrėjas atskleidžia, kad pirmiausia merginoms duoda užpildyti specialią anketą. „Nustebsite, bet ten nėra nė vieno klausimo apie suknelę. Anketoje labai detaliai išklausinėjame, kokios bus vestuvės: kur tuokiamasi, kiek žmonių, kokie šventės akcentai ir t. t. Kad ir kaip nuotakos norėtų tikėti, kad suknelė diktuoja vestuvių temą, dažniausiai yra atvirkščiai – drabužis parenkamas atsižvelgus į šventės pobūdį, – pabrėžia R. Kalinkinas. – Pasiūlau preliminarų variantą ir jei viskas tinka, per antrąjį susitikimą padarau eskizą, patariu rinktis pagal figūrą tinkantį siluetą ir dirbame toliau.“

Nieko neslėpkite

Šimtams nuotakų sukneles kuriantis dizaineris pastebi, kad daugelis moterų netinkamai save vertina. „Dauguma merginų galvoja, kad jų nedailios rankos arba galbūt negraži krūtinė – per maža ar per didelė. Bet kol jos užimtos tokiomis mintimis, pamiršta realius privalumus, kurie uždengs menamus trūkumus, arba kaip tik nepastebi problemiškų vietų, kurios išryškės apsivilkus baltą suknelę. Mano darbas viską pastebėti ir padėti susivokti.

Neretai per tuos kelis mėnesius, jau siuvant suknelę, pasikeičia klientės formos. Noriu labai pabrėžti, kad visiškai nesvarbu, ar jūs numesite ar priaugsite svorio, svarbu laiku informuoti. Geri kūrėjai, netgi nuomos salonai niekada nedarys problemos, jei priaugote ir dešimt kilogramų. Nereikia dabar nustoti valgyti, gerti ir mesti svorį, nes suknelė dailiai nepriglus. Nebijokite, meistrai prireikus pamažins ar padidins“, –ramina būsimas nuotakas R. Kalinkinas.

Rinktis suknelės – be palydos

„Dažniausiai merginos ateina ne po vieną, o dviese, trise, su mama, dviem seserimis, draugėmis... Noriu pabrėžti, kad siuvatės ir tuokiatės jūs, tad patariu ir pas dizainerį ateiti vienai. Net ir labai mylintys žmonės dažniausiai suklaidina būsimą nuotaką to net nenorėdami. Sutikite, mamų norai ir skonis dažnai nesutampa su dukrų.

Individualiai siuvant drabužį, tenka užduoti daug intymių klausimų, į kuriuos gali būti nepatogu atsakinėti prie pulko žmonių (kaip jaučiatės, kokia kūno vieta jums patinka mažiau ir pan.). Turiu žinoti tiksliai, kaip jūs save matote. Jei nuslėpsite nuo manęs, kad nepatinka krūtinė ar liemens išlinkimas, siūdamas suknelę, šių vietų nepaslėpsiu, nes man gali atrodyti, kad jos puikios, – sako dizaineris. – Tarp klientės ir kūrėjo turi užsimegzti ryšys. Reikia įsitikinti, kad tinkame visam kūrybos procesui, nes laukia dar penki šeši susitikimai, jie visi svarbūs. Pasilikite dviese su kūrėju, patikėkite, viskas eisis daug sklandžiau. Kai atsiranda trečia ketvirta nuomonė, ji klaidina. Kuo gi pasikliauti kalbant apie skeltuko aukštį – ištikimiausia drauge ar dizaineriu? Du autoritetai – dvi problemos, tad verčiau pas dizainerį eiti vienai.“

Dizaineris Robertas Kalinkinas dirba / Asmeninio archyvo nuotr.

Ne tik balta

R. Kalinkinas pataria renkantis ar siuvantis vestuvinę suknelę atkreipti dėmesį į spalvos baltumą. Kaip žinome, balta gali būti nuo sniego, pieno baltumo iki dramblio kaulo, šampano spalvos. „Sniego baltumo spalva yra beveik neoninė, labai ryški ir nemaloni akiai. Tokios spalvos dažniausiai būna pigūs audiniai. Taip pat ilgainiui ryškią baltą spalvą įgauna tūkstančius kartų skalbiamos suknelės nuomos salonuose.

Mes stengiamės rinktis pieno baltumo ar kitus šiltesnius baltos atspalvius. Beje, mitas, kad balta stambina. Mes tiesiog pripratome, kad juoda optiškai lieknina. Iš tiesų balta ne stambina, bet parodo taip, kaip yra.

Nemažai merginų baltos spalvos vestuvinei suknelei nesirenka. Vienoms tai nebe pirma santuoka, kitos turi netradicinės suknelės viziją. Pasitaiko ir visai crazy pageidavimų siūti ryškiai žalios, raudonos, smaragdinės ar violetinės spalvos sukneles. Nemanau, kad baltą suknelę besirenkančios nuotakos yra kuklesnės, o spalvingas – drąsios ar meniškos. Mano žmona taip pat tekėjo su balta suknele, nors nesame kuklūs žmonės (šypsosi), o kitoms nuotakoms prie pasirinktų juodų staltiesių tiesiog labiau derėjo žalia suknelė. Tiesa, su ryškiaspalvėmis detalėmis sukneles siuvasi apie 5–10 procentų nuotakų, o kardinaliai kitokias – 1–2 procentai“, – atskleidžia R. Kalinkinas.

Įsimintinos akimirkos

Dizaineris pasakoja, kad su daugeliu klienčių ryšius palaiko ir praūžus vestuvėms, tačiau pasitaiko ir labai sudėtingų asmenybių, su kuriomis bendradarbiauti nebesinorėtų. „Prisipažinsiu, nelengva su visomis nuotakomis, kurios ateina (juokiasi). Nuotaka yra kaip drugelis – turi visą gyvenimo ciklą. Iš pradžių kukli ir graži, tada pasineria į kūrybinį procesą, prasideda bemiegės naktys, siuvėjo, suknelės paieška, vestuvės artėja, prisideda vienas kitas kilogramas, tada spjaunama į viską, nes niekas nebegražu ir nebepatinka, šventės biudžetas vis auga... Tada ji suranda kūrėją ir apsiramina, viskas vėl nušvinta rožinėmis spalvomis, o ties finišo tiesiąja vėl kas nors pakiša koją, kyla nepasitenkinimas. Tačiau vestuvių dieną ji vis tiek visus priverčia aikčioti iš susižavėjimo, – šypsodamasis kalba R. Kalinkinas. – Paskutinis susitikimas, kai nuotaka matuojasi jau baigtą siūti suknelę, visuomet įsimena. Taip pat ir netradiciniai kūrybiniai sprendimai.

Draugo žmonai siuvau suknelę iš skaidraus šilko. Ji visa turėjo būti persišviečianti, bet nevulgari. Paprastą neišvaizdų šilką išsiuvinėjome stikliukais. Kad korsetas laikytų formą, teko panaudoti paprastą vielą. O sykį niekaip nebesumąstydami, ką daryti, kad kita suknelė laikytų riekiamą formą, į jos korsetą įsiuvome prekybos centre pirktą plastikinį padėklą. Kūrybinis darbas reikalauja netradicinių sprendimų, tad siūdamosi suknelę pas dizainerį būkite nusiteikusios eksperimentams.“

Būsimoms nuotakoms kūrėjas pataria suknelę rinktis išmintingai. „Jei šventė kukli, galbūt pakaks ir lininės suknelės, jei pompastiška ir prabangi – nepatingėkite apsilankyti pas kelis dizainerius ir rinkitės tą, kuriuo pasitikite. Bet kuriuo atveju nepadarykite iš suknelės kulto. Tai tik suknelė – nebūtinai balta ir nebūtinai vilkima pirmą kartą“, – sako dizaineris.

Roberto Kalinkino vestuvinės suknelės (15 nuotr.)
+9