E. Jakilaitis prabilo apie kandidatavimą į LRT generalinio direktoriaus postą

Edmundas Jakilaitis
Edmundas Jakilaitis
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-01-10 15:17
AA

Trečiadienį žurnalistas Edmundas Jakilaitis pranešė pradėjęs svarstyti galimybę kandidatuoti į LRT generalinio direktoriaus postą. Pareiškimą E.Jakilaitis išplatino savo feisbuko paskyroje.

„Beprecedentis Lietuvos istorijoje puolimas prieš LRT ir akivaizdus mano ir mano kolegų persekiojimas už valdžios kritiką privertė mane rimtai svarstyti galimybę kandidatuoti į LRT generalinio direktoriaus postą.

Tokiu atveju matyčiau du esminius savo veiklos tikslus:

1. Maksimalus objektyvumas ir nepriklausomumas

2. Maksimalus skaidrumas

LRT, visuomenės nuomonės apklausų duomenimis, yra objektyviausias ir patikimiausias transliuotojas Lietuvoje, tačiau tobulėti dar tikrai yra kur.

LRT darbuotojų, ypač žurnalistų, apsaugojimas nuo galimo politinio poveikio ar, kaip dabar matome, persekiojimo už kritiką, taip pat būtų vienas svarbiausių mano veiklos prioritetų“, – savo feisbuke rašė Edmundas Jakilaitis. Viešame įraše žurnalistas trumpai pristatė savo viziją, palietė LRT skaidrumo klausimą.

Konflikto ištakos

E.Jakilaičio tekste minėtas puolimas – tai pastaruoju metu politikų rodomas padidintas dėmesys ne tik LRT, bet ir E.Jakilaičio bei Lauryno Šeškaus kuriamam televizijos turiniui, net jų žmonoms.

Šio konflikto užuomazga pastebima dar prieš mėnesį, kai E.Jakilaitis primygtinai į savo laidą kvietėsi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderį Ramūną Karbauskį, tačiau šis ne tik atsisakė, bet ir viešai paskelbė apie neaiškumus Seimui pateiktoje LRT ataskaitoje ir kaip pavyzdį pateikė su E.Jakilaičiu susijusių įmonių finansus.

Į tai dar tą pačią dieną E.Jakilaitis atsakė 24 viešais klausimais R.Karbauskiui. Žurnalistas klausė apie R.Karbauskio verso ryšius su Rusija, nuslėptus mokesčius, trąšų verslą ir t.t. Į juos atsakymų iki šiol nėra sulaukta, tačiau politikas tikina, kad jam pateikti klausimai – tik bandymas nukreipti dėmesį nuo LRT problemų.