Duetas „Elle G“ į dienos šviesą ištraukė ne tik vintažines sukneles, bet ir muziką

„Elle G“ / „AA Studio“ nuotr.
„Elle G“ / „AA Studio“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Vilnietės Elena Augustinaitė (21) ir Giedrė Nalivaikaitė (21) augo apsuptos muzikos, tačiau tik prieš metus žengė į didžiąją sceną kaip duetas „Elle G“.

3–8 dešimtmečių garsiausių dainų perdirbinius atliekančios merginos jau rado savo klausytoją, dabar jos vis toliau leidžia nuklysti vaizduotei ir drąsiau improvizuoja. „Dainuojame ne pagal taisykles, o taip, kaip jaučiame“, – interviu Žmonės.lt pasakojo atlikėjos.

„Elle G“
„Elle G“ / „AA Studio“ nuotr.

Susipažinote dar lankydamos muzikos mokyklą, tačiau tik dabar susibūrėte į duetą. Kodėl?

G: Taip, mes susipažinome daug anksčiau, nei gimė idėja kartu muzikuoti. Pabaigusi muzikos mokyklą, aš intensyviai ieškojau, ką veikti, nes norėjau save kažkur realizuoti.

Elle: Po Giedrės Prancūzijoje praleistos vasaros susitikome ir nusprendėme kurti didelę svingo/džiazo muzikos grupę, bet vis nesisekė, tad, kaip ir pradėjome, taip ir likome dviese...

Ar jūsų artimieji yra susiję su muzika? Ar jūsų šeimos palaiko muzikinę veiklą?

Elle: Mano tėtis jaunystėje gyveno prie Ukmergės ir turėjo grupę. Jie patys iš plastmasės ir medžio pasidarė įvairiausių muzikos instrumentų. Todėl mano tėtis dabar truputį pavydi mums, nes mano brolis groja „Baltajame kire“, o aš su Giedre. Tėtis pasijautė nekaip, sako, reikia ir jam groti, kad visi matytų, kad čia iš jo tos muzikos šaknys eina (juokiasi). Tad jis užsirašė į ansamblį, ten aktyviai muzikuoja, mėgėjiškai gitara groja įvairiose kavinėse. O mama visą gyvenimą pritarė antru balsu (šypsosi).

G: O mano senelis yra labai artistiška asmenybė. Kai man buvo 12 metų, jis mane versdavo dainuoti liaudies dainas, pasakodavo, kaip man reikia vaidinti. Jis nebuvo mano pirmasis mokytojas, tačiau daugiausia davė, geriausiai žinojo, ko reikia. Nors tada aš verkdavau ir pykdavau, jei ne jo patarimai ir pamokos, gal nieko ir nebūtų (juokiasi). Muzikantė yra ir mano teta, kuri gyvena JAV. Ji bandė suorganizuoti kelis mūsų koncertus lietuvių bendruomenėms, bet atėjo uraganas Sandy ir viską sugriovė... Bet gal šią vasarą pavyks išvažiuoti.

Elena, tu Vilniaus universitete (VU) studijuoji socialinį darbą, o tu, Giedre, Vilniaus dailės akademijoje (VDA) kremti dailėtyros studijas. Kodėl nei viena iš jūsų nestudijuojate muzikos?

G: Kai stojau, dar nebuvau tvirtai nusprendusi, ko noriu.

Elle: Įstojau su gražiomis idėjomis ir svajonėmis, labai tikėjau studijomis, bet bėgant metams vis labiau nusivyliau. Pradėjusi groti su „Elle G“ visiškai pamečiau mokslus – retai nueinu į paskaitas, o, kai nueinu, net kurso draugai ragina mesti studijas ir ieškoti laimės mene...

„Elle G“
„Elle G“ / „AA Studio“ nuotr.

Kokio stiliaus dainas atliekate ir kodėl pasirinkote būtent šio laikotarpio muziką?

Elle: mes atliekame 3–8 dešimtmečių dainų perdirbinius.

G: Mes pačios labai daug klausome tokios muzikos. O tai, kas patinka, tą ir darai (šypsosi). Klausėmės muzikos, žiūrėjome filmus senus, keisdavomės muzikos įrašais. Kai kas sako, kad mūsų muzika yra retro stiliaus. Galbūt (juokiasi)

Elle: Mes specialiai pasirinkome 3–8 dešimtmečius, nes tai yra platus spektras, jame esame laisvės. Mes muziką visiškai perkeičiame, pridedame nelogiškų pauzių, ritmo (juokiasi).Taip pat jau turime ir savo kūrinių.

G: Dabar, kai dažniau grojame su daugiau muzikantų, jie iš mūsų juokiasi. Sako, kad mūsų pauzės nelogiškos ir  ne vietoje. Mes darome kitaip, nei jie pratę girdėti. Ne pagal taisykles.

Ar tokia muzika lengvai rado savo klausytoją?

G: Manau, kaip tik tokiai muzikai buvo niša, tokių grupių nebuvo daug. Jei dar ir dabar atsirastų tokių grupių, jos tikrai turėtų, ką veikti. Man ši muzika yra tikra, nesuvaidinta.

Elle: Mes dainuojame taip, kaip jaučiame.

Stebint televizinius projektus ir laidas atrodo, kad kitokia muzika nei popsas mūsų šalyje neegzistuoja. Ir štai atsiranda tokios merginos, kaip jūs, kalbančios, kad klausytojai ištroškę kitokios muzikos.

Elle: Mums labai nepatinka televizinė muzika... Keletą kartų buvome kviečiamos į muzikinius šou, tačiau tai ne mūsų auditorija, todėl visiškai to atsisakome. Mes abi net televizoriaus nežiūrime! Tai, ką ten rodo ir kaip rodo, man asmeniškai labai nepatinka. Kalbant apie „undergraudines“ grupes, mes šią vasarą su labai daug kuo susipažinome. Mūsų muzikai artimesnis yra „Kamanių šilelis“, taip pat labai smagūs žmonės iš grupių „Garbanotas bosistas“ ir „Baltasis kiras“.

G: Kalbant apie lietuvišką muziką, tikrai yra, ką klausyti. Nesąmonė, kai sako, kad Lietuvoje nėra gerų grupių ir atlikėjų! Tai klausytojų problema, jeigu jie nesugeba susirasti ir atsirinkti. Aišku, jei jie žiūri TV, gerų atlikėjų tikrai neras.

Sakėte, kad dainas perdainuojate savo stiliumi, nesilaikydamos jokių taisyklių, ar nebuvo pradžioje baisu, kad sudėjus širdį į dainą, klausytojams ji gali ir nepatikti?

„Elle G“
„Elle G“ / „AA Studio“ nuotr.

G: Dabar nebe taip baisu, bet pradžioje man net buvo keista pasakoti žmonėms, ką mes darome, tad kalbėdavau atsargiai. Dabar jau patikėjome savimi (šypsosi).

Elle: Mes atradome sėkmės formulę – kuo labiau stengiamės, kuo daugiau savęs atiduodame, tuo viskas kokybiškiau ir geriau pavyksta. Taip buvo ir su „Vilnius Temperature“ vaizdo klipu. Tikrai negalvojome, kad jį peržiūrės net 14 tūkst. žmonių! Jį filmuodamos mes tikrai vargome, šalome, nes lauke buvo 15 laipsnių šalčio, beveik nemiegojome...

G: Iš karto po filmavimo, dar nematę klipo atsiprašėme filmavimo komandos ir pasakėme sau, kad reikia riboti savo fantaziją.

Elle: Kitą dieną turėjome koncertą, o rankas baisiausiai gėlė, galvojau tikrai nepagrosime, balsai bus užkimę...

G: Bet kai pamatėme filmuką, supratome, kad gal ir nereikia riboti tos fantazijos (juokiasi).

Jūs pačios kuriate ir savo sceninį stilių. Kur jam ieškojote įkvėpimo?

G: Kaip pradėjome koncertuoti su gėlėmis plaukuose, taip jos ir liko (šypsosi).

Elle: Drabužius traukėme iš mamų ir močiučių spintų, todėl dėl to problemų nekilo. Taip pat, suknelėmis mus puošia ir „Le Muse“. O štai dėl šukuosenų kilo! Atsimenu, gūglinome, žiūrėjome, kaip jos turėtų atrodyti, viena kitai siuntėme nuotraukas. Tam skyrėme daug laiko, bet juk įvaizdis yra svarbus. Bet to, kai pasipuošiame, pačios į sceną ateiname kitaip, su kitokia nuotaika. Mes savo koncertuose taip pat pasakojame klausytojams apie instrumentus, kuriais grojame. Tai yra kazu, ukulėlė. Jie yra gana dažnai sutinkami, bet per TV tokių nepamatysi (juokiasi).

G: Kazu atrodo kaip povandeninis laivas! Keliaudami su draugais sutikome muzikantus ir tada pamačiau kazu. Aš gyvenime nebuvau mačiusi tokio dalyko, bet jis man labai patiko, todėl grįžusi ėjau jo ieškoti.

Elle: Pasirodo, jų – pilna!

Visus, norinčius išgirsti „Elle G“ duetą, grupė kviečia į savo koncertą kovo 24 dieną „Geltonos sofos klube“.

„Elle G“
„Elle G“ / „AA Studio“ nuotr.

Temos: