E.Daniūtė – apie šokių varžybose sužibėjusią dukrą Evitą: „Treniravau ją kaip griežta pedagogė“

Editos Daniūtės-Gozzoli dukra Evita šokių važybose Londone / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Sekti tėvų pėdomis vieniems vaikams – natūralu, kitiems – nepriimtina, tačiau, kaip Žmonės.lt sako sportinių šokių šokėja, trenerė ir teisėja Edita Daniūtė-Gozzoli, tai neabejotinai yra sunku. Nelengva ir jos dukrai Evitai, po 2 metų pertraukos sugrįžusiai ant parketo ir vos po pusmečio repeticijų su partneriu Afoninu Danylo dalyvavusiai prestižinėse varžybose Londone. Sunkus darbas leido pasiekti puikų rezultatą – šeštąją vietą finale. „Evita nuostabiai pasirodė ir labai ja didžiuojuosi“, – džiaugiasi E.Daniūtė-Gozzoli.

Šiomis dienomis Mirko ir Edita Gozzoli, jos dukra Evita ir merginos šokių partneris Afoninas Danylo iš Ukrainos mėgaujasi pačiomis pakiliausiomis emocijomis – poros sėkmė prestižinėse šokių varžybose viršijo visų lūkesčius. Kalbėdama su portalu Žmonės.lt Edita prisipažįsta, kad nė vienas iš jų keturių tokios aukštos vietos nesitikėjo.

„Šios varžybos – vienos svarbiausių pasaulyje, o jie, kaip pora, čia dalyvavo pirmą kartą. Galvojau, kad patekti į pusfinalį būtų labai puiku, to labai norėjau, bet finalo nesitikėjau. Vis tik jie užėmė šeštąją vietą ir dar per penkioliktąjį Evitos gimtadienį. Visai šeimai buvo labai daug džiaugsmo“, – gerų emocijų nestokoja Edita Daniūtė-Gozzoli.

Edita Daniūtė-Gozzoli su dukra Evita šokių važybose Londone / Asmeninio albumo nuotr.

Vis tik graži istorija prasidėjo gana liūdnomis aplinkybėmis. Pavasarį jaunasis šokėjas kartu su mama bėgo iš karo siaubiamos Ukrainos. Vaikino situacija, anot Editos, buvo labai sudėtinga: jo šeima neturėjo galimybių leisti jam šokti Italijoje, tad kreipėsi į Gozzoli šeimą su prašymu jį pagloboti ir mokyti sportinių šokių. Gėris sugrįžo dvigubai: į šeimą priimtas vaikinas įkvėpė Editos dukrą Evitą po kelerių metų pertraukos grįžti į sportinius šokius.

„Afoninas – labai geras, puikiai išauklėtas, draugiškas berniukas. Jis daug padeda, stengiasi ir turi begalinį norą šokti, kuris paskatina ir Evitą. Be to, jie kartu labai gražiai atrodo. Dukrai dauguma vaikinų buvo per žemi, o su Afoninu jie ir ūgiu, ir proporcijomis vienas kitą atitinka. Tai – daug žadanti pora“, – portalui Žmonės.lt sako Edita.

Tose pačiose varžybose, būdama vos metais vyresnė už Evitą, kadaise šoko ir pati Edita. Tuomet su partneriu Arūnu ji užėmė penktąją vietą finale, tad, matant pasipuošusią ir ant parketo šokančią dukrą, jai sukilo aibė prisiminimų. „Buvo visiškas dežavu“, – juokiasi moteris.

Sportinių šokių profesionalė labai džiaugiasi savo auklėtinių įvaizdžiu. Dukros vilkėtą rožinės ir juodos spalvos suknelę kartu su italų dizainere kūrė pati Edita.

„Manau, kad suknelė – labai nebloga, o bendras įvaizdis – puikus. Jis turi daug reikšmės ir šiai porai labai padėjo“, – tvirtina E.Daniūtė-Gozzoli, dėl Evitos suknios sulaukusi komplimentų jūros.

Griežta dienotvarkė ir reikli mama

Vis tik, norint pasiekti puikių rezultatų, vien tik noro neužtenka – reikia daug ir sunkiai dirbti. Prieš pusmetį Italijoje prasidėjo labai intensyvus pasiruošimas varžyboms, vasarą persikėlęs į Lietuvą, kur Edita organizavo šokių stovyklas. Kadangi Evita pastaruosius dvejus metus ant parketo nesisuko, jai pirmiausia reikėjo atgauti fizinę formą.

„Reikėjo stipriai pasitempti, nes ji anksčiau nebuvo pasiekusi labai profesionalaus lygio ir dar padariusi pertrauką, – sako Edita ir priduria, kad norint tinkamai pasiruošti rimtoms varžyboms, pusmečio gali neužtekti. – Iš principo, kad pora susišoktų ir imtų vienas kitą jausti, reikia bent jau metelių.“

Editos Daniūtės-Gozzoli su šokių partneriu Afonin Danylo / Asmeninio albumo nuotr.

Šiuo atveju Evita ir Afoninas neturėjo tiek laiko, kiek būtų norėję. Edita tvirtina, kad jų porai to pusmečio dar tikrai reikia ir jau yra numatyta, ką teks pakeisti, išmokti ir sušokti, tačiau ji tiki – kuo toliau, tuo bus geriau.

Nepaisant šių aplinkybių, Editos dukrai su porininku pavyko pasiekti tai, ko nė vienas iš komandos nesitikėjo. Kokia jų sėkmės paslaptis? Porą į priekį vedė tikslas, kuris, anot trenerės, šiuolaikiniam jaunimui yra būtinas.

„Kad vaikai norėtų šokti, reikia varžybų. Kai užsibrėžiamas tikslas, viskas yra daug lengviau: jie tampa labai motyvuoti, nori treniruotis ir ruoštis. Jeigu tiesiog sakai, kad reikia šokti ir gerinti rezultatus, jiems, vos tik pasidaro fiziškai sunku, atsiranda visokių minčių“, – patirtimi dalijasi Edita.

Editos Daniūtės-Gozzoli dukra Evita ir Afonin Danylo šokių važybose Londone / Asmeninio albumo nuotr.

Ji priduria besidžiaugianti, kad šiais laikais, kai nemažai vaikų yra įnikę į socialinius tinklus ir nelabai motyvuoti, Evita turi su šokiais susijusių tikslų. „Manau, kad šokiai yra labai geras vaistas nuo depresijos ir visų problemų“, – šypsosi ji.

Paklausus, kodėl poros debiutui buvo pasirinktos tokios rimtos varžybos, Edita įvardija daug priežasčių. Pirmiausia – spalis buvo pats palankiausias metas, leidęs komandai tinkamai pasiruošti ir pasirūpinti visais reikiamais pasirodymo elementais. Kitas motyvas – didesnis stimulas stengtis.

„Kadangi visos šeimos investicijos labai didelės, be to, svetimas berniukas gyvena kartu, nepradėsi tuo mažų, paprastų varžybų. Reikia iškart imtis svarbiausių“, – tvirtina šokėja.

Editos Daniūtės-Gozzoli dukra Evita su Mirko Gozzoli / Asmeninio albumo nuotr.

Reikli trenerė įsitikinusi, kad nepatogios ir streso kupinos situacijos veda į tobulėjimą, tad nei globojamam Afoninui, nei dukrai Edita atlaidi nebuvo. Ji neslepia, kad repeticijose elgdavosi labai griežtai, tad teko įsikišti ir jos vyrui Mirko.

„Tarp manęs ir Evitos nebuvo jokio mamos ir dukros ryšio, nes priešingu atveju būtų prasidėjusios ašaros. Treniravau ją tik kaip pedagogė, vyko grynas darbas. Mirko sakė, kad esu per griežta ir turiu būti minkštesnė, kadangi jie – dar labai jauni“, – su Žmonės.lt dalijasi ji.

Pastarąjį pusmetį Evitai teko atsisakyti ir nemažai pramogų. Tai lėmė ne tik intensyvus pasiruošimas varžyboms, bet ir protinis krūvis, mat penkiolikmetė lanko tiksliųjų mokslų licėjų.

Editos Daniūtės-Gozzoli dukra Evita šokių važybose Londone / Asmeninio albumo nuotr.

„Būdavo didžiulis nuovargis. Ji grįždavo iš mokyklos, pavalgydavo, tada vykdavo į treniruotes, vėliau atlikdavo namų darbus ir eidavo miegoti, kadangi kitą dieną laukdavo tas pats“, – sako pašnekovė.

Vis tik tai – dar ne iššūkių pabaiga. Edita tikina – vaikai, kurie seka tėvų pėdomis, turi susidoroti su dvigubai didesniu psichologiniu spaudimu nei kitokį kelią pasirinkę jaunuoliai.

„Kai atžalos bando pasiekti tai, ką pasiekė jų tėvai, baisiausia, kas gali nutikti, yra žmonių kalbos ir lyginimas, – tikina E.Daniūtė-Gozzoli ir priduria, kad nors Evita didžiuojasi visada, Londone šis jausmas buvo ypač stiprus. – Sakiau jai: šios varžybos parodys, ar ji yra pasiruošti atsiduoti šimtu procentų, kad pasiektų aukščiausią lygį ir ar man verta toliau investuoti į šitą projektą. Ji tikrai parodė, kad yra užsispyrusi, stipraus charakterio ir kai kažko nori, gali tai pasiekti“.

Editos Daniūtės-Gozzoli dukra Evita Londone / Asmeninio albumo nuotr.

Po itin sėkmingo starto Evita su porininku sustoti nežada. Nors Gozzoli šeima nusprendė šiek tiek laiko praleisti Londone, o Afoninas išvyko į mamos gimtadienį Šveicarijoje, kur dabar apsistoję jo tėvai, komanda jau turi numatę sekantį tikslą – lapkritį vyksiantį pasaulio čempionatą.

„Mamai labai patiko šitas projektas, tad toliau treniruosimės, dirbsime, tikėsimės ir džiaugsimės. Viskas toliau tvarkingai suplanuota, jokio poilsio nebus“, – kalbėdama su Žmonės.lt juokiasi Edita Daniūtė-Gozzoli.

Fotogalerija:

Editos Daniūtės-Gozzoli dukra Evita šokių važybose Londone (12 nuotr.)
+6
Skaitykite daugiau