Dramatiškas Paul de Miko skrydis oro balionu: pateko į audrą, žemėn leidosi avariniu būdu
Vilniaus dangų šiomis dienomis puošia gausybė oro balionų. Nors virš miesto kabantys balionai vilniečiams – įprastas vaizdas, ketvirtadienio vakarą jų buvo ypatingai daug – Vilniuje prasidėjo miesto karšto oro balionų čempionatas, kurio metu į dangų jų pakilo net 37.
Tiesa, tiek pramogai oro balionu skridę žmonės, tiek čempionato dalyviai ketvirtadienio vakarą prisimins dar ilgai – staigiai virš Vilniaus pakilusi audra sukėlė didžiulę paniką, o oro balionams teko leistis avariniu būdu. Laimei, tragedijos buvo išvengta, tačiau leidžiantis vieną balioną vėjas bloškė į žemę – susižalojo juo skridusi moteris. Atskubėję greitosios pagalbos medikai įtarė raktikaulio lūžį, moteris išvežta į ligoninę.
Tąvakar oro balionu skrido ir „YouTube“ žvaigždė, radijo laidų vedėjas Paulius Mikolaitis-Paul de Miko bei jo draugė Gabrielė Kudirkaitė. Kalbėdamas su portalu Žmonės.lt Paulius pasakojo, kad tai buvo antras jo skrydis oro balionu.
„Pirmą kartą skridau prieš metus, panašiu metu. Tuomet skridome 6 val. ryto buvo žiauriai ramu. Viskas buvo tobula ir praėjo ypatingai sklandžiai. Ši patirtis man labai patiko, o mano draugė Gabrielė skridusi iki šiol nebuvo, todėl nusprendėme susiorganizuoti skrydį, o ir man buvo puiki proga paskraidyti ir antrą kartą. Aš esu statistikos žmogus, o statistiškai balionu skristi yra labai saugu“, – sako P. Mikolaitis.
Paulius džiaugiasi, kad pavyko saugiai pasiekti žemę, tačiau sako, kad tokiais permainingais orais skristi balionu nerekomenduotų.
Paul de Miko ir Gabrielė nufilmavo, kaip dramatiškai per audrą žemėn leidosi kiti oro balionai, žiūrėkite vaizdo įrašą:
„Šiuo metu orai neprognozuojami, nors gauname įspėjimus, dėl galimų stichijos pokyčių – audra kartais prasideda ir po 20-ies valandų nuo perspėjimo. Prognozuoti šiuo metu nieko negalime. Žinoma, pilotai prieš kylai apsiskaičiuoja viską – vėjo kryptį, greitį, visas sąlygas. Ir jie nusprendė, kad ta kryptimi, kuria mes skridome bent valandą bus saugu. Didžiąją skrydžio dalį buvo puiku. Audros debesis matėsi tolumoje, bet iki mūsų jis atskrido super greitai. Na ir, žinoma, tuomet buvo nuspręsta, kad laikas leistis – neberizikuojame. O su balionu – bet kur nenusileisi. Iš pradžių buvo nusižiūrėję lauką, bet ten lyg ir buvo dirbame žemė, nusprendėme, kad ten leistis – negražu. Na, o po kelių minučių priėjome tokį tašką, kad nusprendėme leistis bet kur, svarbu ne ant medžių ir ne į namą.
Mūsų pilotas neblogai susitvarkė, apsuko balioną ir mes pradėjome skristi tolyn nuo audros, tačiau ta pačia kryptimi, kuria skrenda audra. Nusileidome patys paskutiniai. Matėme, kaip leidžiasi kiti – balionai leidosi į medžius, prie pat kelio. Vienas balionas nusileido ant kelio ir mašinos turėjo sustoti, kol žmonės sutrauks burę. Mes nusileidome į pievą, pilotas mums liepė laikytis už krepšio, trenkėmes į žemę, tačiau visa laimė – neturėjome nei vieno sužeidimo“, – pasakoja Paulius.
Žiūrėkite vaizdo įrašą, kaip oro balionai leidosi avariniu būdu:
P. Mikolaitis prisipažįsta, kad adrenalino pakliuvus į tokią situaciją – gavo pakankamai.
„Baisiausia buvo, kai pakilo vėjas ir nuo jo pradėjo siūbuoti krepšys. Labai bijojome, kad mūsų neapverstų ir neišpiltų, kaip iš kibiro“, – teigia jis.
Paulius juokiasi, kad jo draugė tokio ekstremalaus pirmojo savo skrydžio sakė, jog daugiau į oro baliono krepšį – nebelips. Na, o jis pats sako, kad skristi dar žada: – „Kol neprasidėjo audra – mums labai patiko“.