Grožis – Dūris dėl grožio?

Dūris dėl grožio / Shutterstock nuotrauka
Dūris dėl grožio / Shutterstock nuotrauka
Kristina Solomnikova
Šaltinis: Žmonės
2021-09-11 10:42
AA

Pakeisti veido bruožus XXI amžiuje taip pat lengva, kaip suskaičiuoti, kiek bus dukart du. Norisi išraiškingesnio žandikaulio? Adatos dūris, ir prašom – yra! Putlesnių lūpų? Dar vienas dūris – voilà!

Hialurono rūgšties injekcijos, kurios dar prieš penkmetį Lietuvoje nebuvo taip garsiai aptarinėjama procedūra, šiandien išsikovojo vietą ant pjedestalo. Tačiau riba tarp subtilių pokyčių ir dirbtinio grožio tokia plona, kad ne visada pavyksta išlaviruoti. Saugus produktas, geras specialistas ir, be abejo, saikas – kelios iš būtinų sąlygų siekiant patobulinti savo išvaizdą, sako plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas **dr. Jonas Drąsutis**. Kartu su juo aptarėme dažniausiai pasitaikančius mitus apie hialurono rūgšties injekcijas.

 

#1 mitas: Hialurono rūgšties injekcijos – plastinės chirurgijos alternatyva

Kadangi dažniausiai susiduriu su žmonėmis, kurie kreipiasi dėl estetinių procedūrų, mano praktikoje hialurono rūgšties užpildas skirtas tam, kad žmogus po procedūros džiaugtųsi patobulinta tam tikra veido sritimi. Hialurono rūgšties užpildai naudojami ne tik lūpų apimčiai didinti – su jais galima koreguoti ir skruostus, atlikti korekcijas apatinio žandikaulio srityje.

O rezultatas visuomet priklauso nuo hialurono rūgšties užpildų kiekio. Žinoma, 1 ml užpildų nėra plastinės operacijos alternatyva, tačiau 10–15 ml – jau kas kita. Senstant veide ima nykti riebalinis audinys, todėl hialurono rūgšties užpildai gali būti sėkmingai naudojami skruostų apimties korekcijai, norint kompensuoti apimties trūkumą.

Patobulinus skruostų apimtį, galima atlikti kitas korekcijas: užpildyti nosies–lūpų raukšlę, raukšles ties lūpų kampais, suteikti formą apatiniam žandikauliui. Jeigu dėl amžiaus atsiradę pokyčiai yra ženklesni, tuomet nėra prasmės leisti užpildus, tenka rinktis chirurginį sprendimą – veido patempimo operaciją.

 

#2 mitas: Išraiškinga žandikaulio linija ir skruostikauliai, putlios lūpos anksčiau buvo klinikos duris varstančių pacientų siekiamybė

Tokie prašymai, iš tiesų, yra aktualūs iki šiol. Gal tik pakito tam tikrų veido sričių koregavimo principai ir supratimas apie gražiai atliktas injekcijas. Niekuomet nesižavėjau didelio hialurono rūgšties užpildų kiekio suleidimu į lūpas. Ši sritis gali būti koreguojama subtiliai, kad lūpos atrodytų dailesnės ir niekas neįtartų, jog žmogus lankėsi pas specialistą.

Estetinės medicinos principas – atlikti korekcijas taip, kad kitas žmogus to net nesuprastų. Svarbu veide atkurti tai, ko žmogus neteko dėl amžiaus pokyčių, o ne sukurti kažką dirbtinio. Manau, šis principas artimiausiu metu nepasikeis, nes daugybė žmonių nori atrodyti kuo natūraliau, tarsi „geriausia savo versija“.

 

#3 mitas: Populiariausia – lūpų korekcija hialurono užpildais!

Nedrįsčiau taip sakyti. Bet, neabejotinai, ši procedūra išlieka labai populiari. Skirtingo amžiaus moterims skiriasi ir atliekamų procedūrų pobūdis. Jaunesniame amžiuje merginos pageidauja padailinti atskiras veido sritis: lūpas, nosį, smakro formą. Senstant atsiranda veido pakitimų dėl audinių pokyčio, ir juos galima sėkmingai pataisyti naudojant hialurono rūgšties užpildus, pavyzdžiui, atkuriant apimtį skruostų srityje.

 

#4 mitas: Nesaikingas lūpų putlinimas gali turėti liūdnų pasekmių – lūpos gali subliūkšti  

Atliekant procedūrą reikia vadovautis principu „mažiau yra daugiau“, todėl drastiško lūpų dydžio geriau vengti. Procedūras reikėtų atlikti ne dažniau nei vieną kartą per metus. Žinoma, kad lūpas putlinant be saiko galima tikėtis daugiau problemų – galbūt nevadinčiau to „subliūškusiomis lūpomis“, tačiau nemalonių pokyčių jų srityje tikrai galima patirti.

 

#5 mitas: Nuo užpildų gali išsitampyti veido oda

Tam, kad oda išsitampytų, turėtume naudoti itin didelius kiekius preparato, o veido korekcijos atliekamos dažniausiai su keliais mililitrais hialurono rūgšties užpildų. Tai nėra tas kiekis, kuris gali ištempti odą negrįžtamai. Hialurono rūgšties užpildai labiau skirti tam tikrai sričiai užpildyti, nei jai ištempti. Todėl užpildai leidžiami, pavyzdžiui, į skruostus, kad skruostas atrodytų pilnesnis, arba į paakių sritį, kad ji nebūtų tokia įdubusi ir žmogus atrodytų labiau pailsėjęs.

 

#6 mitas: Po injekcijos atrodysiu tarsi išpurtusi

Pirmiausia į galvą šauna mintis apie netinkamas priemones, kurios buvo naudojamos koreguojant veido bruožus. Taip pat apie netinkamas ar labai dažnai atliekamas procedūras bei saiko nebuvimą. Nereikia pamiršti ir paties žmogaus reakcijos į procedūras, galimų alergijų.