E.Dragūno teisme dėl pareigūnų įžeidimo – kuriozinė Selo paieška ir neaiškumai dėl bylos ateities

Egidijus Dragūnas / Mariaus Čepulio nuotr.
Egidijus Dragūnas / Mariaus Čepulio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-11-23 09:48
AA

Policijos reido metu per automobilio langą rodytas nepadorus gestas ir garsiai, bet nekorektiškai pareikšta nuomonė apie pareigūnų darbą virto administracinio teisės pažeidimo byla SEL lyderiui Egidijui Dragūnui (40). Selas sumaištį teisme sukėlė net neatvykęs į posėdį – tarp žiniasklaidos atstovų buvo pasklidęs gandas, kad E.Dragūnas pasimetė teismo rūmuose, o kokia bylos perspektyva jam neatvykus, paaiškėjo tik vėliau.

Selui iškeltos bylos šį ankstų trečiadienio rytą planavo imtis Vilniaus miesto apylinkės teismas.

E.Dragūnui inkriminuojami iškart du pažeidimai – ne tik nedidelis chuliganizmas, bet ir policijos pareigūno garbės įžeidimas.

Dėl rezonansinio įvykio teisme nuo ryto vyko žiniasklaidos sujudimas – kai kurie reporteriai tykojo žvaigždės dar prieš 8 val.

Posėdis buvo numatytas 8.30 val. penkiaaukščių teismo rūmų cokoliniame (nuliniame) aukšte. Tačiau dėl didžiulio susidomėjimo teismo šeimininkai nutarė perkelti procesą į reprezentacinę salę 5-ame aukšte. Rūsyje ant salės durų atsirado atitinkamas užrašas ryškiu rašikliu. Posėdžio sekretorius, teisėja ir būrys operatorių, fotografų bei žurnalistų E.Dragūno laukė penktajame aukšte.

Pro šalį ėjusi viena teisininkė replikavo, kad „jeigu jūs jo laukiate čia, jis yra ketvirtame aukšte.“ Žurnalistai nuėjo vienu aukštu žemiau. E.Dragūno ten nebuvo. Žiniasklaidos atstovai teiravosi kitos bylos fojė laukiančių policijos patrulių – pastarieji užtikrino, kad Selo čia nebuvo.

E.Dragūno taip ir nesulaukusi teisėja Rasa Paužaitė galėjo imtis kitų darbų.

Išsišoko reido metu

Žmonės.lt primena, kad kone visą gyvenimą su teisėsauga, regis, sąmoningai konfliktuojantis E.Dragūnas naujų nemalonumų prisidarė spalio 22-ąją.

Tą naktį iš penktadienio į šeštadienį, kai Vilniaus patruliai įprastai tiesiog tikrino vairuotojų blaivumą, o E.Dragūnas pro reido vietą vyko kaip automobilio keleivis, dainininkas vis tiek sugebėjo „pasižymėti“ – už necenzūrinės vidurinio piršto kombinacijos rodymą ir nepagarbių replikų pareigūnų atžvilgiu naktį jis buvo pristatytas į policijos komisariatą.

Teisėja R.Paužaitė Žmonės.lt trečiadienio rytą sakė, kad ko kas negali nuspręsti, ar byla bus išnagrinėta administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui už akių, ar iš naujo kviečiant jį į posėdį.

E.Dragūnui gresia bauda

Vien policijos pareigūno garbės ir orumo įžeidimas, reiškiamas žodžiu ar kūno gestais, įžeidžiančiu elgesiu, kibimu ar kitokiu elgesiu, užtraukia baudą nuo 86 iki 144 eurų arba administracinį areštą nuo 15 iki 30 parų.

Pagal kitą Administracinių teisės pažeidimų kodekso straipsnį, už nedidelį chuliganizmą Selui taip pat gresia bauda: necenzūriniai žodžiai ar gestai viešosiose vietose, įžeidžiamas kibimas prie žmonių ar kiti panašūs veiksmai, pažeidžiantys viešąją tvarką ir žmonių rimtį, – užtraukia baudą nuo 28 iki 86 eurų arba administracinį areštą iki 30 parų.

Kodėl neatvyko ir ko tikisi Selas?

Formaliai gintis tokioje byloje nuo policijos mestų kaltinimų yra E.Dragūno teisė, bet ne pareiga. Tačiau, kaip paaiškino teisėja, kompiuterinė teismo sistema, kurioje registruojami asmenų prašymai atidėti bylos nagrinėjimą veikia sulėtintai. Iki pietų R.Paužaitė vylėsi turėti pilną informaciją apie galimai užregistruotą tokį arba kitokį prašymą.

Paklausta, ar byloje užtenka duomenų, kad būtų galima išnagrinėti ją tiek be pareigūnų, tiek be paties E.Dragūno, teisėja sakė, kad teoriškai kaltinimai turėtų būti paremti policijos surinktais bylos duomenimis. Tačiau R.Paužaitė sakė nenorinti prognozuoti to, kas susiję su bylos išnagrinėjimo perspektyvomis.

Teisėja vis dėlto nutarė mėginti surengti pakartotinį šios bylos nagrinėjimą – kitas posėdis E.Dragūnui numatytas gruodžio pradžioje.