DKNY kolekcija Niujorke: šiuolaikiška uniformos interpretacija su lašeliu romantikos
Priešpaskutinę Niujorko mados savaitės dieną, trečiadienį, DKNY pristatė savo 2016-ųjų pavasario-vasaros versiją – niujorkietišką, asimetrišką ir klostuotą. Pirmiausia ši kolekcija įsimintina tuo, kad atsistatydinusi iš prekės ženklo vadovės pareigų, pati Donna Karan šou stebėjo iš šalies ir leido debiutuoti dviem jauniems dizaineriams – Maxwellui Osborne'ui ir Dao-Yi Chow.
76-erių metrų ilgio podiumas, kuriuo žengė modeliai, nusidriekė vamzdžiais išraizgytoje Niujorko PATH traukinių stotyje, taip tarsi pabrėžiant Donnos Karan ir naujųjų dizainerių miestietiškas šaknis.
TAIP PAT SKAITYKITE: „Donna Karan“ be Donnos Karan
Apžvalgininkai pastebėjo, kad Osborne'as ir Chow išsaugojo Donnos Karan kūrybos stilių – visa savo kolekcija „lenkė galvą“ Niujorko, kuriame išgarsėjo Karan ir užaugo debiutantai, didybei ir išraiškingai konstrukcijai. Šiam tikslui buvo panaudotos kelios Peterio Lundbergho nuotraukos iš devyniasdešimtaisiais kurtos reklaminės kampanijos DKNY, kuriose matyti Niujorko vaizdas, o ir pats šis laikotarpis tapo atspirties tašku kuriant naujausią kolekciją.
Anot dizainerių, pavasario-vasaros DKNY kolekcija skirta miesto moteriai, kuri nori jaustis patogiai, bet atrodyti ypač skoningai ir madingai. Gerai apgalvota spalvinė paletė – balta, mėlyna, pilka ir juoda spalvos – ne tik atspindėjo dešimtojo dešimtmečio grožio ir mados suvokimą, bet išryškino sudėtingas rūbų konstrukcijas.
Dizaineriai atsisakė spalvų gausos, tačiau nemenką dėmesį skyrė raštams – dryžiams ir langams – juos naudojo kurdami plačiapečius švarkus, pieštukinius sijonus bei persišviečiančių medžiagų tunikas.
Svarbus kolekcijos bruožas – aprangos sluoksniavimas, suteikiantis žaismės ir gyvybingumo, o aštrios ir kampuotos formos pridėjo konkretumo bei griežtumo. Kitaip tariant, nemaža dalis šios kolekcijos – tai šiuolaikška uniformos interpretacija.
Osborne'as ir Chow pavienes dryžuoto kostiumo dalis derino su kitais popieriaus baltumo rūbais, o švarkui suteikė daugiau vyriškumo bei laisvumo. Podiumu žengiantys modeliai demonstravo kostiumo pagrindu kurtus lengvus paltukus ir lietpačius, derinamus su T formos suknelėmis, marškiniais-suknelėmis ir asimetriškais sijonais.
TAIP PAT SKAITYKITE: Ko galima pasimokyti iš Niujorko mados savaitės gatvės stileivų?
Nelygios rūbų formos, gana gilūs skeltukai priekyje ir klostuotos detalės dažnam ansambliui pridėjo laisvumo bei sportiškumo, o modeliams judant plevenantys audiniai – dar ir lašelį miestietiškos romantikos.