Dr. Waine‘o Dyerio teorija: kaip gauti tai, ko nori

Ruduo / Fotolia nuotr.
Ruduo / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Kodėl vieni sugeba „pritraukti“ į savo gyvenimą viską, kas jiems palanku ir jaučiasi laimingi, o kiti nuolat skęsta rūpesčiuose ir dejuoja, esą sėkmė juos aplenkia? Daugybę knygų parašęs amerikiečių psichologas dr. Wayne‘as Dyeris, sako, kad esminis klausimas: kaip mes panaudojame savo energiją ir kaip ji veikia mūsų vidinį pasaulį?

Keturi banginiai

W. Dyerio nuomone, žmonės, kurie pritraukia į savo gyvenimą sėkmę ir laimę, žino keturis dalykus.

1.  Aiškiai pasako, ko nori

Žmonės, kuriuos lydi sėkmė, nedvejodami garsiai ir aiškiai pasako, ko tikisi iš gyvenimo. Pirmiausia jie sugeba išsakyti savo apsisprendimą. Tai ir yra pradinis vadinamųjų bėdų šalinimo etapas. „Aš noriu mesti rūkyti.“ „Aš noriu mesti gerti.“ „Tikrai noriu atsikratyti nereikalingų kilogramų.“ „Noriu darniau sutarti su savo vaikais.“ Tai pradžia. Pavadinkime ją „norėjimo etapu“, o kai jau aiškiai išreiškiamas noras, prasideda antrasis etapas.

2. Visada pasirengę kreiptis pagalbos

Tokie žmonės suvokia, kad yra ne vieni. Jie neatsiejami nuo savo dieviškų ištakų. Iš ten sulaukia atsakymų į visus klausimus. „Klauskite, ir jums atsakys“ – ne tušti žodžiai. Ji prasminga tiems, kurie siekdami tikslo, pasikliauja Dievu.

W. Dyeris sako, kad užkluptas rūpesčių jis patraukia į nuošalią vietą, toli nuo gyvenimo triukšmo, ir prašo Dievo parodyti išeitį. Ir visada jo gyvenime nutinka įvykis, kuris parodo, kaip spręsti iškilusią problemą. W. Dyerio nuomone, kreipdamiesi į Dievą (nesvarbu, esame religingi ar ne) išsižadame savo svarbos ir galime žengti dar vieną žingsnį.

3. Elgiasi ryžtingai

Pasakę, ko nori, ir paprašę pagalbos sėkmingi žmonės ima kurti tokį pasaulį, kokį nori matyti, ir visiškai prisiima atsakomybę už savo veiksmus. Visą savo energiją jie skiria tikslui pasiekti: “Aš atsikratysiu nereikalingo svorio.“ Suvokę savo bėdą jie nebegaišta laiko įrodinėdami savo teisumą. Jie tiesiog nelinkę daug kalbėti, nes yra susitelkę į tikslą. Ryžtas juos susieja su Aukštesniąja jėga, tai tapatu visiškam pasikliovimui. Tada visą savo energiją jie skiria savo bėdai spręsti ir tiki, kad jų laukia sėkmė.

4. Įtempia savo valią

Dr. Wayne‘as Dyeris
Dr. Wayne‘as Dyeris

Kalbėdamas apie šią savybę W. Dyeris turi galvoje, kad tokie žmonės savo bėdas imasi spręsti aistringai, neprisileisdami artyn jokių abejonių. Jis dažnai prisimena vieną mokytoją iš Indijos, kuris sakydavo sekėjams, esą bandymas įgyvendinti savo siekius be aistros tolygus numirėlio papuošimui. Kūnas atrodys puikiai, tačiau bus visiškai bevertis, nes miręs. Štai ką reiškia gyventi ir dirbti be aistros.

Aistringas noras ko nors pasiekti yra viena didžiausių galių, kurią įmanoma įvaldyti. Visi norime gyventi be rūpesčių, tačiau noras viena, o aistringas noras – visai kas kita. Tai tarsi vidinė žvakė, kurios liepsna nevirpa, kad ir kokie pūstų nepalankūs vėjai. Tai iš vidaus kylantis troškimas, kurio niekas nenumalšins, jis degins, kol bus patenkintas.

W. Dyeris pasakoja, kad jis visą laiką degė noru pasidalyti su pasauliu savo idėjomis. Išleidęs  pirmąją savo knygą „Klaidų zonos“, pats nupirko visą jos tiražą ir keliaudamas po šalį dalijo knygą žmonėms, be paliovos davė interviu ir dalyvavo televizijos laidose. Už viską mokėjo pats. Tačiau ne todėl, kad siektų pigaus populiarumo, psichologas tiesiog negalėjo užgesinti savyje aistros papasakoti kitiems apie dalykus, kuriais pats tikėjo.

Kodėl keturi banginiai?

Jie simbolizuoja keturias ypatybes, būdingas žmonėms, kuriuos lydi sėkmė ir kurie geba rasti dvasinių bėdų sprendimo būdą. Tai yra noras, prašymas, ryžtas ir aistra. Patikėkite, jei tikrai norėkite - gausite. Tai yra geroji žinia.
Tačiau yra ir blogoji. Kartais gaunate ir tai, ko nenorite, nes norite neteisingai. Arba jūsų protas yra labiau orientuotas į nenorėjimą nei į norėjimą. Būtent  todėl daugelis žmonių ir nesugeba pašalinti rūpesčių iš savo gyvenimo kelio.

Venkite dalykų, kurių nenorite

Pirmiausia paklausiu: “Ar tikrai norite švaistyti energiją? O gal esate linkę ją be reikalo eikvoti?“ Prisiminkite ne kartą girdėtą magišką posakį: “Pasaulis yra toks, kokį įsivaizduojame.“ Tai universalus gyvenimo dėsnis. Jis veikia dvejopai. Kai aistringai nukreipiate mintis į ryžtą, jūs „pritraukiate“ į savo gyvenimą tuos dalykus, apie kuriuos galvojate. Prieš kiekvieną veiksmą būna mintis. Šis dėsnis lemia ir aplinkybes, kurios nutolina jus nuo bėdų sprendimo – jūs „prisitraukiate“ dalykus, kurių visai nenorite.

Atkreipkime dėmesį į keturias tipiško energijos švaistymo nereikalingiems ir nepageidaujamiems dalykams kategorijas. Jos nulemia daugelio žmonių nesėkmes ir nesugebėjimą gauti norimus dalykus:

1.  Energija nukreipiama į dalykus, kurių iš tikrųjų nenorite.
2.  Energija nukreipiama į jau esančius dalykus.
3.  Energija nukreipiama į dalykus, kurie visada egzistavo.
4.  Energija, nukreipiama į dalykus, kurių už jus nori kiti.

To jūs tikrai nenorite

Įsivaizduokite, kad netikėtai laimėjote milijoną litų, už kurį be jokių apribojimų galite nusipirkti tai, ko norite. Jūs imate pinigus ir einate į parduotuves. Pirmoji kelyje – juvelyrinių dirbinių parduotuvė, dirbiniai joje neskoningi, neįtikėtinai brangūs, tačiau jūs vis tiek prisiperkate jų kone už šimtą tūkstančių. Tas pat nutinka ir brangių baldų parduotuvėje. Tai tęsiasi, kol išleidžiate visus pinigus. Grįžtate namo ir stebitės: “Kam man tiek nereikalingo šlamšto?“ ir gailitės, kad pasielgėte kvailai, iššvaistėte pinigus daiktams, kurių jums nereikia.

Dabar įsivaizduokite, kad pinigai – tai jūsų mintys, kurių dėka gaunate viską, ko jums reikia. Jūs „pririšate“ jas prie daiktų, kurių nepageidaujate, elgiatės taip, kaip iš tikrųjų nenorite, bet vis tiek negalite liautis. Jūsų gyvenime atsiras vis daugiau „siaubingų baldų“ ir „neskoningų papuošalų“. Dėl to, kad neapdariai išleidote „pinigus“.

Kodėl taip įvyko? Kaip jūs iššvaistote mintyse įkūnytą brangią energiją dalykams, kurių nenorite? Tai nesunku suprasti, nes mintis yra energija ir, jeigu nuolat galvojate apie neigiamus dalykus, jie vienaip ar kitaip atsitinka. Kai jūsų galvoje kyla mintis apie nepageidaujamą dalyką, prisiminkite, kad vieną dieną taip nutiks. Tada paklauskite savęs, ko iš tikrųjų norite. Taigi, užuot galvoję, kad jūsų negalavimai sustiprės, pagalvokite, kaip bus puiku, kai pasveiksite. Kai pakeisite mintis, jūsų kūnas elgsis, kaip jos liepia. Juk sakoma: “Koka biografija, tokia ir biologija.“

Dr. W. Dyeris nesiūlo nuolat galvoti apie tai, ko mums reikia, tiesiog reikia panorėti to, ko tikrai norime. Kartą, grįždamas iš Puerto Riko, jis apsistojo viename viešbutyje. Buvo trys minutės po antros. W. Dyeris buvo labai išalkęs, tad paskambinęs kambarinei paprašė sumuštinio ir sulčių. Tačiau moteris paaiškino, kad tokiu metu virtuvė jau uždaryta, jokie prašymai negelbėjo. Taigi psichologas tris valandas turėjo laukti maisto. Supykęs jis nuėjo ieškoti administratoriaus, tačiau netrukus prisiminė, kaip pats neseniai per paskaitą kalbėjo, kad neverta švaistyti energijos nereikalingiems dalykams. O juk pats ką tik ketino tai padaryti. Tad W. Dyeris sutelkė savo mintis į tai, ko norėjo, o jis tenorėjo sumuštinio ir dabar labai intensyviai įsivaizdavo, kad jį gauna. Nusileidęs liftu tiesiai prieš save išvydo barą, nuo kurio barmenas nurinkinėjo indus. W. Dyeris jį užkalbino, žmogus atsakė su aiškia ispaniška tartimi. Taip užsimezgė kalba apie Puerto Riką, kur  psichologas ką tik skaitė paskaitas. Šiek tiek šnektelėjęs W. Dyeris uždavė jam esminį klausimą: „Gal rasčiau ką nors tokio, iš ko galėčiau pasidaryti sumuštinį?“ Naujasis pažįstamas, sužavėtas, kad psichologas giria jo gimtąjį miestą, padarė jam nepaprastai puikų sumuštinį ir net atsisakė imti pinigus. Taigi psichologas išsaugojo savo energiją ir tinkamai nukreipė mintis.

Kai jūsų galvoje kyla mintis apie nepageidaujamą dalyką, prisiminkite, kad vieną dieną taip nutiks. Tada paklauskite savęs, ko iš tikrųjų norite.

Energija nukreipiama į jau esančius dalykus

Labai paprasta išeikvoti energiją tiems dalykams, kurie jau egzistuoja. Pavyzdžiui, jeigu turite antsvorio, ieškote didesnio dydžio drabužių ir verkšlenate, koks nelaimingas jaučiatės, nes net apsirengti normaliai negalite.

Įsivaizduokite save gražų, užrašykite pageidaujamą svorį įvairiose vietose, mylėkite save, ir dieviškoji jėga nuves jus ten, kur rasite dvasinį savo antsvorio problemos sprendimą. Nepamirškite, kad nesveikos mintys sukuria nesveikas molekules. Jeigu nesutariate su vyru ar tėvais, jūs tiesiog sakote: “Su juo neįmanoma gyventi“, ir taip toliau. Tačiau santykiai su žmonėmis yra tokie, kaip apie juos galvojate. Jei  nuolat galvosite, koks blogas tas žmogus, mintys veiks jūsų santykius. Kai liausitės švaistę minčių energiją, rūpesčiai anksčiau ar vėliau išnyks.

Energija nukreipiama į dalykus, kurie egzistavo visada

Ar dažnai sakote žodžius: “Juk mes visada taip darome“ arba „Nieko nepadarysi, mane taip mokė“; „Toks jau gimiau“. Tačiau jeigu nukreipsime mintis tik į tuos dalykus, kurie buvo visada, atitinkamai ir elgsimės. Mūsų gyvenime neįvyks jokių pokyčių, net jeigu dabartinė padėtis mūsų netenkina. Labai daug bėdų kyla ir todėl, kad prisirišame prie vieno elgesio modelio ir nemokame nukreipti energijos į dalykus, kurių mus iš tikrųjų reikia. Mokykitės mąstyti lanksčiau ir plačiau, neprisiriškite prie stereotipinių savo mąstymo modelių. Pasaulyje viskas nuolat kinta, mintys, nuostatos daiktai... Kai suprasite tą kitimą, bus daug lengviau keisti savo mąstymą.

Kitas daugelio mūsų bėdų šaltinis begalinis pomėgis gyventi prisiminimais. Eikvojame savo energiją, norėdami prisiminti ir kitiems priminti tuos dalykus, kurie sukėlė šios dienos bėdas. Kai į W. Dyerį kreipėsi moteris, pasakodama apie vyro išdavystę ir kančias, kurias ji išgyvena po skyrybų, psichologas padavė jai rašiklį ir pasiūlė užsirašyti Carloso Castanedos žodžius: “Vieną dieną aš supratau, kad man nereikia savos asmeninės istorijos ir turiu jos atsikratyti lyg įpročio gerti ar rūkyti.“ Psichologas aiškino moteriai, kad jos pyktis ant vyro yra toks didelis dėl to, kad jį kursto asmeninė istorija, kitaip tariant, prisiminimai, o iš tikrųjų yra tik dabar, tik ši akimirka, erdvė, kurioje egzistuoja Dievas (kūrėjas, visuotinė energija – jei bus lengviau, vadinkite tai, kaip norite). Po metų moteris susirado W. Dyerį ir padėkojo už patarimą, nes ištrynusi nereikalingus prisiminimus ir mintyse atleidusi savo buvusiajam, ji susigrąžino darną ir ramybę ir jos gyvenimas nuostabiai pasikeitė.

Energija nukreipiama į dalykus, kurių nori kiti

Aplinkui pilna žmonių, kurie aiškina, kaip mums elgtis, apie ką galvoti ir ką jausti. Toks kišimasis jus piktina, bet vis tiek švaistote energiją „traukdami“ į savo gyvenimą tai, ko nori kiti. Einate į kiną, nes nori draugė, o paskui gailitės veltui sugaišto laiko ir t. t. W. Dyeris pataria liautis švaistyti energiją dalykams, kurių nori kiti, ypač jeigu jie prieštarauja jūsų planams. Labai svarbu atsiriboti nuo kitų žmonių gyvenimo, jeigu jis „nukreiptas“ prieš jus. Savo energiją skirkite kitiems tikslams, o ne aplinkinių įgeidžiams tenkinti. Žinoma, pirmiausia turite atsikratyti įpročio versti kitus norėti to, ko norite jūs.

Baigdamas dėstyti savo mintis, kaip gauti tai, ko norime W. Dyeris siūlo tiesiog išmokti rinktis – švaistyti energiją arba ją sutelkti į tai, ko iš tikrųjų norime.

Temos: