Dviejų kartų menininkai Aleksandras Pogrebnojus ir Antanas Sutkus sukūrė bendrą projektą

A. Sutkus ir A. Pogrebnojus pristato bendrą projektą / Asmeninio nuotr.
A. Sutkus ir A. Pogrebnojus pristato bendrą projektą / Asmeninio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Lapkričio 9 dieną, Nacionalinėje dailės galerijoje bus atidaryta, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti skirta, retrospektyvinė fotografo Antano Sutkaus nuotraukų paroda „KOSMOS“. Šia ypatinga proga, drabužių dizaineris Aleksandras Pogrebnojus ir pats parodos fotografijų autorius suvienijo jėgas bei sukūrė mados ir meno kolaboracijos projektą – marškinėlius, ant kurių nugulė pro Antano fotoobjektyvą nepraslydę šalies vaizdai.

Graikiškas žodis „kosmos“ reiškia visų daiktų bei laiko visumą – tai kažkas daugiau, nei galime pamatyti plika akimi –, tačiau ši idėja puikiai atskleidžia Antano Sutkaus fotografijų universalumą – jos reflektuoja žmones, šalį, liūdesį ir džiugesį, dangų ir vandenį, vienatvę, senatvę, džiaugsmą ir žaidimą. Tad parodos lankytojai turės ypatingą galimybę išvysti beveik 300 menininko kūrinių. Keturias fotografijas Aleksandras Pogrebnojus perkėlė ant limited edition, penkiasdešimties vienetų, marškinėlių, kuriuos bus galima įsigyti tik parodos metu.

Drabužių dizaineris Aleksandras Pogrebnojus su vienu garsiausių šalies fotomenininkų susipažino būdamas vos ketverių, o jo nuotraukų albume – ne viena Antano daryta nuotrauka. „Mano šeima ir Antanas Sutkus – geri bičiuliai, tad šį žymų fotografą, savo sukurtuose vaizduose įamžinusį mūsų šalies ir jos gyventojų veidą prisimenu nuo pat ankstyvos vaikystės. Visuomet žavėjausi itin lengvu Antano žvilgsniu bei jo neeliniu gebėjimu vaizdo kompozicijos elementus sujungti į darnią visumą“, – pasakoja jau ne pirmą bendrą projektą su menininkais įgyvendinęs drabužių dizaineris.

Aleksandras tikina, jog kolaboracijos su kūrėjais yra neeilinė galimybė praturtinti visuomenę platinant meno kūrinius bei juos populiarinant. Maža to, ant drabužio perkelta, adaptuota idėja taip gali gyventi papildomą gyvenimą bei tampti prieinama ir platesnei visuomenės daliai.