Donatas Montvydas: „Viliuosi, kad šiemet lietuviai patikėjo, kad galime ką nors pasiekti“
Šeštadienį Baku išaušo didžiojo „Eurovizijos“ finalo diena. Lietuvos atlikėjas Donatas Montvydas nuo pietų išvyko į paskutiniąją repeticiją „Crystal Hall“ arenoje. Po jos teliko vienas žingsnis iki finalo – pasiruošimo ir susikaupimo valandos prieš svarbiausią pasirodymą, kuris lems vienai iš 26 besivaržančių šalių nugalėtojo titulą ir suteiks teisę kitąmet surengti „Euroviziją“.
D.Montvydas portalui 15min.lt sakė didžiausią tautiečių palaikymą jutęs būdamas Lietuvoje, o dabar įspūdžiais iš gimtinės su juo dalijasi artimieji. „Lietuvoje jutau praeivių simpatijas, atrodė, kad mane palaiko dauguma žmonių. Gal esu naivus žmogus, bet tam tikrais momentais noriu patikėti, kad šiemet su manimi tauta ir žmonės yra labiau įtikėję, kad galime ką nors pasiekti. Aš ir muzikoje, ir gyvenime visada ėjau tuo keliu, kokiu norėjau, manęs nenukreipė vadybininkai ar prodiuseriai. Noriu formuoti save per žmogišką prizmę. Palaikymą jaučiu, bet daugiausia tokius žodžius dabar man perduoda Lietuvoje likusi šeima, sesė“, – artėjant „Eurovizijos“ finalui kalbėjo Donatas.
Artimieji karštai palaiko
Jis džiaugėsi, kad kai kurie žmonės už jį serga itin karštai. „Vieni giminaičiai Trakuose net ekraną ir projektorių pasistatė, kad galėtų stebėti mano pasirodymą „Eurovizijoje“, nors šiaip tokie dalykai jiems nebūdingi, jie solidūs, uždari žmonės. Žinau, kaip audringai reaguoja giminių bendradarbiai. Sakyčiau, Lietuvą apėmęs visuotinis fanatizmas ir tai mane džiugina. Artimieji sakė su ašaromis šou žiūrėjo“, – šypsojosi D.Montvydas.
Sakyčiau, Lietuvą apėmęs visuotinis fanatizmas ir tai mane džiugina.
24-erių dainininkas anksčiau ne sykį mėgino laimę nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje, tačiau šįsyk pasakojo jutęs, kad šie metai yra jo. „Manau, kad nereikia gailėtis to, ko nepadariau – kad nepatekau į „Euroviziją“ per pirmą ar antrą bandymą, reikia subręsti. Šiais metais jaučiausi stiprus kaip vokalistas, jaučiau, kad esu pasiruošęs. Aišku, nuvažiavęs į Baku, kaip ir kiti atlikėjai, pasisėmiau neįkainojamos patirties. Būdamas ekstremaliose situacijose atrandi kažką naujo. Kai gyveni įprastai, mokaisi lėtai. Kritiniais atvejais, kai stovi ant prarajos krašto, tik tada supranti, kokia tavo gyvybė brangi. Kai stovi ant scenos ir tave stebi 150 milijonų žmonių supranti, kokias turi baimes ir įgauni patyrimo“, – dėstė Donatas. Jis pabrėžė, kad kiekvienas konkursas jį praturtina kaip žmogų.
Vietai, kurią užims, didelės svarbos neteikia
D.Montvydas kalbėjo, kad nesiekia užimti tam tikros vietos, o tik nori kuo geriau pasirodyti. „Vieta iš esmės nieko nepakeis. Arba tu pirmas, arba nelaimėjai. Aišku, antra vieta būtų labai geras dalykas, pasiektas naujas Lietuvos rezultatas. Aš finale nenoriu atsipalaiduoti, dėl to ir nepasilieku vakaroti ar linksmintis po repeticijų. Noriu pasirodyti dar geriau nei pusfinalyje ir laimėti visom prasmėm. Dirbu ne dėl skaičiaus“, – užtikrintai sakė jis.
Pasak Donato, „Eurovizija“ pateisino jo lūkesčius, o dėl techninės dalies jis nė nesijaudino, mat tokio masto renginiuose dirba tik aukšto lygio profesionalai. „Nesitikėjau prabangos. Man nesvarbu, kur konkursas vyksta, aš esu pasaulio žmogus. Gimiau Lietuvoje, tačiau nesu prisirišęs tik prie vienos šalies. Man jokio skirtumo, kokiame pasaulio kampelyje dainuoti. Atvažiavau ne tikėdamasis čia pamatyti dangoraižių ar stulbinančią sceną. „Eurovizija“ rengiama ne vieną dešimtmetį, tad žinojau, kad techninis lygis yra pats aukščiausias. Šia prasme jaučiausi saugus, reikėjo pasirūpinti tik savo paties pasiruošimu“, – aiškino Lietuvos atstovas.
Savo dainos stengiasi neklausyti
Šiemet atlikėjams buvo skirti atskiri ir uždari persirengimo kambariai, tad bendravimo tarp skirtingų šalių dainininkų nebuvo daug. D.Montvydas teigė buvęs susikaupęs pasirodymams ir neieškojęs naujų pažinčių Baku „Crystal Hall“ koridoriuose. „Gerai, kad kambariai uždari, vieni kitiems netrukdo, neerzina ir neblaško. Maltos atlikėjas buvo atvykęs į Lietuvą, susipažinome dar ten, tad su juo teko čia pabendrauti ir pasiglėbesčiuoti. Dar pažįstu estą, nes dalyvavome jų Baku rengtoje šventėje. Manau, normalu, kad atlikėjai čia koncentruojasi į save, juk kiekvienas atėjo į „Euroviziją“ su savo tikslais ir siekiais“, – pasakojo Donatas.
„Love Is Blind“, kaip ir kitas eurovizines dainas Baku galima išgirsti visur – restoranuose, viešbučiuose, per televiziją. Pats D.Montvydas sakė, kad stengiasi savo kūrinio už scenos ribų nesiklausyti, o dainuodamas kaskart dainuoti kaip pirmą kartą – tik taip daina neįkyri ir netampa nuobodi. „Yra tiesos, kad kai atlikėjas ilgą laiką dainuoja vieną kūrinį, ima jo nebejausti. Jei dainą dar gali išgyventi ant scenos – viskas gerai. Kai nebeturi ko pasakyti ta daina, va tada jau „šakės“. Kai repetuoju ar einu ant scenos, jaučiu adrenaliną, kuris tą dainą priartina prie pirmo karto, ji manyje atsiveria. Būdamas Baku šiaip sau „Love Is Blind“ nedainuoju ir nerepetuoju, stengiuosi jos net neklausyti. Tad kai lipu ant scenos, ji jau būna seniai girdėta ir pasiilgta“, – kalbėjo Donatas, siųsdamas linkėjimus visiems savo gerbėjams.
Tiesioginę „Eurovizijos“ konkurso finalo transliaciją Lietuvos žiūrovai tiesiogiai galės stebėti nuo 22 val. per Lietuvos televiziją. D.Montvydas pasirodys ketvirtasis.
Didžiajame „Eurovizijos“ finale taip pat pasirodys: Rumunija, Moldova, Islandija, Vengrija, Danija, Albanija, Kipras, Graikija, Rusija, Airija, Bosnija ir Hercogovina, Serbija, Ukraina, Švedija, Makedonija, Norvegija, Estija, Malta, Turkija, Jungtinė Karalystė, Vokietija, Prancūzija, Ispanija, Italija ir Azerbaidžanas.