Dovilė Filmanavičiūtė išmėgino naują pramogą: „Oda šiurpsta, ašarų nesulaikau“

Rimvydas Širvinskas, Žygis Stakėnas, Dovilė Filmanavičiūtė / Asmeninio albumo nuotr.
Rimvydas Širvinskas, Žygis Stakėnas, Dovilė Filmanavičiūtė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Trečiadienio vakarą Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep su keletu kitų žinomų žmonių išmėgino naują pramogą – orientacinį pasivaikščiojimą po Vilnių „Vilniaus mįslės“. „Oda šiurpsta, ašarų nesulaikau – tai geriausia, kas galėjo nutikti šiais metais“, – užplūdusiomis emocijomis dalijosi moteris.

Pasivaikščiojimo dalyviai neslėpė nuostabos – ne vienas jų senamiestyje gyvena daugybę metų, tačiau jo paslapčių įminti taip ir nespėjo. „Mes su Žygimantu Stakėnu, Rimvydu Širvinsku, Jonu Nainiu, Katažina Zvonkuviene ir Rolandu Mackevičiumi nuėjom tik pusantro kilometro. Žydų takais, slaptais kiemais, angelais, Lietuvos kontūrais, ligoninėmis, sinagogomis, Dovydo žvaigždėmis, haskiais, auksinėmis plytelėmis, bet jau šį savaitgalį aš noriu su visais savo artimiausiais praeiti maksimalius 7 kilometrus“, – atskleidė dainininkė.

„Nuoširdžiai, aš visiškai nepažįstu Vilniaus, nemyliu jo taip, kaip man padėjo pamilti tie kilometrai. Aš kraujuosiu kokią parą nuo suvokimo, ką čia paliko žydų tauta. Aš fantazuosiu ir gal net pasirašysiu pasiūlymui parašyti knygą. Apie juos ir mus. Kaip kokia Hannah Kent“, – socialiniame tinkle atviravo moteris.

D.Filmanavičiūtę sujaudinęs orientacinis pasivaikščiojimas – tai nauja, kiekvieną vasaros sekmadienį vyksianti „Telia Nemuziejus“ organizuojama pramoga. Nekonkuruodami dėl laiko ar vietų Nemuziejaus lankytojai gali nemokamai pasivaikščioti po sostinės senamiestį, vedini į mobiliuosius telefonus ateinančių užuominų. Jos padeda atskleisti paslaptingus senamiesčio gatvelių užkaborius bei vietas, į kurias neretai net nesugalvotumėme užsukti.

„„Telia Nemuziejaus“ tikslas nuo pat atidarymo prieš metus, buvo Vilniaus ir visos Lietuvos istoriją pateikti įdomiai. Iš pirmųjų orientacinio pasivaikščiojimo dalyvių lūpų girdimi įspūdžiai – geriausias įrodymas, kad mums dar kartą pavyko padėti Vilnių atrasti ir įsimylėti iš naujo“, – teigė vienas idėjos autorių Laurynas Šeškus.