Du šimtai moterų mynė 100 km: tarp dalyvių – J.Jurkutė, J.Baltrukonytė, sveikino R.Doveika

Jurgita Jurkutė, Jurga Baltrukonytė, Irena Degutienė, Ričardas Doveika / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Jurgita Jurkutė, Jurga Baltrukonytė, Irena Degutienė, Ričardas Doveika / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-09-17 13:39
AA

Jau 6-tą kartą Vilniuje įvyko labdaringas „Minam100“ moterų važiavimas, kurio metu du šimtai moterų iš visos Lietuvos aukojo labdarai ir solidariai numynė 100 km trasą. Šįmet norinčių dalyvauti buvo gausu kaip niekad – likus savaitei iki renginio net teko stabdyti dalyvių registraciją. Tačiau, kaip sako „Minam100“ organizatoriai, scenarijus galėjo susidėlioti ir visiškai priešingai.

„Dar ne taip seniai bėgiojai šiame pačiame klinikos kiemelyje, ruošei rezervą karui ir nežinojai, kas bus. Ir už tai, kad šiandien galime čia susitikti, galime rengti čia tokią gražią šventę, mes turime būti dėkingi Ukrainai.“ – įsitikinusi iniciatyvos „Minam100“ pradininkė, pavasarį šaule tapusi Vita Vitkutė-Degutienė.

„Ukrainos žmonės labai dėkingi už tą nepailstantį mūsų palaikymą. Ir kiekviena proga tai parodo – štai ir šiandienos renginyje ukrainiečių šeima, prieglobstį nuo karo radusi mūsų namuose, dirbantys ir klinikoje, pasišovė mūsų dviratininkėms pagaminti ukrainietiškas vaišes!“ – pasakoja V.Vitkutė-Degutienė ir priduria, kad renginio metu bus ir ypatingas aukcionas, kurio metu surinktos lėšos skirtos nukentėjusiems nuo karo.

Jurgita Jurkutė ir Vita Degutienė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Šeštasis labdaringas moterų važiavimas „Minam 100“ / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Šiemet į mėlyna-geltona spalvomis nusidažiusį „VitkusClinic“ plastikos chirurgijos ir estetinės dermatologijos klinikos Svajonių kiemelį susirinkusius šimtus dviratininkių sveikino ir palaikė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, neseniai ištekėjusi žurnalo „Happy365“ redaktorė Jurga Baltrukonytė, kunigas Ričardas Doveika, gydytoja, buvusi Seimo pirmininkė Irena Degutienė. Tarp dalyvių buvo galima išvysti ir sporto apranga pasipuošusią garsią TV laidų vedėją, aktorę Jurgitą Jurkutę.

Jurgita Jurkutė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Ričardas Doveika / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Aš visuomet vadovaujuosi savo vidiniu balsu – arba mane idėja išsyk sužavi, arba ne. Ir šįsyk, kai išgirdau apie tokį bendruomenes, moteris vienijantį renginį, aš supratau, kad tikrai turiu jame dalyvauti. Dviratį minti moku, distancija neišgąsdino, prognozuotas lietingas oras taip pat – ir todėl aš čia, kartu su šiomis nuostabiomis moterimis prie starto linijos“, – dalinosi pirmą kartą 100 km mynusi Jurgita Jurkutė.

Šeštus metus vykstantis „Minam100“ moterų važiavimas – tai pasaulinė iniciatyva, kurios metu moterys solidariai visame pasaulyje mina 100 km distanciją. Lietuvoje ši iniciatyva išaugo ir į labdaringą veiklą.

„Šiais metais moterys ne tik labai entuziastingai registravosi, bet ir noriai aukojo labdarai – iki renginio jau buvome surinkę daugiau nei 21 tūkst. eurų. Visi šie pinigai bus skirti dviračių sportu užsiimantiems vaikams. Esame Lietuvos dviračių sporto federacijos nariai, bendradarbiaujame su dviračių mokyklomis visoje šalyje, vaikams perkame dviračius, įrangą, aprangas, rengiame stovyklas – viskas tiems, kurie nori sportuoti, tačiau neturi finansinių pajėgumų tą daryti“, – paaiškina ir pati dviračių sportui atsidavusi, kartu su dalyvėmis 100 km mynusi Vita Vitkutė-Degutienė.

Šeštasis labdaringas moterų važiavimas „Minam 100“ / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Visą 100 km distanciją moterys važiavo išsidalinusios grupelėmis pagal savo fizinį pajėgumą. Daugumai jų pasiekti finišo liniją prireikė vidutiniškai 4-5 val., o visas pradedančias dviratininkes ar tokį atstumą mynusias pirmą kartą, trasoje motyvavo ir joms padėjo profesionalės sportininkės. Įdomus faktas, kad renginyje buvo ir tokių entuziasčių, kurios, jau įveikusios 100 km, nesustojo ir prisijungė prie kitų dar minančių moterų.

Fotogalerija:

Šeštasis labdaringas moterų važiavimas „Minam 100“ (34 nuotr.)
+28