Donaldas Trumpas vieši Jungtinėje Karalystėje: dalyvavo iškilmingoje vakarienėje Bekingemo rūmuose

Donaldo Trumpo vizitas Jungtinėje Karalystėje
Šaltinis: Žmonės
AA

Amerikos prezidentas Donaldas Trumpas birželio 3-ąją tarptautiniam vizitui atvyko į Jungtinę Karalystę. Prezidentą kartu su žmona Melania susitikimui pakvietė ir Anglijos Karalienė Elizabeth II.

Princas Harry, princas Williamas ir jo žmona Kate Middleton taip pat dalyvavo oficialiame susitikime, tačiau neseniai pirmagimio Archie susilaukusi Meghan Markle su JAV vadovu susitikti nežada. 

Donaldo Trumpo vizitas Jungtinėje Karalystėje / Vida press nuotr.

M. Markle ne kartą viešai yra pareiškusi, kad D. Trumpo ir jo vykdomos politikos ji nepalaiko. Dar prieš tampamt karališkosios šeimos nare Meghan savo palaikumą buvo išreiškusi demokratų partijos kandidatei į prezidentus Hilary Clinton. 2016-aiais vykusiuose Amerikos prezidento rinkimuose ji skatino savo gerbėjus balsuoti būtent už šią kandidatę.

„Už Hillary aš balsuoju tikrai ne todėl, kad ji yra moteris. Trumpas lengvai leido mums suprasti kokį pasaulį jis įsivaizduoja. Aš jo nepalaikau. Trumpas skaldo savo balsuotojus. Pagalvokite apie moteris? Manau, kad 2012-aisiais respublikonų partija neteko daugelio moterų balsų. D. Trumpas savo pareiškimais turėtų atimti dar didelę dalį jų“, – yra sakiusi M. Markle.

Donaldo Trumpo vizitas Jungtinėje Karalystėje / SCANPIX nuotr.

Tuo tarp panašu, kad Anglijos Karalienės ir JAV prezidento santykiai po Bekingemo rūmuose iškeltos prabangios vakarienės pasitaisė. D. Trumpas Elizabeth II iškilmingo priėmimo metu net keletą kartų pavadino „puikia, puikia moterimi“.

Amerikos prezidentas dėkojo už „vaišingumą“ ir už „JAV bei JK draugystę trunkančią beveik 70 metų“.

„Visų amerikiečių vardu, norėčiau pakelti tostą už amžiną mūsų žmonių draugystę. Mūsų tautų gyvybingumą ir ilgą ir nepakartojamą Jos Didenybės, Karalienės gyvavimą“, – sakė D. Trumpas. 

Donaldo Trumpo vizitas Jungtinėje Karalystėje (9 nuotr.)
+3
Skaitykite daugiau