Dž.Butkutės vyras E.Strasevičius teisiamas psichotropinių medžiagų byloje: gresia laisvės atėmimas

Elegijus Strasevičius ir Džordana Butkutė / Ryčio Šeškaičio ir Nendrės Žilinskaitės nuotr.
Elegijus Strasevičius ir Džordana Butkutė / Ryčio Šeškaičio ir Nendrės Žilinskaitės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-09-19 11:35
AA

Dainininkės Džordanos Butkutės vyras, jos prodiuseriu dirbantis Elegijus Strasevičius pateko į teisiamųjų suolą narkotinių medžiagų byloje. E.Strasevičių prokurorai kaltina dokumentų klastojimu, kuriuos turėdamas, jis galėjo įsigyti labai didelius psichotropinių vaistų kiekius. Jei Dž.Butkutės vyro kaltė teisme pasitvirtintų, jam grėstų 10 metų laisvės atėmimo bausmė.

Elegijus Strasevičius teisiamas kartu su gydytoju Arūnu Stučinsku, Virgilijumi Šliažu ir jo sutuoktine Dalia Šliažiene, pranešė portalas lrytas.lt.

Kauno apygardos teisme jiems pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų, lenkimo jas vartoti, dokumentų suklastojimo arba arba disponavimo suklastotu dokumentu, taip pat kitų kitų inkriminuojamų nusikaltimų.

Elegijus Strasevičius / Nendrės Žilinskaitės nuotr.

Anot prokuratūros, A.Stučinskas išrašydavo psichotropinių vaistų receptus, suklastodamas dokumentus ir perduodamas juos kitiems kaltinamiesiems ne gydymo tikslais. Taip prichotropinius vaistus gydytojas padėjo įsigyti ir E.Strasevičiui, rašo lrytas.lt.

Portalo duomenimis, vyras medikamentus neteisėtai įsigijo vaistinėse daugiau nei 20 kartų, tačiau neturėjo tikslo jų platinti.

Jei bus įrodyta kauniečio kaltė, jam gresia ilgas laisvės atėmimas.

Vis tik Džordanos Butkutės sutuoktinis šių medžiagų, kaip teigiama, neplatino, tad teismas gali atsižvelgti į šias aplinkybes ir skirti švelnesnę bausmę, nei numatyta įstatyme.

E.Strasevičius yra teistas ir anksčiau – už apiplėšimą 14-kai metų jis sėdo už grotų. Vėliau vyras džiaugėsi pasikeitęs.

Ne mažiau nei 25 netikri receptai

Prokuratūros duomenimis, E.Strasevičius kaltinamas tuo, kad jis laikotarpiu nuo 2020-09 mėn. iki 2021-07 mėn. įgijo ne mažiau kaip 25 neužpildytus receptinius blankus, patvirtintus gydytojo A.Stučinsko antspaudu ir dalimi patvirtintų gydytojo parašu, turėdamas tikslą kartu su minimu mediku sistemingai klastoti receptus, panaudoti, bei padedant jam, neteisėtai vaistinėse įgyti labai didelius psichotropinių medžiagų kiekius turinčių vaistinių preparatų. Savo šį nusikalstamą sumanymą, remiantis kaltinimo medžiaga, Kauno mieste per 25 kartus E.Strasevičius įvykdė.

Tokiu būdu jis, tęstine veika sistemingai klastodamas dokumentus ir juos panaudojęs, neteisėtai disponavo labai dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų.

Kaltinimai ir medikui

Medikas A.Stučinskas kaltinamas tuo, kad jis ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu laiku, tačiau ne vėliau kaip 2021-05-17 turėdamas medicinos praktikos gydytojo licenciją ir jam suteiktą spaudą, nuo 2020-07-31 nebedirbdamas valstybės ar savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigoje, todėl neturėdamas teisės verstis medicinos praktika, žinodamas, kad Lietuvos Respublikos medicinos praktikos įstatymas draudžia konsultuoti asmenis ne sveikatos priežiūros įstaigoje ir skirti jiems gydymą, suklastojo tikrus dokumentus receptus, įrašydamas juose žinomai neteisingus, juridinę reikšmę turinčius duomenis, taip siekdamas kitam asmeniui padėti įsigyti ne gydymo tikslais narkotines ar psichotropines medžiagas.

Įsigijo „savo vartojimui“

D.Šliažienė kaltinama tuo, kad ji sistemingai naudojo suklastotus dokumentus, turėdama tikslą neteisėtai, įsigyti vaistinių preparatų ir psichotropinių medžiagų savo vartojimui.

V.Šliažas kaltinamas tuo, kad įgijęs suklastotus receptus, neteisėtai įgijo psichotropinių vaistų, tokiu būdu, veikdamas kartu su A.Stučinsku, disponavo suklastotais dokumentais – juos panaudojo, bei neturėdamas tikslo platinti, neteisėtai disponavo (įgijo) didelius psichotropinių medžiagų kiekius.

Keturi nusikaltimai, skirtingos ir bausmės

15min detalizuoja, kokie nusikaltimai inkriminuojami keturiems šioje byloje teisiamiems asmenims bei kokias bausmes už juos numato Baudžiamasis kodeksas (BK).

BK 259 straipsnis „Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti“.

  1. Tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas neturėdamas tikslo jas parduoti ar kitaip platinti, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 2 metų.

BK 260 straipsnis „Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu“.

  1. Tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas turėdamas tikslą jas parduoti ar kitaip platinti arba pardavė ar kitaip platino narkotines ar psichotropines medžiagas, baudžiamas laisvės atėmimu nuo dvejų iki 8 metų.
  2. Tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno, siuntė, pardavė ar kitaip platino labai didelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų, baudžiamas laisvės atėmimu nuo 10 iki 15 metų.

BK 264 straipsnis „Lenkimas vartoti narkotines ar psichotropines medžiagas“.

  1. Tas, kas padėjo asmeniui įsigyti, vertė, lenkė ar kitaip jį pratino ne gydymo tikslais vartoti narkotines ar psichotropines medžiagas, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

BK 300 straipsnis „Dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu“.

  1. Tas, kas pagamino netikrą dokumentą, suklastojo tikrą dokumentą arba žinomai netikrą ar žinomai suklastotą tikrą dokumentą laikė, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.