Dviejų mergaičių tragedijos sukrėsta I.Zasimauskaitė paviešino laišką: „Aš irgi ten buvau ir esu“

Ieva Zasimauskaitė, tragedija Neryje / Asmeninio albumo ir Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Ieva Zasimauskaitė, tragedija Neryje / Asmeninio albumo ir Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt, BNS
2023-09-05 17:13
AA

Savaitgalį Vilniuje įvykusi tragedija, kai, įtariama, mama, Neryje nuskandino dvi savo dukras, sukrėtė visuomenę. Šis įvykis itin sujaudino ir vasarą mama tapusią dainininkę Ievą Zasimauskaitę. Po nelaimės moteris paviešino jautrų laišką.

Šiuo įrašu-laišku mamoms Ieva Zasimauskaitė sutiko pasidalyti ir su portalo Žmonės.lt skaitytojais.

„Mieloji, rašau tau šį laišką, nes jaučiu visa širdim, kad tau reikia jį paskaityti. Visų pirma, apkabinu Tave stipriai ir laikau tiek, kiek tau dabar reikia, kad paleistum visas ašaras ir visą nuovargį, baimę ir nerimą ir tą nežinomybę, o kas dabar bus?

Ir iš karto pasakau.. viskas tikrai praeis! Tikrai, nors ir atrodo, kad tai tęsis amžinai, tai praeis!

Visa panika, galvojimas, kad nieko nežinau ir nesuprantu ir man liūdna ir aš nenoriu to. Noriu grįžti į savo senąjį gyvenimą ir nenoriu visko, kas dabar vyksta. Tas nuovargis, chaosas, kontrolės praradimas, kaltės jausmas ir meilės nebuvimas, o gal čia meilė? Bet gi ne taip įsivaizdavau. Galvojau, kad būsiu laiminga, pilna jėgų ir bemiegės naktys man bus nesvarbios..

Bet pavargau. Noriu sugrįžti atgal, kai buvau tik aš. O dabar? Aš nebeesu aš. Aš net nebežinau kas aš? Mama? Kaip? Kada? Kodėl? Ką tai reiškia? Aš noriu pabėgti..

Ir atrodo, kad niekada nebebus kaip buvo. Žinai.. ir nebebus. Bet bus daug geriau. Pažadu. Tu augsi kartu su savo kūdikėliu. Jūs vienas kitam padėsit prisitaikyti prie šio naujojo pasaulio. Nes brangioji, tu irgi gimei! Tu irgi gimei iš naujo. Ir tau reikia per naujo mokytis vaikščioti, kvėpuoti.. Dabar dar giliau. Tau reikia išmokti, kad nebesi tik Tu. Ir dabar tai atrodo taip baisu baisu, bet po to tai atrodys geriausias ir gražiausias dalykas nutikęs tavo gyvenime.

Išbūti.. išverkti, paleisti, išpykti, išgedėti. Ir priimti, kad nebėra kelio atgal. Gali pastovėti vietoje užsimerkus ir garsiai išrėkti kaip baisuuuuu!!!! Nes nemoki, nesupranti, nejauti, nežinai. Bet tai NORMALU! Meilė užgimsta nebūtinai tą dieną, kai gimsta vaikelis... meilė gali užgimti ir vėliau. Nebijok, ji tikrai užgims – anksčiau ar vėliau. Bet užgims.

Ir tu nuostabi. Nuostabiausia. Savo vaikui tu esi VISAS pasaulis. Gražiausia, ypatingiausia, tu jam esi jo stebuklas. Ir jam nesvarbu niekas. Tik jausti Tave šalia. Visokią. Artumas, paglostymai, meilė, šnekėjimas, gugavimas, net jei ir nejauti dabar.. tai ateis. Pažadu Tau. Viskas bus gerai!!! TIKRAI BUS! Nepasiduok.

Apkabinu Tave ir ačiū Tau, kad Tu esi. TOKIA KOKIA ESI ŠIANDIEN. Nebijok. Mes visos moterys šalia Tavęs. Nes aš irgi ten buvau ir esu“, – feisbuke rašė I.Zasimauskaitė.

Žmonės.lt primena, kad rugsėjo 3 dieną Vilnių sukrėtė dviguba tragedija: Neryje nuskendo dvi mažos mergaitės – dvejų ir vienų metų amžiaus.

Jų nužudymu įtariama 36-erių mama, kuri Policijos departamento Personalo administravimo skyriaus darbuotoja.

„Darbą atlikdavo puikiai, dirbo su personalo klausimais, jokių pretenzijų dėl darbo – labai kruopšti. Tačiau buvo uždaro būdo, nebuvo linkusi pasakoti apie save“, – BNS pirmadienį sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Moteris policijoje dirbo 2018-2020 metais, paskui jai pamečiui gimė vaikai. Nuo 2021 metų sausio moteris yra vaiko priežiūros atostogose.

Anksčiau ji, turimais duomenimis, dirbo socialine darbuotoja.

Dėl sveikatos sutrikimo motina sekmadienį paguldyta į ligoninę, ja medikai rūpinasi iki šiol.

Pareigūnai viešai dalijasi versija, kad moteris paskandino dukras ir ketino pati nusižudyti. Vietoje prie Neries, kur įvyko tragedija, paprastai nesimaudoma, nėra paplūdimio. Moteris prie Neries buvo atvykusi savo automobiliu.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl savo artimojo giminaičio ar šeimos nario nužudymo, taip pat dėl bejėgiškos būklės žmogaus nužudymo.

Už šiuos nusikaltimus baudžiama laisvės atėmimu nuo aštuonerių iki 20 metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos. Atsakomybė galima tik tuo atveju, jei ekspertai patvirtina, kad nusikaltimo padarymo metu asmuo suvokė savo veiksmus ir gali atsakyti dėl padarinių.

Kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Jei reikia skubios pagalbos
Skambinkite pagalbos telefonu 112
Jei esate savižudybės krizėje, arba ieškote pagalbos kitam
Jei patyrėte smurtą
Jei reikalinga emocinė (psichologinė) pagalba telefonu, arba internetu
Jei esi vaikas ir tau reikalinga pagalba