Dvi poros išsiskyrė, kad susiburtų į ketveriukę: tikisi įteisinti santykius ir susilaukti vaikų

Poliamoriška ketveriukė: Rachel Wright, jos buvęs sutuoktinis Kyle‘as, Yairas Lenchneris ir Ashley Giddens  / Socialinių tinklų nuotr.
Poliamoriška ketveriukė: Rachel Wright, jos buvęs sutuoktinis Kyle‘as, Yairas Lenchneris ir Ashley Giddens / Socialinių tinklų nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-09-17 09:04
AA

Monogamija – ne vienintelis pasirinkimas, liudijantis tikrą meilę, tikina dvi sutuoktinių poros, išsiskyrusios tam, kad galėtų puoselėti poliamoriškus santykius. Amerikiečiai Rachel Wright (34), jos buvęs sutuoktinis Kyle‘as, Yairas Lenchneris (36) ir Ashley Giddens (36) susibūrė į poliamorišką ketveriukę, tikisi įteisinti savo santykius ir susilaukti vaikų, rašo „New York Post“.

Viena iš jų, licencijuota santykių terapeutė R.Wright pasakojo, kad pajutusi, jog monogamija – ne jai, galvojo, kad kažkas su ja yra „negerai“. Ji taip pat prisiminė, kaip augant buvo sunku susitikinėti su kitais žmonėmis. Pirmą kartą apie poliamoriją R.Wright sužinojo koledže ir iškart pajuto, kad toks gyvenimo būdas jai tinka. Niujorkietės abejonės dar labiau išsisklaidė, kai susipažino su tame pačiame restorane dirbusiu Kyle'u.

2016 m. jie susituokė ir ilgainiui pradėjo išsamiau tyrinėti poliamoriją – šia tema ėmė skaityti knygas, klausytis tinklalaidžių, o galiausiai ėmė naudotis programėle „Feeld“. Po trejų metų jie nusprendė atverti savo santuoką ir susipažino su kita poliamoriją praktikuojančia pora – Yairu Lenchneriu ir Ashley Giddens.

Poliamoriška ketveriukė: Rachel Wright, jos buvęs sutuoktinis Kyle‘as, Yairas Lenchneris ir Ashley Giddens / Socialinių tinklų nuotr.

„Vienas prie kito derėjome taip, tarsi būtume draugai jau dešimtmečius, – „NeedToKnow“ sakė R.Wright. – Negalėjome nustoti kalbėtis, rašyti žinučių ir leisti laiko kartu“.

„Tai buvo tikrai unikali patirtis, kuri padėjo pamatus tam, ką turime dabar“, – pridūrė ji.

Galiausiai abi poros įsimylėjo viena kitą ir nutraukė savo santuokas, kad „sujungtų gyvenimus ir šeimas“ bei sudarytų ketveriukę, o 2021 m. persikėlė gyventi kartu. „Nė vienas iš mūsų neieškojo gyvenimo partnerių, bet būtent tai ir radome, – per atvirą interviu sakė Rachel Wright. – Mūsų šeimos neįtikėtinai palaikė mūsų santykius ir išsiskyrimą, net ir tuos dalykus, kurių iki galo nesuprato“.

Rachel Wright ir jos buvęs sutuoktinis Kyle‘as / Socialinių tinklų nuotr.

Vis tik ji neslėpė – kad poliamoriški santykiai veiktų sveikai, reikėjo ilgai bendrauti ir įdėti daug pastangų, nestokoti savirefleksijos bei sąmoningumo. Deja, jos sutuoktinis Kyle'as 2023-aisiais paliko santykius, o tai buvo „neįtikėtinai sunku“ R.Wright, kuri vis dar jį myli.

„Jis yra labai ypatingas žmogus ir aš visada jį mylėsiu – mes buvome geriausi draugai ir partneriai“, – sakė ji.

Dabar likęs trejetas tikisi persikelti į miestą, kuriame būtų teisiškai pripažinta jų partnerystė ir jie galėtų susilaukti vaikų. „Jei tik galėsime, abi su Ashley norėtume išnešioti po kūdikį, kurių biologinis tėvas būtų Yairas“, – savo planais dalijosi R.Wright.

Rachel Wright, Yairas Lenchneris ir Ashley Giddens / Socialinių tinklų nuotr.

Nors jų šeimos prisitaikė prie netradicinio gyvenimo būdo, nepažįstami žmonės internete dažnai šaiposi iš šios trijulės.

„Atsitiktiniai nepažįstamieji komentuoja įvairius dalykus, bet žmonės dažnai nekenčia dalykų, kurių nenori suprasti arba kurie juos gąsdina, – sakė ji. – Kartais būna sunku tai skaityti, bet aš užsiauginau storesnę odą – žinau, kas esu ir kokie ypatingi yra mano santykiai, todėl man nereikia girdėti kitų žmonių nuomonės.“

Nepaisant priešiško požiūrio į savo gyvenimo būdą, R.Wright vis tiek skatina kitus šviestis apie poliamoriją, sakydama, kad tai „labai teisingas santykių dizainas“.

„Man nemonogamija yra ne požiūris ar pasirinkimas, o orientacija“, – pridūrė ji.