E.Mildažytės laida su B.Tiškevič sukėlė ažiotažą: žiūrovai pajautė „svetimą gėdą“

Beata Tiškevič ir Edita Mildažytė / LRT laidos stop kadras
Beata Tiškevič ir Edita Mildažytė / LRT laidos stop kadras
Šaltinis: Žmonės
2022-01-07 11:35
AA

Internetas ūžia. Eteryje pasirodžius portalo Lrt.lt laidai „Svečiuose pas Editą“, žado netekę žiūrovai nesiliauja dalintis savo įspūdžiais ir komentarais. Editai Mildažytei kliuvo dėl klausimų laidos viešniai tinklaraštininkei ir verslininkei Beatai Tiškevič, o pats interviu įvertintas kaip netaktiškas puolimas.

Šis pokalbis buvo nufilmuotas 2021 m. rugpjūtį, o eterį išvydo pirmą Naujų metų savaitę. Tačiau Editos Mildažytės interviu su Beata Tiškevič laidoje „Svečiuose pas Editą“ daugelį žiūrovų nuvylė.

„Kiek kartų per savaitę myliesi? Kodėl skuti kojas, jei pati esi feministė ir propaguoji feminizmo vertybes?“. Tai tik keli E.Mildažytės klausimai sutrikdę ir B.Tiškevič, ir dalį žiūrovų. Jiems taip pat užkliuvo netaktiškas laidos vedėjos tonas.

Be žado likę žiūrovai

Portale Lrt.lt pasirodžius laidos įrašui, Beata Tiškevič juo pasidalijo su savo sekėjais ir atidavė į viešą teismą. Nors pasidalindama įrašu pati Beata pridūrė, kad galiausiai rezultatu džiaugiasi, laidą peržiūrėję interneto vartotojai turėjo visai kitokią nuomonę.

„Nusivyliau Mildažyte, sąmoningai žemino pašnekovę, bandė įkasti visomis prasmėmis, bet Beata Tiškevič atsilaikė provokacijai, tai ir parodo moters stiprybę ir aukštą saviveretę, ko gerbiamajai Mildažytei trūksta“, – rašė vienas komentatorius.

„Svetima gėda. Ir už tai, kad p.Edita uždavinėjo tokius klausimus, kokius uždavinėjo; ir už nuolatinį pašnekovės tujinimą; ir už tai, kad šitai parodė visuomeninis transliuotojas. Gėda!“ – pritarė kita internautė.

Beata Tiškevič ir Edita Mildažytė / LRT laidos stop kadras

„Oi, kaip nejauku. Atrodo, kad vedėja bando visą laiką įtikinti pašnekovę užsirišti burną ir stoti prie puodų, tyliai ramiai valdyti mažąjį namų ūkį ir visiškai atmušinėja, nepriima ir net nebando suprasti Beatos atsakymų...“ – rašė kita komentatorė, pastebėjusi, kad feminizmo tema Editai Mildažytei nėra iki galo suprasta.

„Po klausimo apie gniuždymą ir siaubingas psichologines traumas, kurios „priveda“ prie feminizmo būčiau atsistojus ir išėjus“, – savo nuomonę išsakė Beatos Tiškevič sekėja.

Dviejų skirtingų kartų patirtys

Vis dėlto pasitaikė ir vienas kitas teigiamas komentaras, kuriuose teigiama, kad įdomu stebėti skirtingų kartų moterų požiūrių sandūrą.

„Labai labai įdomus interviu. Iš pradžių pyktelėjau, nes pasirodė kaip puolimas, provokacija. Bet tai dviejų skirtingų kartų patirtys, suvokimas, įžvalgos, kas tik dar labiau surezonavo“, – rašė viena komentatorė.

B.Tiškevič: „Edita man buvo pavyzdys“

Žmonės.lt susisiekus su pačia Beata Tiškevič ši patikino, kad nors visada gerbė laidų vedėją Editą Mildažytę, šis interviu ją nustebino.

„Pokalbis buvo nufilmuotas 2021 m. rugpjūtį, tad nuo jo jau praėjo keli mėnesiai, mano emocijos ataušusios, dėl to ir prisiminimai gali būti netikslūs“, – portalui Žmonės.lt sakė Beata Tiškevič.

„Na, aš tikėjausi gražaus, atviro pokalbio, jaučiau didelę pagarbą Editai dar tuomet, kai pati buvau LRT laidų vedėja, ji man buvo pavyzdys. Džiaugiausi, pagaliau turėsianti progą su ja pabendrauti (anksčiau tik prasilenkdavome LRT koridoriuose).

Beata Tiškevič ir Edita Mildažytė / LRT laidos stop kadrai

Kai pokalbis pakrypo visai kita linkme, nustebau, bet vis tikėjausi, kad dar grįšime į vėžes. Po pokalbio kurį laiką jaučiau nuovargį, nes su tokio tipo bendravimu retai susiduriu savo gyvenime, tai likau apstulbinta.

Tačiau rezultatu labai džiaugiuosi: man reikėjo pamatyti iš šalies, kaip viskas atrodė, reikėjo išgirsti žmonių nuomones, visa tai susitikrinti su savo jausmais, buvusiais interviu metu.

Taip pat dar kartą supratau, kad aš negaliu sukontroliuoti kito asmens elgesio mano atžvilgiu ar jo požiūrio į mane, bet aš galiu sukontroliuoti savo emocijas, savo bendravimą ir savo pačios požiūrį į save. Tuo ir užsiėmiau to interviu metu“, – apie interviu su Edita Mildažyte portalui Žmonės.lt pasakojo Beata Tiškevič.

Edita Mildažytė / Fotobanko nuotr.

Vertins LRT etikos kontrolierė

Žmonės.lt kreipėsi į Editą Mildažytę, tačiau telefonu atsiliepusi laidos vedėja sakė neturinti laiko komentuoti, nes yra montažinėje.

Savo komentarą apie šią laidą pateikė LRT.

„Praėjusių metų rudenį startavusi LRT mediatekos laida „Svečiuose pas Editą“ yra mėgstama auditorijos dėl įdomių pašnekovų, kurie atvirai leidžiasi į pokalbius su laidos vedėja Edita Mildažyte.

Didelis auditorijos įsitraukimas, laidų vedėjos ilgametė patirtis neleido abejoti laidų turinio kokybe, tačiau pripažįstame, kad ketvirtadienio laida, kurioje kaip svečias dalyvavo Beata Tiškevič, kelia klausimų.

Sutinkame, kad yra pagrindo klausti, ar šįkart dialogas buvo pagarbus ir įsiklausantis.

Eteryje jau pasirodžiusiose laidose svečiavosi tiek jaunesnės, tiek vyresnės kartos atstovai. Suprantame, kad skirtingi žmonės turi skirtingų matymų, tačiau LRT savo programomis siekia skatinti dialogą ir bet kokiomis, netgi aštriomis temomis, kalbėti pagarbiai ir įsiklausančiai.

Sutinkame, kad yra pagrindo klausti, ar šįkart dialogas buvo pagarbus ir įsiklausantis, todėl šios laidos turinį vertins ir išvadas LRT administracijai pateiks LRT etikos kontrolierė“, – komentavo LRT atstovė ryšiams su visuomene Miglė Savickaitė portalui Žmonės.lt atsiųstame pranešime.

Primename, kad laidos „Svečiuose pas Editą“ likimas sprendėsi dar rugsėjį, kai E.Mildažytė buvo sulaikyta neblaivi prie vairo. Tačiau tąsyk LRT laidai uždegė žalią šviesą ir ji pradėta transliuoti portale, kaip ir buvo numatyta.