E.Jakilaitis pranešė apie karjeros pokyčius: „Myliu savo darbą, bet kai ką myliu labiau“

Edmundas Jakilaitis ir Rasa Jakilaitienė / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Edmundas Jakilaitis ir Rasa Jakilaitienė / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-12-10 16:06
AA

Ketvirtadienį laidų vedėjas, žurnalistas Edmundas Jakilaitis (43) pranešė atsitraukiantis nuo kasdienės politikos aktualijų. Jo žmonai, užsienio reikalų ministro atstovei spaudai Rasai Jakilaitienei (44), jungiantis prie ministrės pirmininkės komandos, E.Jakilaitis siekia išvengti interesų konflikto, todėl dirbti taip, kaip anksčiau, nebegali.

Viešu įrašu apie priimtą savo sprendimą E.Jakilaitis pasidalijo socialiniame tinkle. Žurnalistas pareiškė keičiantis darbo pobūdį ir įvardijo tokio pasirinkimo priežastis. 
 
„Apie pokyčius.
24 metus dirbu žurnalistu. Visus tuos metus žurnalistu dirbu tik naujienų ir aktualijų srityje televizijoje. Parengiau begalę reportažų, interviu, diskusijų, debatų. Mokiausi iš geriausių ir pats siekiau tokiu tapti. Dirbau įvairiausiose pozicijose – reporteriu, žinių vedėju, apžvalgininku, konsultantu užsienio televizijose, vadovavau ir kūriau žinių tarnybas bei televizijas. Dirbau vienas ir vadovavau dideliems kolektyvams, bet visada dirbau žurnalistu, kokias kitas pareigas beužimčiau. Tik TV aktualijų žurnalistiką visus tuos metus laikiau savo pašaukimu ir svarbiausiu gyvenimo keliu.
Edmundas ir Rasa Jakilaičiai / Teodoro Biliūno nuotr.
Beprotiškai myliu savo darbą, bet kai ką myliu labiau. Daugiau nei dvidešimt metų esame drauge su mano žmona Rasa. Ji aukojo daug savo laiko, svajonių ir ambicijų dėl mano sėkmės. Ji, dažnai dirbdama perdien po keliolika valandų ir septynias dienas per savaitę, visuomet daugiau laiko už mane skyrė vaikams, namams ir, žinoma, man. Ji visada mane palaikė ir drąsino, visada buvo šalia, kai pradėdavau tai, kuo nelabai kas tikėjo, kai ėjau prieš tuos, kurie atrodė labai galingi, kai parų paromis dėl įvairiausių žurnalistinių temų negalėdavau užmigti – buvo šalia ir kai sekėsi, ir kai vos ne daužydamas galvą į sieną negalėdavau pakeisti kokios nors situacijos darbe. Visada.
 
Abu baigėme žurnalistiką, Žurnalistikos institute Vilniaus Universitete ir susipažinome. Po dešimtmečio darbo TV žiniose, daugiausia ekonomikos/verslo naujienose, Rasa pasuko kita kryptimi – į komunikaciją. Ji dirbo nepriklausoma viešųjų ryšių specialiste, po to tapo finansų ministrės Ingridos Šimonytės patarėja ir atstove spaudai, vėliau – užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus patarėja ir Lietuvos pirmininkavimo Europos sąjungoje komunikacjjos vadove.
 
Per pastarąjį dešimtmetį man ne visada buvo lengva balansuoti tarp žurnalisto laisvės ir tam tikro interesų konflikto mano artimiausiam žmogui užimant politinio pasitikėjimo pareigas. Manau, kad jai, būti tokio veikėjo žmona, irgi nebuvo dovana. Bet taip jau buvo.
Rasa ir Edmundas Jakilaičiai (10 nuotr.)
+4
O dabar – kita situacija – Rasa jungiasi prie ministrės pirmininkės komandos, tampa jos patarėja ir atstove spaudai. Man, kaip politinių, ekonominių ir kt. aktualijų laidų vedėjui, ši situacija tampa dar sudėtingesnė.
 
Manau, kad dabartinėje situacijoje vienas iš mudviejų turime keisti savo planus, todėl pranešu, kad netrukus, t.y. ne vėliau nei nuo naujųjų metų, bent ketverių metų politiniam ciklui, stabdau savo kaip politinių aktualijų laidų vedėjo veiklą.
 
Kažkiek užtruks civilizuotai pabaigti ar nutraukti kai kuriuos įsipareigojimus.
Dirbsiu televizijoje, vesiu laidas, kurios nesusietos su kasdienėmis politikos aktualijomis ar tiesiogine Vyriausybės veikla, taip pat esu redaktorius ir prodiuseris – kuriu TV laidas, dokumentinius filmus, serialus ir dar daug ką. Turėčiau ir ateityje šį tą nuveikti – idėjų ir puiki komanda yra.
 
Bet viskas jau bus kitaip – jokių aktualių interviu, forumų bei debatų.
Niekada negalvojau, kad taip nuspręsiu, bet esu laimingas apsisprendęs būtent taip.“