Dramatiškame koncerte Vilniuje nuskambės ir kūrinys iš serialo „Černobylis“ garso takelio

Lizzie Ball ir „Mikroorkestra“/Organizatorių nuotr.
Lizzie Ball ir „Mikroorkestra“/Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-10-17 14:08
AA

Pasaulyje pripažinta smuikininkė Lizzie Ball kartu su Martyno Levickio vadovaujamu Vilniaus miesto ansambliu „Mikroorkéstra“ spalio 22 d. sostinės Šv. Kotrynos bažnyčioje surengs išskirtinį pasirodymą, pavadintą „Mėnesienos drama orkestrui“. Drama – neatsitiktinis terminas. Muzikantai kartu su vizualizacijos kūrėjais atliks sukrečiančius kūrinius, vienas kurių – iš HBO serialo „Černobylis“.

„Man garbė grįžti atgal į Vilnių ir dirbti su mylimu kolektyvu „Mikroorkéstra“, – sako Lizzie Ball. O Vilniuje šįkart jos laukia kietas riešutėlis – koncertas, kokio Šv. Kotrynos bažnyčioje dar nėra buvę.

„Tai bus išties dramatiška programa, kuri yra mano kūrybinės komandos „Classical Kicks“ ir M. Levickio „Mikroorkestra“ kolaboracijos vaisius. Mes imsimės vieno didžiausių klasikinio repertuaro šedevrų – kompozitoriaus Arnoldo Schoenbergo kūrinio „Verklärte Nacht“. Specialiai jam jau paruoštos vizualizacijos, kurios yra rankų darbo meno kūrinys: visa tai iš pradžių nutapė, o vėliau filmu pavertė genialus Jungtinės Karalystės menininkas Joseph Fairweather-Hole. Mes tai rodysime lygiagrečiai muzikai“, – pasakoja L. Ball.

Kalbėdama apie sudėtingus iššūkius ir preciziškas detales, Lizzie šypsosi: anot smuikininkės, dar metų pradžioje, kai susitiko su M. Levickiu ir ėmė kalbėtis apie šį darbą, buvo aišku, kad abu nori prisiliesti prie pačios didžiojo kūrinio širdies.

„Ši muzika buvo parašyta remiantis Richardo Dehmelio poema „Pragiedrėjusi naktis“. Jos turinys – nepaprastai galingas. Istorija pasakoja mums apie jauną porą, vaikštinėjančią mėnesienoje. Moteris atsisuka į vyrą ir taria: „Aš laukiuosi, bet kūdikis nėra tavo“. Ji bijo, ką vyras atsakys, tačiau šis taip stipriai savo moterį myli, kad priims viską, ką likimas jiems pasiuntė. Man nepaprastai gražu, kad autoriams užteko drąsos dalintis tokiais dialogais viešai prieš 100 metų! Jaučiuosi jų drąsos įkvėpta grąžinti tokią sudėtingą temą į sceną. Tai yra odė žmogiškumui. Žaviuosi herojės nuoširdumu ir jos partnerio gebėjimu besąlygiškai mylėti ir neteisti, – sako L. Ball. – Beje, šį kūrinį atlikdamas orkestras bus susodintas taip, lyg išties veiksmas vyktų naktį, vidury miško. Tikiuosi, žiūrovai patirs išskirtinį įspūdį.“

Ypatingą jausmą sukurs ir kiti dramatiški kūriniai, kurie nuskambės po Šv. Kotrynos bažnyčios skliautais. Vienas jų – „Vichnaya Pamiat“, parašytas Hildur Gudnadottir (aranžuotė – Susie Winkworth). Originaliai tai buvo sukurta chorui, o dabar pirmą kartą bus atliekama orkestro.

„Mums garbė atlikti aranžuotę kūrinio, kuris buvo parašytas HBO serialui „Černobylis“. Pasirinkome jį, nes pati šio nepaprasto serialo tema yra paremta tikrais gyvenimo įvykiais, kurie sukrečia, slegia, ir yra susiję su jūsų šalimi. Aš tikiu, kad kartais muzika sugeba pasakyti daugiau, nei žodžiai“, – teigia Lizzie.

Į programą taip pat įtrauktas kūrinys „Hover“, parašytas S. Winkworth, „Saman“ iš „re:member“ (kompozitorius Olafur Arnaulds) ir „Company“ – garsaus minimalisto Philip Glass kūrinys.

„Šis koncertas, mano akimis, yra apie meilę, praradimą ir galiausiai – išgyvenimą. Apie žmogiškumo dvasią, ir visas jos spalvas. Kai kurios – tamsios, o kitos – nepaprastai gražios. Turint omeny Shoenbergą, gera tikėti, kad meilė išties gali įveikti bet kokią tamsą. Mes labai tikimės, kad šią idėją priims ir įvertins Vilniaus publika – miesto, kuris man yra vienas mylimiausių pasaulyje“, – kalbėjo L. Ball.    

„Mėnesienos drama orkestrui“, atliekama Lizzie Ball ir „Mikroorkéstra“, Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje įvyks spalio 22 d. Bilietus platina bilietai.lt