Donatas Ulvydas – apie Prezidentę: „Ir aš esu žmogus, ir aš noriu paverkti“

Donatas Ulvydas
Donatas Ulvydas
Šaltinis: Žmonės
2019-04-03 14:04
AA

„Kurdamas šį filmą neturėjau laiko nei skaityti knygų, nei sportuoti, nei gyventi. Tačiau vis tiek labai smarkiai paaugau, nes labai daug supratau apie valstybę. Norėčiau, kad tai suprastų ir mano vaikai, artimi žmonės bei visi, kas šioje valstybėje gyvena”, – likus vos daugiau nei savaitei iki filmo „Valstybės paslaptis” premjeros sako jos režisierius Donatas Ulvydas. Pokalbis su režisieriumi – jau šį vakarą 19.30 val. LRT laidoje „Gyvenimas“.

Būtent jam pavyko įkalbėti Prezidentę Dalią Grybauskaitę tapti naujausio jo filmo heroje. Ir tai nenuostabu – vos 43-ejų kūrėjo pavardė jau didelėmis raidėmis įrašyta į Lietuvos kino istoriją. Juk būtent D. Ulvydo režisuotas filmas „Tadas Blinda. Pradžia“ atgaivino žiūrovų susidomėjimą lietuvišku kinu. Naujai atgimęs pasakojimas apie svieto lygintoją 2012-aisiais viršijo daugiausia Lietuvoje uždirbusių Holivudo juostų „Titanikas“ bei „Avataras“ žiūrimumo rekordą. Tai buvo lūžis, po kurio pasipylė lietuviški filmai, atgaivinę kino industriją.

Nuo Donato galvoje gimusios idėjos iki filmo atsiradimo prabėgo pusantrų sunkaus darbo metų, per tą laiką jis šimtus valandų praleido archyvuose, kalbino dešimtis žmonių, laužė galvą, kas turi patekti į galutinį variantą, o kas – ne.

„Norint pamatyti žmogų ne visuomet reikia lįsti į miegamąjį. Ar aš šiame filme lįsiu į Prezidentės miegamąjį, kaip tikisi geltonoji spauda? Ne, tokių kadrų nebus. Aš labai gerbiu tai, kad ji apsaugojo tam tikras vietas. Yra Prezidentės frazė, kuri nepateko į filmą: „Ar jūs suprantate, kad aš asmeniškai neturiu nieko? Visada su apsauga, visada viskas suplanuota į priekį. Bet ir aš esu žmogus. Ir aš noriu paverkti. Leiskite man turėti nors namus, kad turėčiau nors ką nors“, – apie vieną iš pokalbių su šalies vadove pasakojo režisierius.

Daugiau naujausios Donato Ulvydo juostos apie Prezidentę Dalią Grybauskaitę užkulisių – jau šį vakarą 19:30 val. laidoje „Gyvenimas” per LRT TELEVIZIJĄ ir naujienų portale LRT.LT.