Drevernoje festivalį suorganizavęs Ž.Žvagulis – apie senos kartos šou, cibulynę ir kilnią misiją

Žilvinas Žvagulis ir Irena Starošaitė „Vėjo festivalyje“ Drevernoje / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Žilvinas Žvagulis ir Irena Starošaitė „Vėjo festivalyje“ Drevernoje / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-06-08 18:35
AA

Šeštadienį Drevernos uoste skamba geriausi hitai – čia ant Marių kranto į „Vėjo festivalį“ scenos bendražygius, melomanus ir šeimas sukvietė muzikantas Žilvinas Žvagulis. Išskirtinai portalui Žmonės.lt festivalio sumanytojas Ž.Žvagulis pasakojo, kaip prieš 35 metus atrado šią magišką vietą ir kaip kilo unikalaus renginio idėja.

Festivalio organizatorius Žilvinas Žvagulis atskleidė, kad pasiruošimas neeiliniam renginiui Drevernos uoste pareikalavo ne tik energijos, bet ir kantrybės. Muzikantas neslėpė, kad teko net ir pasibarti su komanda.

„Jei pykstamės, tai tam, kad pasiekti geriausią rezultatą. Net kai ruoši namie sriubą, reikia pyktis, kad gautųsi skaniausiai“, – šyptelėjo Žilvinas.

Žilvinas Žvagulis „Vėjo festivalyje“ Drevernoje / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Portalo Žmonės.lt paklaustas, kaip kilo idėja surengti „Vėjo festivalį“ Drevernos uoste, Ž.Žvagulis leidosi į prisiminimus, menančius 90-uosius.

„Priešistorė paprasta – Nidos festivalis, 1994 metai. Jį tuomet organizavo Arūnas Valinskas, buvo garbė ten patekti... Tada jis išėjo į Seimą ir perdavė viską man. Aštuonis metus organizavau „Benai, plaukiam į Nidą“, o kadangi Arūnas grįžo atgal, negalėjo du bepročiai sueiti į vieną vietą. Todėl aš atradau naują krantą!“ – portalui Žmonės.lt pasakojo Ž.Žvagulis.

Žilvinas Žvagulis „Vėjo festivalyje“ Drevernoje / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

„Šį krantą atradau prieš 35 metus, mane čia atvedė tėtis. Tais laikais čia buvo durpės ir prūdai... Prieš kelis metus šią vietą atradau iš naujo ir buvau nustebintas – kažkoks kosmosas, kaip viskas pasikeitę, sutvarkyta. Toks Martynas Klevinis čia viskas tvarko, o aš prieš kelis metus jam sakiau – darom festivalį. Jis spyriojosi, o tada paklausiau, kokia buvo jo vaikystės svajonė. Sako – padaryti Vėjo festivalį. Ir viskas, sakau darom, pavadinimą turim! Taip prieš kelis metus ir atsirado šis festivalis, nes atradom su Martynu bendrą širdies plakimą“, – dalijosi pašnekovas.

Visgi organizatorius neslėpė, kad prisimenant senus laikus – dabar viskas pasikeitę. Anksčiau festivalis jam būdavo laukiamas susitikimas su scenos bendražygiais, o dabar tai tampa vis labiau komerciniu reikalu.

„Kai organizuodavau Nidos festivalį, važiuodavome visa sena chebra – Marka, Arinka, Vyšnia ir t.t. Važiuodavom čia susitikti, po ungurį suvalgyti. O dabar pasikeitė karta, pasikeitė viskas. Dabar tai labiau apie pinigus. Dar šiemet paskutinį kartą darom tokį kolektyvinį susitikimą, o kitais metais jau bus kitaip“, – pripažino jis.

Žilvinas Žvagulis ir Violeta Tarasovienė „Vėjo festivalyje“ Drevernoje / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Žilvinas Žvagulis šių metų festivalyje turi ir kilnią misiją – surinkti pinigus ir už juos nupirkti vietiniam karitui autobusiuką. O tai jis planuoja padaryti pasitelkęs savo žemaitiškus kulinarinius įgūdžius.

„Darysiu cibulynę, žemaitišką kastinį, o Martynas savo žuvienę virs. Surinktus pinigus paaukosim vietiniam karitui, kuriam labai reikia autobusiuko“, – sakė Žilvinas Žvagulis ir atskleidė, kad nors ir veiklos netrūks, jį festivalio dalyviai išvys ir ant scenos.

„Nepatikėsit, spėsiu ir sceną užlipt ir dar žmonai leisiu! Išsiprausiu nuo cibulynės kvapo ir pasirodysiu visame gražume“, – baigdamas pokalbį juokėsi Žilvinas Žvagulis.

Fotogalerija:

Žilvinas Žvagulis „Vėjo festivalyje“ Drevernoje (24 nuotr.)
+18