Dvigubas metalo smūgis: švedai „Dark Tranquility“ ir suomiai „Ensiferum“ koncertuos Lietuvoje

„Ensiferum“ / Pranešimo autorių nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
AA

2022 m. pavasarį gyva muzika su trenksmu sugrįš į visos Europos koncertines arenas. Po tikrai ilgo laikotarpio be „gyvų“ koncertų Švedijos grupė „Dark Tranquility“ ir Suomijos folkmetalo pažiba „Ensiferum“ suvienys jėgas bendram turui visoje Europoje.

Ši kelionė kartu su kitais dviem juos palaikančiais kolektyvais prasidės balandžio 1 d. Švedijos sostinėje Stokholme ir tęsis per 23 senojo žemyno šalis, o gegužės 27 d. baigsis švedų grupės gimtajame Geteborge net po 53 koncertų serijos, kurių vienas įvyks Vilniaus klube „Vakaris“ 2022 m. gegužės 19 d.

Abi grupės seniai pažįsta viena kitą iš ankstesnių bendrų pasirodymų ir nekantrauja vėl pamatyti visus savo gerbėjus turo koncertuose bei smagiai praleisti laiką. O tuo pačiu ir pristatyti savo naujausius albumus, kuriuos išleido pandemijos metu.

Naujausias, jau dvyliktas studijinis vieno iš novatoriškiausių garsiosios Geteborgo scenos kolektyvų, švedų melodingojo death metalo atstovų „Dark Tranquility“ darbas „Moment“ pasirodė 2020 m. rudenį ir iškart užkariavo gerbėjų simpatijas. Nežiūrint to, kad prieš pat jo įrašus grupė draugiškai atsisveikino su ilgamečiu gitaristu Nicklasu Sundinu.

„Dark Tranquility“ dainos „The Dark Unbroken“ vaizdo klipas:

Tokia vieta ilgai tuščia nebūna: praėjus vos savaitei po išsiskyrimo, grupė anonsavo, kad naujojo darbo įrašus pradeda su dviem naujais nuolatiniais grupės nariais, nuo 2017 m. kartu gastroliavusiais gitaristais Christopheriu Amottu („Arch Enemy“) ir Johanu Reinholdzu.

Suomių grupė „Ensiferum“ iš Helsinkio įsikūrė 1995 m. Jos nariai save vadina melodingo folkmetalo, kuris ypač populiarus jų tėvynėje, atstovais. Audringi gyvi pasirodymai yra neatsiejama jų kūrybos dalis, o diskografijoje – jau aštuoni studijiniai albumai.

„Ensiferum“ dainos „Andromeda“ vaizdo klipas:

Naujausias darbas „Thalassic“, išleistas 2020 m. vasarą, buvo vienas smagiausių prisiminimų iš įrašų sesijų, nes jiems puikiai sekėsi sutarti su prodiuseriu bei perteikti įrašuose muzikines idėjas, kurias grupė su savimi atsinešė į studiją.

Grupė „Ensiferum“ nekantrauja naujojo albumo dainas pristatyti gyvai publikai, nes, anot jų pačių „mums yra didelė privilegija būti muzikantais visą darbo dieną, nes niekada nežinai, ką atneš ateitis. Tikimės, kad galėsime ir toliau daryti tai, kas mums labiausiai patinka. Laukiame puikaus albumo pristatymo turo su savo bičiuliais „Dark Tranquility“. Ir jei jūs tai skaitote, žinokite: mes pasiruošę!“

„Dark Tranquillity“ / Pranešimo autorių nuotr.

„Po tokios ilgos tamsos ir netikrumo dėl ateities gyvos muzikos sferoje, mes labai džiaugiamės, kad pagaliau matome šviesą tunelio gale. Mes sujungsime bendrai savo jėgas ir užkursime ugnį visoje Europoje. Esame tikri, kad visi kartu trokštame ypatingos energijos ir gyvos muzikos patirties – nepraleiskite to kartu su mumis“, – teigia muzikantai ir laukia gerbėjų Vilniuje.

Skaitykite daugiau