Duris atvėrė didžiausia Lietuvos meno galerija: 300 kūrinių pirmoji išvydo kviestinė publika

„Art Compensa“ meno įvykis / Teodoro Biliūno nuotr.
„Art Compensa“ meno įvykis / Teodoro Biliūno nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2021-05-27 21:03
AA

Gegužės 28–30 dienomis Vilniuje vyks „Art Compensa“ meno įvykis – sostinės koncertų salėje „Compensa“ atidaroma didžiausia Lietuvos meno galerija. Išvakarėse į galerijos atidarymą rinkosi kviestiniai svečiai.

Kviestinė publika pirmoji išvydo 60-ies Lietuvos menininkų darbus, klausėsi gyvos muzikos ir žiūrėjo filmą, kaip gimė parodos autorių darbai jų dirbtuvėse. 

Po ilgo suvaržymų tarpsnio „Art Compensa“ meno įvykis taps tikra dovana lankytojams, išsiilgusiems gyvų susitikimų su kūrėjais ir jų kūriniais. O menininkams tai puiki proga vėl pristatyti savo kūrybą Lietuvos žmonėms.

2,5 tūkst. kv. metrų koncertų salė virto viena didele menininkų dirbtuve. Čia susitiks pripažinti ir pradedantys karjerą autoriai, stilinga klasika ir meniniai eksperimentai.

Raiškos būdams, temoms ar žanrams nekelta jokių reikalavimų, tad žiūrovai išvys tradicinio ir šiuolaikinio meno jungtį.

Pirmojoje galerijos parodoje savo darbus eksponuoja 60 kūrėjų. Organizatoriai lankėsi menininkų studijose, simboliškai atvėrė jų duris ir atrinko per 300 kūrinių.

Fotogalerija:

Vilniuje duris atvėrė didžiausia Lietuvos meno galerija (75 nuotr.)
+69

„Art Compensa“ vadovas ir kuratorius Ignas Kazakevičius tiki būsimo renginio sėkme. „Ilgai brandintas projektas siekia pakeisti visuomenės požiūrį į meno pasiekiamumą. Džiugu, kad šiam tikslui pavyko suvienyti verslo ir meno atstovus. Manau, renginys pradės išskirtinę menininkų, jų gerbėjų ir meno kūrinių pirkėjų susitikimų seriją“, – viliasi I.Kazakevičius.

Ignas Kazakevičius / Teodoro Biliūno nuotr.
„Art Compensa“ galerijos atidarymas / Teodoro Biliūno nuotr.

Pagrindinis projekto partneris – Lietuvos dailininkų sąjunga (LDS). Jos pirmininkė prof. Eglė Ganda Bogdanienė teigia, kad nauja meno erdvė intriguoja naujomis galimybėmis, renginio formatu ir žadamu gyvu susitikimu.

„Ne vienas meno pasaulio atstovas dramatiškai išgyveno atskirtį nuo meno renginių, net tapo jiems abejingas. Žmonės ilgisi tikro, nuoširdaus bendravimo, tiesioginio meno atmosferos pojūčio – juk ne viską gali patirti per monitorių“, – įsitikinusi E.G.Bogdanienė.

Eglė Ganda Bogdanienė / Teodoro Biliūno nuotr.

Šio meno įvykio iniciatoriai tiki, kad suburs talentingus Lietuvos kūrėjus, o lankytojams suteiks galimybę susipažinti su autoriais asmeniškai ir įsigyti didelio meistriškumo darbų už patrauklią kainą.

Vaizdo įrašas:

Smalsiausius žiūrovus pasitiks leidybos ir dizaino salos, vyks ekskursijos, meno edukacijos. Kaip per 20 minučių atsiranda meno kūrinys, paaiškins ir parodys tapytojas, Vilniaus dailės akademijos lektorius Ansis Burkė.

Įsitraukti į grafikos kūrimo procesą ir būti apdovanotam riboto tiražo grafikos atspaudu nuo kviestinių dailininkų grafikos rinkinio originalių klišių padės menininkas Evaldas Mikalauskis.

Pagrindinė „Art Compensos“ kolekcijos paroda vyks 2 mėnesius, o atrinktų autorių teminės parodos papildys esamą kolekciją ištisus metus.