E.Dragūno komentarai apie Ukrainą sukėlė skandalą: pasipiktinimą išreiškė žinomi žmonės

Egidijus Dragūnas, Justinas Jarutis ir Indrė Stonkuvienė / BNS nuotr.
Egidijus Dragūnas, Justinas Jarutis ir Indrė Stonkuvienė / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-02-28 09:55
AA

Egidijus Dragūnas-Sel, ne kartą įsivėlęs į įvairius skandalus, Rusijos karo prieš Ukrainą fone įžiebė dar vieną. Metu, kai visame pasaulyje vyksta Ukrainos palaikymo akcijos ir stengiamasi padėti kenčiantiems žmonėms, žinomas Lietuvos atlikėjas pasisakė, kad agresyvūs Rusijos veiksmai yra „natūralus planetos išvalymas“.

Apie karinę Rusijos invaziją į Ukrainą kalba kone visi, aktyviai pasisako ir žinomi žmonės – apžvelgia situaciją ir kviečia padėti nuo karo kenčiantiems ukrainiečiams. Šia tema savo „Instagram“ paskyroje prakalbo ir grupės SEL lyderis Egidijus Dragūnas. Vis tik jo pasisakymas sukėlė nemažą sujudimą.

„Daug žmonių manęs klausia nuomonės, ką aš manau apie viską ir kodėl tyliu, kodėl nieko nepasakau. Mano nuomonė yra tokia: yra žmonės, kurie sukuria ginklą, yra žmonės, kurie paliečia ginklą, yra žmonės, kurie gali šaut į žvėrį, ir yra tie, kurie gali šaut į žmogų. Tai va tie, kurie ten sėdi ir šaudosi, vyksta natūralus planetos išvalymas. Tegu jie ten b... šaudosi, aš už taiką“, – savo vaizdo įraše sakė E.Dragūnas, tačiau netrukus jį ištrynė.

Egidijus Dragūnas pasipuošė Simonos Starkutės kurtu kostiumu / „Prokadras“ nuotr.

Į nejautrius atlikėjo pasisakymus itin sureagavo nuomonės formuotoja Indrė Stonkuvienė.

„Negaliu susilaikyti dėl šio žmogaus, visų pirma kaip mama, kaip žmogus, kuriam rūpi, kad nevyktų karas! Žūsta žmonės! Vaikai! Vyrai! Klausyti šio žmogaus vėpliojimų (ir nebejuokinga), gąsdina žmonių neadekvatumas. Sėdi sau, kelia taurę jis ir dar pasisako tokius š... – tikrai??? Natūralus planetos išvalymas? Aš už tai, kad šis žmogus nesurinktų arenų“, – savo „Instragrame“ rašė I.Stonkuvienė.

Nepritarimą jo komentarams išreiškė ir dainininkas Justinas Jarutis. Po to Egidijus Dragūnas pasidalijo kitais vaizdo įrašais, kuriuose minėjo, kad jam paskambino buvęs prodiuseris Martynas Tyla ir patarė nesivelti į skandalą. Vis tik pats atlikėjas savo poziciją bandė paaiškinti plačiau ir iškeikė jį sukritikavusius žmones.

Indrė Stonkuvienė

„Nebūkit idiotai, jus skatina būti idiotais. Jūs remiat maistu žmones, kurie dabar susipykę? Skatinkit taiką šią minutę. Daug žmonių nesupranta, kas yra karas. Jūs galvojat, kad paprasti rusai ir ukrainiečiai nekenčia? Tie rusai nei kalti, nei ką. Jūs matytumėt tą Rusiją, aš pervažiavęs ją visą, matęs ir Ukrainą“, – kalbėjo jis.

„Jaruti, p******te, aš atvažiuosiu tave per šikną a****u. Aš šiandien ryte paaukojau 50 tūkst. eurų Ukrainai, o ką tu padarei, dūchas? B**d pavogei mano M.A.M.A nominaciją“, – tęsė E.Dragūnas, tačiau teiginio dėl paramos jokiais kitais būdais nepatvirtino.

Justinas Jarutis

„Sel“ lyderio komentarais pasipiktino ir grupės nariai. Pirmadienį jie pareiškė paliekantys grupę.

„Po vakarykščių vadovo pasisakymų ir filmuotų video, mes – muzikantai: Kasparas Meginis, Julius Valancauskas, Jonas Butvydas, Viktoras Woop, Mindaugas Balčiūnas, Romas Rainys, Silvija Pankūnaitė-Micutė oficialiai pareiškiam, jog daugiau nebūsime grupės SEL dalimi.
 
Pabrėžiame, kad visi iki vieno stipriai nepritariame Egidijaus komentarams (bei visiškai esam prieš kolegų atlikėjų žeminimą).
Tiek būtų šiuo klausimu.
 
#СлаваУкраїні“, – rašė Kasparas Meginis.

Pirmadienio rytą E.Dragūnas savo „Instagrame“ pasisakė vėl, tačiau jau gerokai jautriau.

„Mieli tikri žmonės! Aš esu šoke nuo to, kas vyksta jau eilę dienų! Aš myliu Ukrainą, mano daug draugų šią minutę ten. Aš toks pat kaip ir jūs, Dievas mato, kaip aš išgyvenu. Aš pergyvenu už mus visus. Aš pergyvenu už Lietuvą kaip ir jūs visi. Tai, kas vyksta, yra tragedija.

Gaunu daug piktų žinučių šiandien, daug pykčio! Netingėkit, kas viduj blogai jaučiatės, išsiliekit, aš pabūsiu tuo pykčio sugertuku, tik kad to pykčio būtų mažiau jūsų širdyse.

Ir pabaigai, mano žinutės prasmė: yra žmonės, kurie kuria ginklus, aš jų nemėgstu. Yra žmonės, kas liečia ginklus, aš jais nepasitikiu. Yra žmonės, kurie gali šauti į gyvūną, aš niekad nesuvokiau šito pomėgio. Ir yra žmonės, kurie gali šauti į žmogų, tai antžmogiška. Tai va, aš nei vienas iš šitų personažų“, – rašė SEL lyderis.