Dukart santuokos griūtį išgyvenusi Asta Baukutė: „Tai – pamokos, už kurias tik dėkoju“

Asta Baukutė / Irmanto Gelūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Asta Baukutė / Irmanto Gelūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-02-18 14:33
AA

„Auksinio scenos kryžiaus“ laureatė aktorė Asta Baukutė savo gyvenimo biografijoje skaičiuoja jau dvi nepavykusias santuokas, kurios jai padovanojo keturis vaikus.

Ir nors A.Baukutė sako, kad jaunystėje buvo maža, stora ir jos žodžiais, ryža, ji turėjo svajonę – suvaidinti Karmen, savo atvaizdą matyti didžiausių teatrų afišose, vaidinti anšlaginiuose spektakliuose ir neturėti nė vieno vaiko. Vis dėlto dabar Asta įsitikinusi, kad ją kaip aktorę subrandino dvi sugriuvusios santuokos ir motinystė: „Tai – mano pamokos, už kurias galiu tik padėkoti.“ 

Asta Baukutė / LNK nuotr.

LNK televizijos laidoje „Bučiuoju. Rūta“ garsios scenos moterys kalba apie tai, ko nemato žiūrovas: apie nuolatinę baimę likti be darbo, apie jaunystės kultą, apie konkurenciją ir dramatiškas skyrybas, kurias tenka išgyventi tuomet, kai ant scenos turi būti švytinti, profesionali ir visuomet geros nuotaikos.

„Meluoja ta, kuri sako, kad pikti komentarai jos neveikia. Gali būti užsiauginęs storą skūrą ir nekreipti dėmesio į kandžius žodžius, bet mano patirtis rodo, kad siunčiama bloga energija gadina santykius šeimoje”, – sako Asta Baukutė.

Į ne vieną skandalą įsipainiojusi humoristė su ašaromis akyse prisimena laikus, kuomet ji tapo Seimo nare, o jos gyvenimas buvo narstomas visoje žiniasklaidoje. „Buvo kalbama, kokia aš kvaila ir aišku buvo skaudu. Aš verkdavau todėl, kad žemindavo mano pirminę aktorės profesiją. Jeigu aktorė, komikė, tai ji kvaila ir neanalizuojanti. Buvo skaudu ir buvo ne viena praverkta naktis“, – sako Asta.

Buvusi Seimo narė taip pat kritiškai atsiliepė apie dabar aukščiausius postus valdžioje užimančias moteris politikes: „Nemyliu moterų politikių, kurios neturi vaikų, todėl, kad jos nemato, nebegirdi. Ne todėl, kad jos blogos, bet reikia ne teorijos, o praktikos, jos nežino kokia mums mamoms reikalinga pagalba“.

Kita laidos viešnia, buvusi šokių projektų teisėja ir didžiausių projektų vedėja, choreografė Ieva Jackevičiūtė atvirai pasakoja, ką jai teko išgyventi nusprendus pristabdyti karjerą ir susilaukti vaikų.

Ieva Jackevičiūtė / LNK nuotr.

„Aš pati sąmoningai pasirinkau padaryti didelę ilgą pauzę, atsidėti šeimai, būti su vaikais. Norėjau būti labai gera mama, žmona. Ir traukinys išvažiavo, mano vaikai paaugo, aš jau galėjau grįžti, bet į kur man reikėjo grįžti? Televizijos laidų vedėja – tai nėra ta profesija, kur kažkas laukia ir laiko man vietą. Tas pats teatre, šokio scenoje. Tuomet aš pradėjau šokti spektakliuose, bet, jūs įsivaizduokit, ką reiškia šokti, kai turi mažų vaikų. Gastrolės, spektakliai, kelionės. Pavyzdžiui, šoku Klaipėdoje, spektaklis baigiasi 23 val., į Vilnių grįžti tik 5 ryto. Kur tuos vaikus padėti?“, –  LNK laidoje „Bučiuoju. Rūta“ kalba Ieva.

Moteris prisipažįsta, kad nebelikus darbo televizijoje ir įvykus skyryboms su antruoju vyru šokėju Adomu Norkūnu ji atsidūrė gilioje duobėje – su dviem vaikais, paskolomis ir be pajamų.

Dabar ji dėkinga savo trečiajam, vyrui, 15 metų jaunesniam aktoriui Raimondu Kleziui. „Mano vyras, nors ir jaunesnis, bet labai brandus. Jis man yra pasakęs, kad nereikia užleisti savo karjeros ir padrąsino mane – tu palauk, tau tik 40 metų, tavo laikas dar tik ateina ir tu susprogdinsi viską aplinkui. Mano vyras mane įkvėpė“, – pasakoja Ieva, kuri neseniai pagimdė trečią vaiką, įkūrė teatrą vaikams ir siekia baigti doktorantūrą.

LNK televizijos laidoje „Bučiuoju. Rūta“ – ketvirtadienio vakarą, 20 val.