N-18 turinys
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio.Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
TAIP
NE

DUE. ir MIGLOKO pristato naują bendrą kūrinį: autoportretais puoštas tampres

DUE. ir MIGLOKO pristato naują bendrą kūrinį / N. Rekašiūtės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Lietuviškas prekės ženklas DUE. dalinasi naujiena – limituoto tiražo tamprėmis, kurtomis drauge su muzikos kūrėja Migloko. Prie šios kolekcijos vizualaus pristatymo prisidėjo puikiai žinoma fotografė Neringa Rekašiūtė.

Kaip teigia ženklo kūrėjos Indrė Lukošiūnaitė ir Indrė Raubaitė, kolaboracijos su kitų meno krypčių atstovais joms nėra naujiena ir šiai bendradarbystei Migloko pasirinkta neatsitiktinai. Merginas sieja draugystė, tuo tarpu Migloko yra atlikusi modelio vaidmenį prieš metus pristatytoje abstrakčiais raštais margintų tamprių kolekcijoje.„Migloko yra menininkė, įkvepianti kurti aplinkinius. Ji yra ne tik puiki muzikos kūrėja bei atlikėja, tačiau ir labai talentinga dailininkė,” – pasakoja I. Lukošiūnaitė.

DUE. ir MIGLOKO pristato naują bendrą kūrinį / N. Rekašiūtės nuotr.

Naujausią tamprių kolekciją sudaro dvejos skirtingo rašto ryškiaspalvės tamprės, kurioms panaudoti Migloko pieštų autoportretų fragmentai. „Buvo labai įdomu kurti šių tamprių raštus. Adaptuoti rūbui draugės ir menininkės savo pačios pieštus autoportretus yra gana intymi ir nauja patirtis. Kolekcija yra limituoto kiekio ir kiekvieno rašto tamprių pasaulį išvys ne daugiau negu 30 vnt. Šia kolekcija mes dovanojame neeilinę galimybę įsigyti išskirtinį meno kūrinį netradiciniame pavidale,” – tęsia I. Lukošiūnaitė.

Paklausta, kaip gimė idėja fotosesijai „Autoportretas”, I. Raubaitė papasakojo, jog mintis kilo pačiai atlikėjai. Subtiliai nuogumą mokanti atskleisti Migloko, jos ilgi juodi plaukai ir ryškiaspalvės tamprės – idealus derinys gražiam bei jausmingam rezultatui. „Turbūt niekam nekiltų abejonių, kad moters fizinio bei emocinio grožio visumą Lietuvoje geriausiai moka pateikti fotografė Neringa Rekašiūtė. Vyresnės kartos interjero architektės ir tapytojos Miroslavos Seibokienės studija Vilniaus senamiestyje buvo netikėtas atradimas, tai būtent tokia vieta, kokios mes troškome fotosesijos vaizdams įamžinti.”.

„Užėjus į Miroslavos tapybos studiją, iškart sužavėjo mistiška aplinka, kupina jos pačios tapytų paveikslų, žvakių, antikvarinių baldų ir interjero detalių. Svarbu paminėti, jog dar labiau nustebino pačios studijos šeimininkės panašumas į Migloko, tad iš karto pasiūlėme jai prisijungti prie fotosesijos veikėjų,” – priduria Neringa Rekašiūtė.

DUE. ir MIGLOKO pristato naują bendrą kūrinį / N. Rekašiūtės nuotr.

Kaip teigia Migloko, visas kūrybinis procesas įvyko sklandžiai ir natūraliai: „Mes visos kūrybingos moterys sukamės bendrame pažinčių rate, o viduje kirbančios idėjos mus subūrė kurti drauge lyg magnetas.”. Paklausta, kaip jautėsi fotosesijos metu, menininkė atsakė, jog jai buvo labai gera atsidurti tokioje tapybiškoje aplinkoje: „Visa savo esybe jaučiu boho, mistinį stilių, tad įkūnyti tapybinius natiurmortus man buvo labai paprasta.”

Fotosesiją įamžinusi fotografė N. Rekašiūtė, pasižyminti feministine pasaulėžiūra, suformuotų normų dekonstravimu, socialinių problemų nagrinėjimu, pabrėžia, jog šia fotosesija ji norėjo atkreipti dėmesį į skirtingų kūnų grožį, lyčių lygybę bei paskatinti mylėti save. Fotografė pasiūlė fotosesijoje įamžinti daugiau nuogų modelių. „Šalia Migloko galima išvysti ir nuogus vyro bei moters kūnus. Skirtingi kūnai atskleidžia drąsą būti savimi, bebaimį intymumą ir seksualumą, kuriuo pasižymi Migloko – moteris kūrėja. Migloko daugiasluoksnė kūrėja, kuri mane be galo įkvepia, nes nepasiduoda visuomenės spaudimui būti supaprastinta. Ji – ir kūrėja, ir mama, ir seksualumu spinduliuojanti asmenybė, besimėgaujanti savo kūnu,” – dalinasi mintimis N. Rekašiūtė.

Susipažinkite su naujausia prekės ženklo DUE., muzikos kūrėjos Migloko ir fotografės Neringos Rekašiūtės kūryba jau dabar.

DUE. ir MIGLOKO pristato naują bendrą kūrinį (7 nuotr.)
+1
Skaitykite daugiau