Dokumentinio filmo apie Zambiją pristatyme Rūta Mikelkevičiūtė ir Giedrė Talmantienė vaišino kukurūzų koše

Rūta Mikelkevičiūtė,Giedrė Talmantienė ir Rasa Dičpetrienė / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

LNK laidos „Nuo... Iki...“ kūrėjos Rūta Mikelkevičiūtė ir Giedrė Talmantienė birželio mėnesį viešėjo skurdžioje Zambijos šalyje ir į Lietuvą parsivežė ne tik įspūdžius apie vieną skurdžiausių Afrikos šalių, bet ir kadrus dokumentiniam filmui „Zambija: „Ačiū Lietuva!“, kuris bus parodytas rugsėjo 1 dieną.

Viešbučio „Mabre Residence Hotel“ kiemelyje moterys kartu su „Gelbėkit vaikus“ organizacija surengė improvizuotą pristatymą žiniasklaidai ir pakvietė juos prisėsti ant mokyklinių suoliukų, o tiksliau – medinių lentų, ir paragauti kukurūzų miltų košės – šimos.

Dokumentinio filmo „Zambija: „Ačiū Lietuva!“ pristatymas (26 nuotr.)
+20

„Tiesą sakant, neskanu“, – prisipažino ne vienas renginio dalyvis ir Giedrė su Rūta to neneigė. „Taip, bet jie tai valgo kiekvieną dieną“, – skurdžią realybę Zambijoje pripažino G.Talmantienė.

Jos kolegė R.Mikelkevičiūtė teigė, kad kiekvienam lietuviui reikėtų pamatyti vaizdus iš šios šalies, tuomet visi pradėtų vertinti  savo gyvenimą Lietuvoje.

„Mes gyvename nuostabioje šalyje. Jūs  galvojate, kad esate nelaimingas žmogus, jums nesiseka, esate skurdus, tačiau pamatę filmą galite įsitikinti, kad esate turtingas, laimingas ir kad ne jums, o kitiems reikia pagalbos“, – žiniasklaidai pasakojo Rūta.

TV laidų vedėja taip pat pabrėžė, kad Zambijoje depresija ar savižudybės neegzistuoja, nes laimė ne visada piniguose.

Ten gyvenančioms šeimoms gelbėjimo organizacija nupirko dviračių, ožkų ir stebėjo, kaip vietiniai panaudojo ankstesniais metais padovanotas gėrybes.

„Vienai šeimai padovanojome sėklų, jie užsiaugino daržovių, jas pardavė ir nusipirko šiferio stogui. Dabar per lietaus sezoną ant vienuolikos vaikų nelis lietus“, – susirinkusiems pasakojo organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė.

R.Mikelkevičiūtę Zambijoje sukrėtė dar vienas dalykas – milijonas vaikų gyvena vaikų namuose. „Žmonės ten vaikų neįsivaikina, nes patys turi labai daug ir jų negali išmaitinti“, – realybę nupasakojo Rūta ir papasakojo dar vieną skaudžią ir nesuvokiamą istoriją.

O štai viena 13-metė mergaitė šiuo metu jau turėtų būti susilaukusi vaiko. „O jos svajonė buvo tiesiog turėti lėlę, nes jos niekada neturėjo“, – sakė Rūta. Šią mergaitę išprievartavo jos patėvis, o šeima, nenorėdama užsitraukti gėdos, ją išvarė iš namų. Mergaitė kurį laikė slėpėsi pas kaimynus, kol galiausiai ją rado policija ir nuvežė į vaikų namus.

Renginio akimirka / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

 

Skaitykite daugiau