Dovilė Filmanavičiūtė: „Gera būti atjaučiančios visuomenės dalimi“

Renginio akimirka
Renginio akimirka
Šaltinis: Žmonės
2018-11-27 12:22
AA

Antradienio rytas Suomijos ambasadoje prasidėjo šventinėmis nuotaikomis – Lietuvoje reziduojančių ambasadų atstovai žinomiems svečiams ir žiniasklaidos atstovams pristatė šešioliktąją Tarptautinę Kalėdų labdaros mugę, kuri vyks gruodžio 1-ąją Vilniaus Rotušėje.

Susirinkusius svečius būsimojo renginio pristatyme pasveikino šių metų mugės organizacinio komiteto pirmininkė, Suomijos ambasadoriaus žmona Ebba Michelsson.

„Kiekvienais metais džiaugiamės žmonių gerumu ir noru prisidėti prie paramos sunkumus patiriančioms šeimoms, moterims, neįgaliesiems ar senjorams. Labai svarbu, kad esant tokiems dideliems gyvenimo tempams, kai visi skubame nudirbti darbus, vis dar randame bent šiek tiek laiko stabtelėti ir atsigręžti į tuos, kuriems mūsų parama reikalinga. Šią mugę organizuojame jau šešioliktą kartą, tačiau kiekviena jų reikalauja ne mažiau pastangų, nes kasmet siekiame surinkti kuo daugiau lėšų, galinčių padėti toms organizacijoms, kurios tiesiogiai prisideda prie Lietuvos gyventojų gerovės“, – sako E. Michelsson.

Tarptautinę Kalėdų labdaros mugę šiandien pristatė 11 ambasadų atstovai iš Suomijos, Švedijos, Kanados, Azerbaidžano, Norvegijos, Rumunijos, Kinijos, Japonijos, Vokietijos, Kroatijos ir Izraelio, pademonstravusių savo šalims būdingus dirbinius ir pavaišinusių renginio svečius tradiciniais skanėstais. Taip pat buvo pristatyti Tarptautinės moterų asociacijos Vilniuje knygų ir suvenyrų stendai bei Tarptautinės Vilniaus mokyklos stendas.

Šventinių pusryčių paragauti atvyko ir labdaros mugei neabejingi žinomi šalies žmonės, kurie turėjo galimybę pasidairyti ir išskirtinių dovanų artėjančioms Kalėdoms.

Tarptautinės Kalėdų mugės pristatyme dalyvavo humoristas Paulius Ambrazevičius, dainininkė ir reklamos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep ir kelionių ekspertas Rimvydas Širvinskas-Makalius.

„Labai vertinu bendruomeniškumą ir per jį išreiškiamą paramą silpnesnėms visuomenės grupėms. Gera būti tokios atsakingos, dosnios, atjaučiančios visuomenės dalimi. Tuo pačiu, suprantu, kad be vėliavnešių dažniausiai sunku tokias visuotines iniciatyvas užkurti, todėl dėkoju už galimybę antradienio rytą praleisti tarp tų tikrųjų, įkvepiančių, pamokančių ir palaikančių vėliavnešių, kokia būti labai stengiuosi ir aš pati“, – sakė D. Filmanavičiūtė-Miss Sheep.


Renginio akimirka / Irmanto Gelūno nuotr.

Žurnalistams ir kviestiniams renginio svečiams organizatoriai priminė, kad Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė gruodžio 1-ąją tradiciškai vyks Vilniaus Rotušėje, o šiemet dalyvių stendai mugės svečius pasitiks jau ir ant centrinių Rotušės laiptų.

Vilniaus Rotušėje bus pristatyti net 35 diplomatinių atstovybių, tarptautinių mokyklų ir Tarptautinės moterų asociacijos Vilniuje stendai, kuriuose lankytojai galės rasti įvairiausių knygų, paveikslų, meno dirbinių ar Kalėdų suvenyrų.

Dar 11 stendų šurmuliuos priešais Rotušę, kur bus įrengtas maisto kiemas, kviečiantis paragauti daugelio skirtingų šalių tradicinių patiekalų. Šiemet mugės lankytojus linksmins įvairiataučiai muzikos kolektyvai net dvejose scenose: viena bus įrengta Rotušėje, kita – Rotušės aikštėje.

Jau ne pirmus metus Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės mažieji lankytojai turės galimybę susitikti su tikru Kalėdų Seneliu iš Korvatunturi Laplandijoje, kuris tradiciškai į Vilnių atvyksta specialiai organizatorių kvietimu.

Mugės metu vyks loterija, kurioje dalyviai galės laimėti vertingų prizų, o visos surinktos lėšos bus paskirtos kilniam tikslui. Mugės metu surinktos lėšos bus paaukotos aštuonioms organizacijoms, kurios rūpinasi vaikų, moterų, neįgaliųjų ar senjorų gerove.

Tarp labdarą gausiančių organizacijų šiemet yra Vilniaus socialinis klubas, siekiantis mažinti socialinę atskirtį ir stiprinti žmonių tarpusavio ryšius, teikdamas socialinę–ugdomąją pagalbą vaikams ir jaunimui, nevalstybinis vaikų darželis „Nendrė“, teikiantis kompleksines paslaugas įvairių tautinių mažumų vienišų motinų (tėvų) šeimoms ir dar 6 organizacijos.

Tarptautinę Kalėdų labdaros mugę padedama advokatų kontoros „Eversheds Saladžius“ organizuoja Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija, vienijanti Lietuvos ir užsienio moteris iš diplomatinio korpuso ir verslo bei visuomeninių organizacijų. 

Suomijos ambasadoje vyko tarptautinės Kalėdų labdaros mugės pristatymas (35 nuotr.)
+29